Kripto Analisti: Bitcoin Altının Yerine Geçebilir

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatının 7.000 doların altında olduğu uzun günlerden sonra, bir numaralı dijital para birimi 7,400 dolara satılmaya başlamıştı. Bu kripto para biriminin gelecekte altın yerine geçebileceğine inanan bazı kripto para analistleri var.

Bitcoin Altından Daha mı İyi?

2017 yılında kripto para birimleri önemli kazanımlar kaydetti. Bitcoin 1.000 dolardan 20.000 dolara yükseldi, ki bu oldukça etkileyiciydi. Bu, Bitcoin’in altın ve hisse senetleri piyasalarından daha iyi davrandığı anlamına geliyor. Ama Bitcoin’in altın yerine geçmesi mümkün mü?

VanEck / MVIS’de dijital varlık stratejilerinin direktörü olan Gabor Gurbacs’e göre, Bitcoin’in piyasa değeri, uzun zaman dilimlerinde kademeli getiri sağlayan güvenli bir yatırım olan altın gibi güvenli bir varlık haline gelirse iki veya üç katından daha fazlasına çıkabilir.

Bu yazı yazılırken, Bitcoin’in piyasa değeri 128 milyar dolar. Aralık ayında, ünlü dijital para birimi Bitcoin 300 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı. Ancak altın piyasasının sadece küçük bir miktarı kripto alanına girerse, Bitcoin’in piyasa değeri katlanarak büyüyebilir.

Tabii ki, pazar henüz büyümeye devam etmek için önemli bir yere sahip ve altın piyasasında olan insanlardan yatırım almak biraz zaman alacak.

Yakın gelecekte ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) piyasadaki ilk Bitcoin ETF’i onaylayabilir. Lighting Network’ün geliştirilmesinin yanı sıra, bu yıl alandaki en önemli olaylardan biri.

Piyasa düzenlemelerle daha olgunlaşırsa ve daha fazla ilgi görürse yatırımcıların fonlarını yerleştirmeleri için altın yerine burası daha önemli bir yer olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımız katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

Kripto Analisti: Bitcoin Altının Yerine Geçebilir