Kızıl Eylül Geliyor Mu? İşte Bitcoin ve Altcoin’leri Bekleyenler…

bitcoin
bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Eylül’den nefret ediyor, öncü kripto ayı dönemine mi giriyor? Tarihsel olarak, sonbaharın ilk ayı amiral gemisi kripto para birimi için gerçekten acı verici. Artan belirsizliğin ortasında, Kızıl Eylül mü geliyor sorusu dolaşıyor ortalarda. Kriptokoin.com’da daha önce de bildirildiği gibi, BTC son dokuz yılda kaydedilen fiyat dinamiklerine ilişkin verilere göre, kripto para birimi boğaları önümüzdeki dört hafta için fazlasıyla temkinli olmalı.

Bitcoin için Kızıl Eylül geliyor mu?

Önde gelen kripto para işlemleri ve analitik platformu Bybt.com tarafından paylaşılan geçmiş verilere göre, Eylül ve Mart 2013’ten 2021’e kadar BTC için en kötü iki ay oldu. Bu aylarda, sekiz yılın altısında BTC fiyatı kırmızıydı. Eylül, BTC sahipleri için arka arkaya beş kez acı verici kayıplarla sonuçlandı. 2014 ve 2019’da Bitcoin kullanıcıları için kayıplar çift hanelerdeydi ancak hiçbir yerde Mart’taki kadar dramatik değildi. Mart 2020’de Bitcoin (BTC) neredeyse %25 kaybederken, Mart 2018’de kral kripto para 30 günde %33 düştü.

BTC hates september

Artan belirsizliğin ortasında

Ancak Bitcoin (BTC) trendi kolayca kırabilir. Örneğin, bu Mart, BTC için inanılmaz bir %29.84 artışla sonuçlandı. Şu anda, belirsizlik kripto piyasalarındaki hissiyata hakim. Bir yandan, kripto kapitalizasyonu, üç aylık düşüş sezonunun kayıplarını neredeyse sildi. Öte yandan, Ethereum‘a (ETH) ve diğer büyük altcoinlere artan ilgi, Bitcoin’den (BTC) likiditeyi çekebilir.

Öte yandan, kripto traderı Lark Davis, Eylül ayına kadar Bitcoin (BTC) için önemli bir düzeltme olasılığını tartıyor. Davis, yeni bir videoda BTC’nin son on yılda Eylül ayında aylık kırmızı mumlar oluşturma eğilimine bakıyor. Pek çok kez Eylül ayında bir düzeltme dönemi görüyoruz. Geçen Eylül, ne oldu? Kırmızı bir mumumuz vardı, bu yüzden Eylül ayı boyunca Bitcoin fiyatının %18 düştüğünü gördük…

Önceki yıl ne oldu? BTC fiyatının %27 düştüğünü gördük. 2018’e geri dönelim. 2018’de ne oldu? Bitcoin fiyatının %16 düştüğünü gördük. 2017’ye geri dönelim – daha fazla yükseliş olamazdı, her şey mega, mega heyecan vericiydi, her şey aya gidiyordu, herkes bir dahiydi ve zenginleşiyordu – Bitcoin Eylül ayında %40 oranında düzeltildi.

Davis, 2013’te BTC’nin sonraki iki ayda yaklaşık %1.000 patlamadan önce Eylül ayında %13’lük oldukça mütevazı bir soğuma yaşadığına dikkat çekiyor. Trader, doğru katalizör ile Bitcoin’in 2013’ü anımsatan başka bir “çift kabarcık, çift pompa” boğa döngüsü oluşturabileceğini belirtiyor.

Bu tür bir patlama çılgınlığını görmek için bu tür bir katalizöre ihtiyacımız olacak şey, er ya da geç gerçekleşecek olan bir Bitcoin ETF’nin (borsada işlem gören fon) onaylanması gibi bir şey olacaktır. Ne yazık ki, muhtemelen önemsiz olan vadeli işlem destekli bir Bitcoin ETF olacak, ancak piyasa muhtemelen buna oldukça iyi tepki verecek.

Geçen hafta, Capo takma adlı popüler kripto analisti, tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkmadan önce, Eylül ayında Bitcoin için yaklaşık 40.000 dolara düşüş düzeltmesi fikrini ortaya attı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kızıl Eylül Geliyor Mu? İşte Bitcoin ve Altcoin’leri Bekleyenler…