Kızıl Haç Üçüncü Dünya Ülkelerinin Ekonomilerini Canlandırmak İçin Blockchain’den Yardım Alıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
  • Norveç, Danimarka ve Kenya’daki Kızıl Haç örgütleri nakit paralarla alakalı problemlerin etkisini azaltmak adına hazırladıkları iki yıllık kalkınma planıyla blockchain temelli yerel para birimleri çıkardı.
  • Testler Kenya ve Etiyopya’da başladı. İki yıl içinde projeleri 320,000 kişinin kullanması bekleniyor.

Kenya’nın kırsal kesimlerinde vatandaşlar nakit para ve geleneksel finanstan kaynaklı oldukça sık karşılaşılan bir problemle yüz yüze. Üçüncü dünya ülkelerindeki bir diğer inatçı problem ise bankacılık servislerine ulaşımda yaşanan zorluk. Bu problemlerin arasında, Kızıl Haç “felakete meyilli alanlarda” para yönetimi ve finansal özgürlük sağlamak adına iki yıllık bir planlama yaptı -ve hepsi akıllı telefonlarla gerçekleştirildi.

Yeni plana göre, krediler otomatik olarak ana hesap defterine kaydediliyor ve insanlar günlük ticaret ve servislerden kazandıkları kredileri harcayabiliyor. Danimarka Kızıl Haç örgütünde alternatif finans için çalışan Adam Bornstein Kenya ve Etiyopya’daki testlerin ardından programın şimdiden işten kredi kazanmak, satış veya yardım dağıtımı gibi alanlarda faydalarının görüldüğünü söyledi.

Program Kenya’nın diğer bölgelerinin yanı sıra Malawi, Myanmar, Zimbabwe, Kamerun ve Papua Yeni Gine’ye de uygulanacak ve iki yıl içinde 320,000 kullanıcıya ulaşması bekleniyor.

Söz konusu ülkelerde blockchain ekonominin yüzünü yeniden şekillendirmek üzere yükselirken yerel bankalar gelişim konusunda şüpheci. Ancak, Kızıl Haç uzmanları teknolojinin şeffaflığının yardım ulaştırılmasını değiştireceğine inanıyor. Danışman Gil’in açıklamasına göre örgütlerin felaket durumlarında yemek ve diğer şeyler yerine “para vermekten korkmaz hale gelmeleri 15 yıl sürdü. “Umarım insanlara para vermek yerine yerel ekonomileri desteklememiz gerektiğinin anlaşılması 15 yıl sürmez,” diye ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kriptokoin.com haberleri artık Vonelon’da! Kripto dünyasında öne çıkan haberleri, videoları ve tweetleri kripto para kategorisinde takip edebilirsiniz.

Kızıl Haç Üçüncü Dünya Ülkelerinin Ekonomilerini Canlandırmak İçin Blockchain’den Yardım Alıyor

Yorumlar kapalı.