Reklamı kapat

Kripto Haftanın Özeti

Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz 16 Mayıs 2018
54 görüntülenme

Sakarya Üniversitesi sunucularında yaklaşık 3 aydır kripto para madenciliği yapıldığı ortaya çıktı. 3 aydır öğrenciler e-posta ve not görüntüleme sisteminden şikayetçiydi. Şikayetin madencilik faaliyetlerinden kaynaklandığı ortaya çıktı.

Consensus 2018’in düzenlendiği binanın önündeki Lambolar dikkat çekti. Bir yetkili yaptığı açıklamada bunun BitMEX’in reklamnın bir parçası olduğunu söyledi.

 

Cheddar’da yer alan habere göre Facebook, şirket içindeki ödemeleri kolaylaştırmak ve hızlandırmak için kendi kripto parasını çıkarmayı düşünüyor. Bu işi Messenger’ın yöneticisi David Marcus’un yürüteceği söyleniyor.

 

Huawei, BTC.com işbirliğiyle yeni uygulama mağzası için kripto para cüzdan uygulaması geliştridi.  Uygulama yeni akıllı telefonlarda yüklü olarak gelecek.

 

Binance’ın, Bytecoin’i borsaya eklemesi ve Bytecoin’inde yaşanan hareketler, Binance kullanıcılarını tedirgin etti. Birçok kişi ve kuruluş tarafından “scamcoin” olduğu söylenen Bytecoin, şu ana kadar kullanıcıların beğenisini kazanan Binance’da yer alması ve normalden 10 kat daha pahalıya satılması kullanıcılar için birer haklı sebep oldu.

OKEx’in CEO’su Chris Lee, “yeni bir hayata başlamak” için görevinden istifa etti. 24 saat içinde 2 milyar doları aşan hacme sahip olan OKEx, Binance’sı geride bırakarat 1.sıraya oturdu.

 

 

 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Circle Poloniex’i Canlandırmak İçin USD Coin’i Kullanacak Circle sürpriz bir duyuru ile, Poloniex değişiminde kullanılacak olan ve dolara eşitlenecek istikrarlı para olan USD Coin’i duyurdu.  Son aylarda Circle Invest piyasaya sürüldü, Poloniex satın alındı ve Circle Pay yeniden tasarlandı. Circle şimdi sadece USD Coin’i başlatmakla kalmıyor, merkezileştiklerini de duyuruyorlar, umdukları şey, diğer yasal para destekli istikrarlı...
Fatma Bulut 16 Mayıs 2018