Kripto Milyarderi: Bitcoin 2 Gün İçinde Bu Seviyelerde!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 gün önce
2.197 görüntülenme
Kripto Milyarderi Bitcoin 2 Gün İçinde

Kripto para borsaları Coinbase ve Gemini’den bazı yönetici ve CEO’lar, Bitcoin (BTC) fiyatının bu hafta bitmeden Haziran seviyelerine geri dönmesini bekliyor.

Tyler Winklevoss, yeni haftaya kadar Bitcoin fiyatının bu seviyede olacağını söyledi

Gemini kurucusu, Bitcoin fiyatının 21 Mart tarihli yeni hafta başlamadan önce 30.000 dolara ulaşmasını bekliyor. Winklevoss’un tahmini, Bitcoin’in devam eden bankacılık krizine tepkisinin ardından 26.533 doları aştığı dönemde geldi.

Eski Coinbase yöneticisi 7 haneli fiyat tahmini paylaştı

Coinbase’in eski CTO’su Balaji S. Srinivasan, Bitcoin (BTC) fiyatının önümüzdeki 90 gün içinde 1 milyon doları aşması üzerine bahis oynuyor. Balaji bugün tezini uzun bir tweet şeklinde ortaya koydu. Analizlerinde özetle şunları söylüyor:

  • ABD’de bankaların çoğu iflas etmiş durumda.
  • BTC 90 günde 1 milyon USD’ye çıkıyor.
  • Hiperenflasyon kapıda.
  • Nw’nin %99’unu BTC’ye dönüştürdü.
  • ABD de 90 gün sonra iç savaş başlatacak.

Balaji, Amerikalı profesyonel poker oyuncusu Isaac Haxton ile 1 milyon dolarlık muazzam rakamı aşmak için Bitcoin fiyatı üzerine bahse girdi. Haxton, bir tweet’te, GiveDirectly’ye %70 bağış yapıyorsa, James Medlock adına bir Bitcoin’i emanete gönderebileceğini belirtti. Ancak Poker oyuncusu, Medlock kaybederse tüm olumsuzlukları alacağını ve kazanırsa artıların hiçbirini alacağını ekledi.

Bitcoin’in kriz ortamını fiyatlandırması bekleniyor

Yıla yüksek bir notla başlayan BTC, üç haftalık bir geri çekilmenin ardından yeniden dirilişine devam etti. 16.000 doların altından 25.270 dolara yükseldikten sonra, Mart 2023’ün ilk günlerine süzülen %22,65’lik bir konsolidasyonla fiyat yönü değişti.

Silicon Valley Bank ve Silvergate Bank’ın başarısız olduğuna dair raporların ABD finans sektörünü bunaltmasının ardından dalgalanma piyasaya geri döndü. Enjekte edilen panik, yatırımcıların alternatif araçlar aradığını gördü ve Bitcoin, tüm kripto piyasası ile güvenli bir yer gibi görünüyordu.

Bitcoin’in fon akışı, fiyatın yerel dip seviyesi 19.569 dolardan yükseldiğini, ilk yılın en yüksek seviyesini geçtiğini ve bir hafta içinde 27.000 doların üzerinde işlem gördüğünü gördü. Bitcoin fiyatı mevcut rallide %41,98 arttı ve boğalar daha yüksek seviyeler için baskı yapmaya devam ederken yukarı yönlü momentum güçlü kaldı.

Büyüyen bir Bitcoin fiyatı, yılın başından itibaren, Bitcoin piyasa değerinin 2022’nin sonuna doğru 1 trilyon doların altına düştüğünü gören uzun süreli ayı piyasasının sona erdiğini gösteren birkaç tahminle aynı zamana denk geliyor. Mart 2024’te yapılması planlanan bir sonraki halving etkinliğine hazırlık aşamasında daha yüksek seviyeler bekleniyor.

Rekt Capital, halving öncesinde Bitcoin için Nisan seviyelerini belirledi

Halving döngülerini ele aldığı güncel bir analizde Rekt Capital, Bitcoin’in Nisan ayına kadar 27.000 doların altında sınırlı kalacağını söylüyor. Kriptokoin.com olarak analizlere bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dogecoin Alan Elon Musk'tan Son Dakika Uyarısı!
Dogecoin Alan Elon Musk’tan Son Dakika Uyarısı! Kripto para piyasasında önemli bir değere sahip ve sıkı bir Dogecoin takipçisi olan Elon Musk, yaptığı son açıklamalarla beraber Federal Rezerv’e yönelik uyarılarda bulundu! İşte detaylar… Elon Musk’tan FED’e çağrı: “Faizlerin derhal indirilmesi gerekiyor!” Kriptokoin.com olarak aktardığımız...
Emre Borsan 3 gün önce