Liste Şaşırttı: Kripto Para Balinaları Bu 3 Coine Saldırdı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
729 görüntülenme
Kripto Para Balinaları Bu 3 Coine Saldırdı

Son günlerdeki tüm Fud haber akışına rağmen Bitcoin’in 26.400 dolara ulaştığını görmek oldukça şaşırtıcı. Bu esnada, sadece bireysel yatırımcılar değil, kripto para balinaları da oldukça aktifti. Bu yazıda, son günlerdeki bankacılık krizi esnasında balina cüzdanlarını dolduran 3 kriptoya göz atalım.

Balinalar bankalar çökerken bu 3 kripto para birimini satın alıyor

Bitcoin (BTC) fiyatı, 20.000 doların altında işlem gördüğü geçtiğimiz hafta sonu ardından bugün 26.400 dolarda zirve yaptı. Olumlu fiyat hareketlerinin yanı sıra, on-chain veriler madenciler, yatırımcılar ve balinalar arasında olumlu bir birikim olduğunu gösteriyor. Glassnode verilerine göre 1.000 BTC’den fazla tutan Bitcoin cüzdanlarının sayısı hızla büyüyor.

Bu yatırımcılardan biri olan Tim Draper, tanıdığı bir çok CFO’ya son günlerin ABD bankacılık krizi gibi olaylarında BTC’nin önemini anlattığını paylaştı. Draper gibi balinaları lider kriptoya yönlendiren başka özellikleri de bulunuyor…

Kripto para balinaları neden BTC ile ilgileniyor?

Bitcoin kullanmayanlar, BTC konusunda hiç olmadığı kadar heyecanlılar. Bunu birkaç ana faktör ile bağdaştırabiliriz:

  • Ordinal protokollerinin başarısı: Bitcoin’in yakın zaman entegre olduğu Ordinal’leri Şubat 2023’ten beri büyük bir hit oldu. Ordinal’ler NFT’lere benzer. Bunlar bir Satoshi üzerine yazılmış dijital varlıklardır. Bir Satoshi, bir Bitcoin’in en düşük değeridir
  • DeFi’nin Bitcoin üzerindeki yükselişi: Bitcoin Taproot yükseltmesi, Blockchain’de DApp’ler oluşturma potansiyelinin kilidini açtı. Bu hızlandırılmış DeFi hareketi Bitcoin ağında. Taproot yükseltmesi, Bitcoin Blockchain’in DeFi uygulamalarını desteklemesini sağlar. Bu da Bitcoin’e yeni bir heyecan getirdi ve gelecekteki potansiyele sahip.

Bitcoin’de DeFi ve Ordinal’lerin yükselişi, balinaların BTC satın almasının nedenlerinden bazıları. Son zamanlarda, ABD hükümetiyle bağlantılı bir adres 50.000’den fazla Bitcoin taşıdı. Bu yaklaşık 1 milyar dolar değerindeydi. Bu Bitcoinlere Silk Road pazarından el konulduğu iddia edildi. Birçoğu, bu Bitcoin’leri satmanın satış baskısına yol açacağına inanıyor. Anacak bunu sadece zaman gösterebilir.

Lido DAO (LDO)

Lido DAO, bir liquid staking protokolü olarak Ethereum ile doğrudan bağ kuran altcoin’lerden biri. Liquid staking, geleneksel staking’in eksikliklerini ortadan kaldırır. Liquid stake etmede, yerel tokeninizi stake ettiğinizde, bir ST token kazanırsınız. Bu ST token, 1:1 bazında stake ettiğiniz yerel kripto para birimini temsil eder ve daha fazla getiri elde etmenizi sağlar.

Lido’nun son güncellemeleri

Lido son aylarda birkaç yükseltme duyurdu. Ancak Şanghay yükselmesi en büyük etkiye sahipti. Şanghay yükseltmesi, Lido’nun Ethereum para çekme işlemlerini desteklemesini sağlıyor. Bu yükseltme ile ilgili önemli bir tehlike yatırımcıların artık kilitli ETH’lerini platformdan çekebilecek olmaları.

Öte yandan, Lido V2 güncellemesi ağ için başka bir büyüme kaynağı olabilir. Güncelleme V2, staking yönlendiricisine odaklanıyor. Bu da herkesin yeni node operatörleri oluşturmasına izin veriyor. Lido ağı, V2 yükseltmelerinin ağ ademi merkeziyetçiliğini iyileştireceğine inanıyor. Ayrıca para çekme sürelerini kısaltacak ve Ethereum’da stETH’yi popüler hale getirecek.

Mask Network (MASK)

Gizlilik protokolleri gün geçtikçe daha fazla ilgi görüyor. Mask’in da bu kulvarda etkileyici bir potansiyeli var. Mask Network, merkezi olmayan gizlilik özelliklerini Web2‘ye getirmek için açık kaynaklı bir web uzantısı kullanır. Buna Facebook ve Twitter gibi platformlar da dahildir.

Mask Extension (Uzantısı), içeriğinizi meraklı gözlerden gizlemenizi sağlar. Böylece, yalnızca hedef kitleniz gönderinizi görebilir.

Mask, Ethereum, Binance Smart Chain ve Polygon üzerine inşa edilmiştir. Bu proje, farklı Web3 uygulamalarını kullanmak için kullanımı kolay bir ara yüz oluşturur. Ayrıca, geçen yılın sonlarında kripto Twitter’ın takıntılarından biri haline geldi. MASK tokenı, Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasının ardından %316’dan fazla yükseldi.

Ek olarak Mask, Binance’in rezerv kanıtı (PoR) raporuna eklediği 11 tokenden biriydi. Kripto para biriminin fiyatı da son zamanlarda balina faaliyeti nedeniyle arttı…

Kriptokoin.com olarak Bitcoin’in 26.000 doları aştığı saatlerdeki haber akışına bu yazıda yer verdik. Yazım sırasında listedeki 3 kripto parada yükseliyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 5 Altcoin Haftanın Yıldızı
Trader’lar Seçti: Bu 5 Altcoin Haftanın Yıldızı Olabilir! Kripto para piyasası çalkantılı bir kaç günü geride bıraktı. Son günlerde üç ABD bankasının kapanması, kripto arenasını, özellikle stablecoin’leri de etkileyen daha fazla stresi tetikledi. Bu yazıda, olumlu teknik gelişmeler, önemli haberler ve fiyattaki gözle görülür değişiklikler...
Buğra Çağlar 2 hafta önce