Dikkat: Dev Kripto Cüzdan Şirketi Bu 3 Altcoin İçin Uyarı Yayınladı!

Dikkat: Dev Kripto Cüzdan Şirketi Bu 3 Altcoin İçin Uyarı Yayınladı!
Dikkat: Dev Kripto Cüzdan Şirketi Bu 3 Altcoin İçin Uyarı Yayınladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para cüzdanı sağlayıcısı Ledger, Ethereum, Polygon ve BSC hesap sahiplerini uyarıyor. Ledger, kullanıcıların hesaplarına gelen “kupon” NFT’lerinin kötü niyetli bağlantılar içerdiğini söylüyor.

Kripto cüzdan sağlayıcısı 3 altcoin kullanıcısını uyardı

Ledger, bu kullanıcı grubunu hesaplarına gönderilen dolandırıcılık amaçlı “kupon” NFT’lerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Kripto para cüzdanı sağlayıcısına göre, bunlar kullanıcıları kandırmak üzere tasarlanmış kötü niyetli bağlantılar içeriyor. Böylece, kullanıcıların 24 kelimelik kurtarma ifadelerini ifşa etmelerini sağlamayı amaçlıyor. Bu bağlamda Ledger, X hesabı üzerinden şu uyarıyı yayınladı:

Dolandırıcılık uyarısı: Ethereum, Polygon ve BSC hesaplarınıza gönderilen dolandırıcılık amaçlı “kupon” NFT’lerine dikkat edin. Bunlar, 24 kelimelik kurtarma cümlenizi vermeniz için sizi kandırmak üzere tasarlanmış kötü niyetli bağlantılar taşıyor. İfadenizi ASLA kimseyle paylaşmayın. Nasıl güvende kalabilirsiniz?

1- NFT’yi göndermeye çalışmayın.

2- NFT’ye sağ tıklayın ve Gizle’yi seçin.

Uyarı: Bu NFT kuponları dolandırıcılık!

Ledger’a göre, kullanıcılar kupon gibi görünen ve üçüncü taraf bir web sitesinde kullanıldığında ücretsiz para garantisi veren istenmeyen NFT airdrop’ları alabilirler. Kripto cüzdan sağlayıcısı, bu NFT kuponlarının dolandırıcılık olduğunu söylüyor. Ayrıca, bunların sıklıkla üçüncü taraf web sitelerine bağlantılar içerdiğini belirtiyor. Bu yüzden de Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, kullanıcıları bu konuda uyarıyor.

Bu dolandırıcılıkta, kullanıcılar üçüncü taraf web sitelerini veya uygulamalarını ziyaret etmeleri için kandırılıyor. Burada 24 kelimelik kurtarma ifadelerini açıklamaları veya Ledger cihazlarıyla kötü niyetli bir işlem imzalayarak dolandırıcının hesaplarına erişmesini sağlamaları isteniyor.

Kripto

Güvende kalmak için ne yapmalı

Ledger, kullanıcıları özellikle 24 kelimelik kurtarma cümlesini kimseye açıklamamaları konusunda uyarıyor. Ayrıca kripto cüdan şirketi, herhangi bir web sitesi veya uygulamaya yazmamaları gerektiğini hatırlatıyor. Ek olarak, NFT’yi göndermeye veya yakmaya çalışmamak ve bunun yerine NFT’ye sağ tıklayıp “gizle” seçeneğini seçmek gibi güvende kalmaları için atmaları gereken adımları da özetliyor.

Özetle, kullanıcıların bu bağlantılar içeren istenmeyen bir NFT kuponuyla karşılaştıklarında bu adımları atmaları gerekiyor. İlk adım, kötü niyetli NFT’yle ilgili bağlantılar veya web siteleri ile herhangi bir etkileşimden kaçınmak. İkinci olarak, NFT’yi başka bir hesaba ya da yazıcı adresine göndermemeleri gerekiyor. Çünkü bu, kötü niyetli olabilecek ve kullanıcının hesabını tehlikeye atabilecek NFT’nin altında yatan akıllı sözleşme ile teması neden olabilir. Son olarak, Ledger Live’da NFT’nin üzerine sağ tıklayıp “NFT Koleksiyonunu Gizle” seçeneğini seçerek gizlemeleri lazım.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dikkat: Dev Kripto Cüzdan Şirketi Bu 3 Altcoin İçin Uyarı Yayınladı!