Reklamı kapat

Kripto Madenciliğinin Bir Numarası Bitmain Halka Arz Edilebilir

Mert Kaya
Mert Kaya 7 Haziran 2018
0 görüntülenme

Sizlere daha önce dünyanın en büyük ikinci Bitcoin mining rig üreticisi olan Canaan Creative‘in halka arz edileceğinin haberini vermiştik.

Bu sefer ise kripto madenciliğinin en büyüğü Bitmain halka arz edilmeyi düşünüyor…

Bugün Bloomberg’e verdiği demeçte 32 yaşındaki CEO Jihan Wu, Pekin merkezli şirketlerinin halka arzını gerçekleştirmeyi düşündüklerini belirtti. Wu, bu IPO’nun değerinden ve finansal planlarından ise söz etmedi.

Jihan Wu ve Micree Zhan tarafından kurulan Bitmain inanılmaz boyutlarda kâr elde eder boyuta geldi. Geçen yıl şirketin net kârı 2.5 Milyar Dolar olurken şirket ASIC minerlarıyla popülaritesini artırmaya devam etmekte.

CEO Wu, şirket değerinin 12 Milyar Dolar olduğunu söylerken Bloomberg bu rakamı Nvidia gibi diğer kripto harici chip üreticileriyle kıyasladığında IPO’nun 9 Milyar Dolarlık bir hedefinin olabileceği tahmininde bulundu. Yatırımcıların bu kripto para şirketini diğer şirketlerle bir görüp görmeyeceği net olmasa da Bitmain’in etkileyici ve kripto cephesindeki dominant tarafına baktığınızda bu rakamlar pek de mantıksız görünmüyor.

Bitmain şu an kripto para madencilik donanım pazarının yüzde 80’ini kontrol etmekte. Ayrıca şirket Antpool ve BTC.com gibi büyük mining poollarını da yürütüyor.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ZClassic’in Ortak Kurucusu ABD Ordusunun Tankını Çaldı! ZClassic’in ortak kurucularından biri görev yaptığı ABD ordu üssünden zırhlı personel taşıyıcı tank çalmakla suçlanıyor. Army Times’ın raporuna göre önceden ZenCash’te geliştirici olarak da çalışan Joshua Yabut, Virginia eyaleti taraflarında polis tarafından 2 saat boyunca kovalandı. Eğitim...
Mert Kaya 7 Haziran 2018