Finans Şirketi: Kripto Kışında Bu Altcoin’e Yatırım Yapılır!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 hafta önce
911 görüntülenme
Finans Şirketi: Kripto Kışında Bu Altcoin'e Yatırım Yapılır!

ABD merkezli danışmanlık devi The Motley Fool’un analisti Michael Byrne, bir kripto paraya dikkat çekti. Bu kripto paranın, 2023’te güçlü hareketlere hazır olduğunu belirtti. İşte detaylar…

Analist, bu kripto para için yükselişte

ABD merkezli The Motley Fool’un analistlerinden olan Michael Byrne, uzun zamandır piyasada olan bir altcoin’e, Tron’a (TRX) işaret etti. Tron, boğa piyasası sırasında bazı kriptoların aldığı heyecanı hiçbir zaman elde etmemiş olabilir. Ancak bu, kötü bir şey değil. Solana ve Avalanche gibi rakip Blockchain’ler, 2022’nin başından bugüne kadar yüzde 90’lık bir kayıp görürken Tron, aynı süreçte yüzde 28’lik bir kayıp sergiledi.  Yani ayı piyasası, Tron’un, onlardan daha iyi performans göstermesini engellemedi. Tron, bugüne kadar sırasıyla yüzde 65 ve yüzde 68 düşüş gösteren en iyi iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum’dan bile daha iyi durumda.

Wall Street Analistleri: Bu Kripto Para için Alım Zamanı!

Tron, kullanıcıların tıpkı Ethereum gibi merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasını ve dağıtmasını sağlayan açık kaynaklı bir akıllı sözleşme platformudur. Ethereum gibi, Tron da bir proof-of-stake, layer 1 Blockchain’idir. Bir noktada Tron, 2017’de kendi Blockchain’ine geçmeden önce aslında bir ERC-20 tokenıydı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Tron ana ağı 2018’de başlatıldı. 2018’den beri Tron ağı 6 trilyon doların üzerinde işlem gerçekleştirdi. Tron’un piyasa değeri şu anda 5 milyar doların biraz üzerinde.

Toplam kilitli değeri 4 milyon doların üzerinde

Kilitli toplam değeri (TVL) 4 milyar doların üzerinde olan Tron, çok daha büyük kriptolardan olan Ethereum dışında TVL açısından diğer Blockchain’leri geride bıraktı. Kilitlenen toplam değer, Tron veya Ethereum gibi bir akıllı sözleşme platformuna kilitlenen veya taahhüt edilen tüm varlıkların değerinin bir ölçüsüdür. Bu 4 milyar dolarlık toplam değer, şu anda sırasıyla 215 milyon dolar ve 780 milyon dolarlık kilitli toplam değere sahip olan Solana ve Avalanche gibilerini gölgede bırakıyor.

Analiste göre yatırımcılar bir platformda kilitlenen toplam değeri göz önünde bulundurabilir ve kripto varlığının değerinin düşük mü yoksa fazla mı değerli olduğu hakkında bir fikir edinmek için bunu koinin piyasa değerine bölebilir. Piyasa değerini kilitli toplam değere bölmek, size geleneksel bir hisse senedinin defter-fiyat değerini hesaplamaya benzer bir sayı verir. Bu metriğe dayanarak, Tron’un yaklaşık 1,2’lik bir piyasa değeri/TVL oranı var. Analiste göre bu, Ethereum (6.3X), Solana (19X) ve Avalanche’ın (4.6X) mevcut piyasa değeri oranlarına kıyasla özellikle çekici görünüyor.

Tron’un “öldürücü uygulaması” nedir?

Tron’un cazibesinin çoğu, hızında ve çok ucuz işlem ücretlerinde yatıyor. TRON ağı saniyede 2.000 işlem işleyebilir ve ücretler 0,000005 dolar kadar düşük olabilir. Birçok Blockchain yüksek performansa sahip olsa da, bu kombinasyon Tron’u dünyanın her yerinden, özellikle gelişmekte olan pazarlardaki kullanıcılar için çekici bir Blockchain haline getirdi. Tron öne çıkıyor çünkü birçok insan Tron kullanıyor: 131 milyon Tron hesabı var. Tron ağı şimdiye kadar 4,5 milyar işlem gerçekleştirdi ve Tron kullanılarak 6,3 trilyon doların üzerinde değer aktarıldı.

Ten Million Investment For This Altcoin!

Tron, stablecoin işlemleri için yoğun bir şekilde tercih ediliyor

Tron Blockchain’ini kullanarak varlık göndermek çok ucuz olduğu için, Tether (USDT) ve USDC (USDC) gibi stablecoinlerle işlem yapmak isteyen kullanıcılar için çekici bir Blockchain’dir. Bu yazının yazıldığı sırada, son 24 saat içinde Tron ağı kullanılarak 16,3 milyar doların üzerinde Tether aktarıldı. İkinci en büyük stablecoin olan USDC, Tron’da o kadar popüler olmasa da, son 24 saat içinde Tron’a 1,5 milyar doların üzerinde USDC transfer edildi.

Tether’in Tron’daki piyasa değeri yaklaşık 31 milyar dolar ve bu, stablecoin’i Tether için en iyi Blockchain haline getirir. Yaklaşık 28 milyar dolarlık Tether piyasa değerine sahip çok daha büyük Ethereum’u bile geride bırakır. Yerel para biriminin kripto para birimiyle değiştirilmesinin zaman zaman yasaklandığı Çin gibi ülkelerde, Tether insanlara kriptoya giriş ve yerel para biriminden çıkma fırsatı veriyor.

İşte Uzmanların Dikkatle İzleyin Dediği 10 Altcoin

Birçok ülkede Tether, ABD dolarına yatırım yapmak isteyen insanlar için geçerli bir ABD doları ikamesi haline geldi. Özellikle de yerel para birimlerinin volatilitesini azaltmak veya sınır ötesi ödemeler yapmak için. Tron genellikle bu sürecin ayrılmaz bir parçası oldu. Paypal veya Apple Pay gibi uygulamaların bulunmadığı gelişmekte olan ülkelerde (Afrika, Asya, Orta Doğu ve Latin Amerika’daki birçok ülke), Tron üzerinden Tether gönderip almak, dolar işlemleri açısından uygun bir yöntem.

Kripto para ileride nasıl hareket edecek?

Tron uzun süredir ortalıkta ve daha önce bir kripto kışını atlattı. Analiste göre bu durum, bir şeyleri gösteriyor. Analiste göre geniş, küresel bir kullanıcı tabanı ve zorlayıcı bir kullanım durumu (dünya çapında sabit paraları hızlı ve ucuz bir şekilde göndermek) ile Tron, 2023’te daha göz alıcı rakiplerinin çoğunu geride bırakmak için iyi bir bahis. Benimseme ve kullanım açısından, bir kripto portföyü içinde yer almaya layık bir kripto gibi duruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Varlık Yönetim Devi, Sepetine Bu Kripto Parayı Ekledi!
Varlık Yönetim Devi, Sepetine Bu Kripto Parayı Ekledi! En büyük varlık yönetim şirketi BlackRock, yeni bir kripto para hamlesi ile gündeme geldi. Dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri, sıradan ve pasif yatırımcılar için en çok tercih edilen fonlardan birine Bitcoin’i (BTC) ekledi. İşte detaylar… En...
Aslı Dinçer 4 hafta önce