Reklamı kapat

Kripto Analisti: Bitcoin Altının Yerine Geçebilir

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 23 Temmuz 2018
50 görüntülenme

Bitcoin fiyatının 7.000 doların altında olduğu uzun günlerden sonra, bir numaralı dijital para birimi 7,400 dolara satılmaya başlamıştı. Bu kripto para biriminin gelecekte altın yerine geçebileceğine inanan bazı kripto para analistleri var.

Bitcoin Altından Daha mı İyi?

2017 yılında kripto para birimleri önemli kazanımlar kaydetti. Bitcoin 1.000 dolardan 20.000 dolara yükseldi, ki bu oldukça etkileyiciydi. Bu, Bitcoin’in altın ve hisse senetleri piyasalarından daha iyi davrandığı anlamına geliyor. Ama Bitcoin’in altın yerine geçmesi mümkün mü?

VanEck / MVIS’de dijital varlık stratejilerinin direktörü olan Gabor Gurbacs’e göre, Bitcoin’in piyasa değeri, uzun zaman dilimlerinde kademeli getiri sağlayan güvenli bir yatırım olan altın gibi güvenli bir varlık haline gelirse iki veya üç katından daha fazlasına çıkabilir.

Bu yazı yazılırken, Bitcoin’in piyasa değeri 128 milyar dolar. Aralık ayında, ünlü dijital para birimi Bitcoin 300 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı. Ancak altın piyasasının sadece küçük bir miktarı kripto alanına girerse, Bitcoin’in piyasa değeri katlanarak büyüyebilir.

Tabii ki, pazar henüz büyümeye devam etmek için önemli bir yere sahip ve altın piyasasında olan insanlardan yatırım almak biraz zaman alacak.

Yakın gelecekte ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) piyasadaki ilk Bitcoin ETF’i onaylayabilir. Lighting Network’ün geliştirilmesinin yanı sıra, bu yıl alandaki en önemli olaylardan biri.

Piyasa düzenlemelerle daha olgunlaşırsa ve daha fazla ilgi görürse yatırımcıların fonlarını yerleştirmeleri için altın yerine burası daha önemli bir yer olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımız katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Tron Kripto Adaptasyonu İçin Önemli Adımlar Atıyor Dünyanın her yerinde TRX ve genel kripto benimsemesi, aşama aşama ilerliyor. Kripto para birimlerinin, yasal para birimleri kadar popüler hale gelmesi sadece zaman meselesi. Live Capital Funding, işletmelerin döner sermayesine erişim sağlayarak hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmayı amaçlayan...
İmge Açıkbaş 23 Temmuz 2018