Anormal Hacim Artışı: Güney Kore’de AAVE ve Bu 4 Coin Odakta!

Anormal Hacim Artışı: Güney Kore’de AAVE ve Bu 4 Coin Odakta!
Anormal Hacim Artışı: Güney Kore’de AAVE ve Bu 4 Coin Odakta!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore’nin önde gelen kripto para borsası olarak tanınan Upbit, çeşitli altcoinlerdeki anormal işlem hacimleriyle ilgili alarm verdi. İncelenen coinler arasında Polkadot (DOT), Hedera (HBAR), Bitcoin Gold (BTG), Aave (AAVE) ve Chiliz (CHZ) yer alıyor. İşte detaylar…

Güney Kore’de AAVE ve bu coinler ilgi çekti

Güney Kore’nin önde gelen kripto para borsası Upbit, şaşırtıcı bir şekilde Polkadot (DOT), Hedera (HBAR), Bitcoin Gold (BTG), Aave (AAVE) ve Chiliz (CHZ) dahil olmak üzere birçok altcoinde anormal işlem hacimleri tespit etti. Upbit ve Binance arasındaki işlem hacimlerindeki eşitsizlikler, traderların dikkatini çekti. Upbit’in Polkadot (DOT) için 4 saatlik işlem hacmi grafiği, benzeri görülmemiş bir dalgalanmaya tanık olduğu için kaşları kaldırdı. Ortalama 207.000 dolarlık hacim 466.000 dolara fırlayarak %125,68’lik şaşırtıcı bir artışa işaret etti. Binance ile yapılan karşılaştırmalı bir analiz, %34,37’lik daha mütevazı bir artış ortaya koydu. Böylece AAVE, CHZ gibi coinlerde bu önemli farka katkıda bulunan faktörler hakkında sorulara yol açtı.

Tecrübeli Analistler İşaret Etti: Bu 5 Altcoin Harika!

1 saatlik grafikte, Hedera (HBAR) Upbit’teki işlem hacminde anormal bir artış yaşadı. Saatlik ortalama 3 milyon dolarlık hacim 9 milyon dolara yükseldi. Böylece %228,24’lük önemli bir artışa işaret etti. Binance’te de bir artış görülmekle birlikte, daha muhafazakâr %49,39’luk bir artış rapor edilmiştir. Bu eşitsizliklerin ardındaki nedenler şimdi mercek altında. Diğer yandan Bitcoin Gold (BTG), Upbit’teki 4 saatlik işlem hacminde olağanüstü bir artış sergiledi.  Ayrıca Upbit, Aave’nin (AAVE) 1 saatlik işlem hacminde önemli bir artış gözlemledi. Zira hacim, ortalama 1 milyon dolardan etkileyici bir şekilde 3 milyon dolara yükseldi. Böylece AAVE hacmi%159,98’lik kayda değer bir artış gösterdi. Bununla birlikte, saatte 6 milyon dolarlık hacme sahip olan Binance, en son hacimde düşüş yaşadı.

Traderlar dikkatli olmalı

AAVE dışında Chiliz (CHZ) de Upbit’teki 1 saatlik grafikte önemli bir artış gördü. Saatlik ortalama 3 milyon dolarlık hacim büyük bir sıçramayla 12 milyon dolara çıktı. Böylece %301,44’lük önemli bir artış gösterdi. Binance’te ise daha muhafazakar bir yaklaşımla %32,13’lük bir artış vardı. Upbit’te AAVE gibi bu altcoinlerin işlem hacimlerindeki beklenmedik ve keskin artışlar kripto para topluluğu içinde endişelere yol açtı.

Yeni Hafta, Bu 30 Altcoin İçin Kritik: İşte Olacakların Listesi!

Upbit ve diğer büyük borsalar arasındaki tutarsızlıklar, bu anomalilerin altında yatan nedenler hakkında tartışmaları tetikledi. Uzmanlar, AAVE, CHZ işlem hacimlerindeki bu benzeri görülmemiş dalgalanmaların ardındaki dinamikleri ortaya çıkarmak için kapsamlı bir araştırma yapılması çağrısında bulunarak, bu yeni keşfedilen dalgalanmanın ortasında AAVE, CHZ traderları arasında dikkatli olunması gerektiğini vurguluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Anormal Hacim Artışı: Güney Kore’de AAVE ve Bu 4 Coin Odakta!