Kurumsal Kripto Balinası, Gizlice Bu 3 Altcoin’den Alıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 1 hafta önce
678 görüntülenme
Kripto Balinası, Gizlice 3 Altcoin Alıyor

Lookonchain tarafından tespit edilen anonim bir kurumsal kripto balinası, son iki gün içinde milyonlarca dolar değerinde USDC’yi bu altcoin ile takas etti.

Gizemli yatırımcı %124 yükselen kripto projesini satın aldı

Henüz kimliği belirlenmeyen balina cüzdanı, bu yıl değeri iki kattan fazla artan Ethereum tabanlı bir altcoin satın aldı. On-chain araştırmacısı Lookonchain’in raporuna göre, son iki gün içinde 3,4 milyon adet Synthetix (SNX) satın almak için 10 milyon dolar değerinde USDC harcadı.

Veriler kurumsal balinanın ayrıca iki altcoin’de daha yüklü miktarda fon tuttuğunu gösteriyor.

On-chain verilere göre, kurumsal balina ayrıca 15 milyon dolar değerinde 44,5 milyon Conflux (CFX) ve yaklaşık 2,07 milyon dolar değerinde 7,3 milyon Yield Guild Games’e (YGG) sahip. Balinanın 10 milyon dolar değerindeki son yatırımı olan Synthetix (SNX), yıl başından bu yana güçlü bir trend içerisinde.

Synthetix (SNX), bu önemli büyüme metriğine ulaştıktan sonra %30 yükseldi

Merkezi olmayan likidite sağlama protokolü, önemli bir dönüm noktasının açıklanmasının ardından haftanın en iyi performans gösteren altcoinleri arasına ulaştı. Fiyatı 12 ve 13 Mart’ta her biri %30’un üzerinde günlük yeşil mum kaydetti.

Synthetix’in resmi Twitter tanıtıcısında söylediği gibi, günlük işlem hacminde 200 milyon dolardan fazla kaydetti, bu da eskisinden daha fazla benimsendiğinin göstergesiydi. Büyüme metikleri, hem Merkezi Olmayan Finans (DeFi) ekosistemi hem de daha geniş Web3.0 dünyasının her yönden büyük bir olumsuzluk yaşadığı bir dönemde istikrarlı bir yükselişin altını çizdi.

Synthetix, farklı protokollerin operasyonel yeteneklerini optimize etmek için ihtiyaç duydukları likiditeye erişmesine yardımcı olacak bir merkez olarak tasarlanmıştır. Likidite garantisi ve tekliflerindeki düzenli yenilikler sayesinde Synthetix, yatırımcılar arasında güvenilir bir kullanım durumu olan bir token olarak kendisine bir işaret kazandı.

Altcoin yükselmeye devam edebilir mi?

Günlük hacmindeki artışla Synthetix, kripto dünyasında tanınmasında büyük bir atılımın eşiğinde olabilir. Etrafa yayılan FUD’un ortasında, derin likiditeye erişim, yeni kurulan şirketler için üstesinden gelinmesi gereken en büyük zorluklardan biri olmaya devam ediyor.

Synthetix’in teklifiyle, daha fazla protokol iş başında kalabilir ve böylece kripto kışının sancılarına karşı bağışık kalabilir. Bu alaka, yakın gelecekte SNX için çok olumlu bir tona sahip olabilir.

Bu arada, SNX fiyatı Ocak ayında birkaç kez %10’u aşan ralliler gerçekleştirdi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, geçen haftadan bu yana etkisini sürdüren bankacılık krizi esnasında değer kazanan altcoin’lerden biri olarak tekrar ön plana çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Regülatörler Ripple'ı Bıraktı: Hedefte Bu Altcoin
Regülatörler Ripple’ı Bıraktı: Hedefte Bu Altcoin Var! Ripple (XRP) yanlısı bir avukat olan John E. Deaton, ABD’li düzenleyicilerin XRP’den sonra köklü bir altcoin projesini mercek altına almaya başladığını bildirdi. ABD’li düzenleyiciler artık XRP değil, bu altcoin projesinin peşinde Hukuk uzmanı John Deaton, ABD’li düzenleyicilerin...
Buğra Çağlar 1 hafta önce