Reklamı kapat

Büyük Kripto Para Balinasının Yeni Avı: Bu 2’sinden Topluyor!

202 görüntülenme
Büyük Kripto Para Balinasının Yeni Avı: Bu 2'sinden Topluyor!

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), son birkaç aydır Bitcoin’deki ve tröst değerindeki düşüşe rağmen yatırımcıların portföyünde. Bununla birlikte, büyük kripto balinası devasa miktarlarda iki kripto para biriminde topluyor. ARK Investment, kötüleşen jeopolitik ve kripto piyasası koşullarının ortasında GBTC’ye büyük miktarda yatırım yaptı.

Şirket, lider kripto para BTC ve GBTC’ye güveniyor

Grayscale Bitcoin Trust, Bitcoin fiyatındaki keskin gerilemenin ardından düştü. Geçtiğimiz hafta net varlık değerine (NAV) göre yüzde 41,69’luk tarihi bir gerileme ile işlem görüyordu. Yine de ARK, 14 Kasım’da günü yaklaşık 2,8 milyon dolar değerinde GBTC satın aldı. Bu miktarın ise yaklaşık 315 bin hissesi civarında olduğu belirtildi.

Bu hisseler, şu anda NAV düşüşüyle işlem gören ARK’nın Yeni Nesil İnternet (ARKW) borsa yatırım fonuna (ETF) eklenecek. İlginç bir şekilde, GBTC’deki gerileme şu anda yüzde 39,79 civarında seyrediyor. Bununla birlikte bu, önceki haftaya göre önemli bir gelişme.

Cathie Wood’un sahibi olduğu ARK Investment satın almayı, şirketin Coinbase’deki hissesini artırdıklarını bildirilmesinden sonra gerçekleşti. Coinbase’in yerel altcoin’i COIN’inde 7,7 milyon hisseye sahip olan ARK, 420.949 hisse daha ekledi. Sonucunda ise toplamda 8,12 milyon hisseye sahip oldu. ARK’nın COIN varlıklarının kümülatif değeri şu anda 403 milyon dolar.

Cathie Wood’un şirketi piyasayı mı şekilendiriyor?

Florida merkezli fonun toplam Yönetim Altındaki Varlıkları (AUM), kripto piyasası çöküşünden önce Şubat 2021’deki 50 milyar dolarlık zirveden önemli bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte AUM, yaklaşık 14,1 milyar dolar seviyesinde yer alıyor.

Cathie Wood

ARK tarafından gerçekleştirilen hareketlilik, Coinbase CEO’sunun FTX, FTT veya Alameda’ya maddi anlamda maruz kalmadıkları düşüncesi verdiği düşünüldü. Yapılan işlemlerin güvence yaratmak amaçlı olduğu tahmin edilmekteydi. Bununla birlikte, GBTC birikimine bakıldığında, Cathie Wood’un şirketinin sadece yatırım yapmadığı konuşuluyor. Bunun yerine şirketin, ‘pazarı inşa ediyor’ olduğu konusunda spekülasyon yaptığı fikri hakim.

Bitcoin fiyatı dip noktasını buldu mu?

Cathie Wood’un hareketi, milyarder yatırımcı Warren Buffet’in “piyasalar kötü iken yatırım yapma” yaklaşımını çağrıştırıyor. Tüm bunlarla birlikte birçok analist, kripto paralar için dibin henüz gelmediği düşüncesine sahip. Çoğu analist daha fazla düşüş bekliyor. Kripto para analistlerinin düşünceleri gerçekleşirse, piyasa yükselişinden önce ARK’ta daha fazla düşüş muhtemel.

ABD'li Politikacı: Bu Altcoin Patlayacak! Daha Fazla Alacağım

FTX’te yaşanan likidite krizi ve çöküş, makro yatırımcılar açısından piyasaları daha iyiye doğru hareketlendirdi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; Ancak, analistler dip noktasının yakın olmasına rağmen henüz burada olmadığına inanıyorlar. Bitcoin, 8 Kasım’daki en düşük seviyesi olan 15.600 dolardan toparlanma yaşadı. Şu anda ise 16.713 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Bununla birlikte daha önce BTC için 11.900 dolar ila 13.500 dolar aralığının teknik açıdan bir makro tabanın alt noktasını temsil etmesi muhtemel.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

FTX Krizi Bulaşıyor: Popüler Altcoin'i Öldürebilir!
FTX Krizi Bulaşıyor: Popüler Altcoin’i Öldürebilir! FTX krizinin ardından bu altcoin projesi en çok değer kaybedenlerden biri oldu. Krizin başlamasından bu yana Solana ekosisteminin altcoin’i SOL yüzde 50’nin üzerinde değer kaybetti. Diğer yandan Ethereum hafta genelinde yaklaşık yüzde 20, Bitcoin yaklaşık yüzde 19...
Nazlı Öykü Deniz 1 hafta önce