Reklamı kapat

Komisyonsuz Borsa Robinhood’a Biçilen Değer 4’e Katlandı

Fatma Bulut
Fatma Bulut 14 Mayıs 2018
55 görüntülenme

Bloomberg – Robinhood Markets Inc., değerini neredeyse dört kat arttıran ve şirkete birçok yeni yatırımcı getiren yeni bir finansman turu başlattı. Online hisse senedi ve kripto para borsası olarak işlev gören kuruluş aynı zamanda kullanıcı sayısında büyük bir artış olduğunu, 4 milyondan fazla hesaba ulaştığını ve E-Trade Financial Şirket’in 3.7 milyonluk komisyon hesaplarını geçtiğini açıkladı. 

Robinhood’a biçilen değer, bir yıldan fazla bir süre önce 1.3 milyar $ iken, bu değer en son turda 5,6 milyar dolara yükselmişti. Menlo Park’a dönüş yapan yatırımcılar, California merkezli  Sequoia Capital, Kleiner Perkins Caufield & Byers, Iconiq Capital ve Alphabet Inc.’in CapitalG büyüme fonlarında tekrar oturum açıyor. 

Rus milyarder Yuri Milner tarafından kurulan bir girişim sermaye şirketi olan DST Global, anlaşma şartları Mart ayında sonuçlandırılan 363 milyon dolarlık yatırıma liderlik etti. Açıklamaya göre, yatırımın ardından şirketin yönetim kurulu değişmeyecek. 

Robinhood CEO’su Baiju Bhatt, nakit akışını, teknoloji ve altyapıya büyük yatırımlar yapmak için kullanacaklarını, yeni ürünleri tanıtacaklarını ve işe alım sürecini hızlandıracaklarını belirtti. Ayrıca şirketin erişimini genişletmeyi hedeflediklerini de söyledi. Bhatt, “Önümüzdeki birkaç yıl için plan, tam hizmetli bir yatırım finans şirketinden, tam hizmetli bir tüketici finans şirketine dönüşmektir.” dedi. 

2013 yılında kurulan Robinhood, kullanıcıların mobil uygulamasında ücretsiz olarak hisse senedi alım satımı yapmalarına izin vererek piyasada isim yapmıştı. O zamandan beri, kullanıcı sayısı hızlıca arttı ve şirket birkaç yeni ürün de tanıttı. En önemlisi, başlangıçta Aralık ayında alım satım opsiyonları açıklanmıştı ve Ocak ayında kendi platformunda seçkin kripto paralar için alım satım yapıldı. Her iki ürün(hizmet) de hem müşteri hem de gelir artışını sağladı. Diğer ilaveler, yalnızca uygulamada değil, web sitesinde de işlem yapabilme özelliğini içeriyor. 

Bugüne kadar, Robinhood’un 4 milyondan fazla kullanıcısı, platformunda 150 milyar dolarlık menkul kıymet satışı yaptı. Şirket, 2017 yılının Nisan ayında bir önceki dönemdeki fonlarını artırdığında, hesapların yarısı kadar daha hesap kazandı. 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

New York Blockchain Haftasının Cirosu 8 Milyon Doların Üzerinde CoinDesk’in düzenlediği ve Consensus olarak da bilinen, New York Blockchain Haftasında CNBC’de raporlandığı üzere 4 binin üzerinde katılımcı yer alacak. Biletlerin 2 bin dolar seviyelerinde olduğu etkinlik CoinDesk’e prestij katmasının yanında 8 milyon doların üzerinde de bir...
Serkan Eser 14 Mayıs 2018