Kripto Para Balinası: Bu Altcoin Patlamaya Hazır!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
833 görüntülenme
Kripto Para Balinası Altcoin Hazır

‘Kaleo’ lakaplı tanınan bir kripto para balinası, güncel analizlerinde trendini tersine çevirmeye hazırlanan Ethereum tabanlı bir altcoin projesinden bahsetti.

Kripto para balinası kurumsal yatırımcıların eğilimini takip ediyor

İsabetli altcoin analizleriyle tanınan kripto para balinası Kaleo, Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon’un (MATIC) muhtemelen trendini tersine çevirmeye hazır olduğunu düşünüyor. En son analizlerinde, “Birkaç hafta öncesine göre %20’lik hoş bir düşüşün ardından MATIC, tersine dönmeye hazır görünüyor” dedi.

Kaleo’nun grafiğine göre, MATIC’in trendini tersine çevirmeden ve 1.70 dolara kadar toparlanmadan önce MATIC’in muhtemelen 1 dolar bölgesini ziyaret edecek. MATIC şu anda bu seviyeye yakın bir konumda 1,09 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Balinası Altcoin Hazır

Kaleo, Bitcoin tahminlerini de güncelliyor

Kripto stratejisti daha sonra, Bitcoin’in önümüzdeki aylarda parabolik bir dalgalanmaya başlayabileceğini öne sürdü. Grafikte mıknatısla işaret ettiği seviyelere dayanarak, Bitcoin’in bu dalgalanmada 40,000 dolara kadar tırmanabileceğini düşünüyor.

Analistin grafiğine daha yakından bakıldığında, Bitcoin’in bir boğa tuzağı kurmadan ve yaklaşık 37.000 dolar kadar düzeltmeden önce Mayıs ayında 45.000 dolara kadar yükselebileceğini düşündüğü görülüyor.

Kripto Para Balinası Altcoin Hazır

On-chain veriler Bitcoin hakkında neler söylüyor?

On-chain analitik şirketi Glassnode, son raporunda Bitcoin’in on-chain performansı açısından ne durumda olduğunu analiz etti. Veri sağlayıcısına göre, BTC fiyatı geçen hafta önemli fiyat seviyelerini ihlal ederek 22.199 dolara düşüş gösterdi. Bu seviyeler, önceki döngüden daha eski yatırımcılara ve 2018 döngüsünden beri aktif olan balina varlıklarıyla ilgili.

Glassnode’a göre, BTC’nin Net Gerçekleşmemiş Kâr/Zarar metriğinin (NUPL) ortalaması, Ocak ayının ortasından bu yana net gerçekleşmemiş kayıp durumundan pozitif duruma geçti. Bu, tipik BTC sahibinin şu anda piyasa değerinin yaklaşık %15’i kadar net gerçekleşmemiş kâra sahip olduğunun bir işaretidir ve önceki ayı piyasalarındaki geçiş aşamalarına benzer.

Yine de Glassnode, kayıp paraları açıklayan NUPL’nin düzeltilmiş versiyonunun piyasanın başabaş noktasının sadece biraz altında olduğunu gösterdiği konusunda uyarıyor. Basitçe söylemek gerekirse, bu hala bir ayı piyasası bölgesinde olarak kabul edilebilir.

Hacim verilerinin analizi

Glassnode, BTC’nin Transfer Hacminin Ocak başından bu yana %79 artarak günde 9,5 milyar dolara ulaştığını buldu. Aslında, rapor bunu büyümenin olumlu bir işareti olarak nitelendirdi.

Bununla birlikte, bunun, önemli miktarda FTX/Alameda ile ilgili hacimlerden büyük ölçüde etkilenmiş olan yıllık ortalamanın oldukça altında olduğuna dair bir uyarı ekledi. Ayrıca, ayı piyasasının sonunun henüz gelmekte olabileceğinin iyi bir göstergesi olmaya devam ediyor.

Kriptokoin.com olarak Bitcoin ve piyasa geneli üzerinde doğrudan etkili olabilecek Mart ayının kritik gelişmelerine ve tarihlerine bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Fiyatı Kritik Sıradaki Ne
Bitcoin Fiyatı Kritik Bölgeye Girdi! Sıradaki Ne? Bitcoin fiyatı güçlenen dolar endeksi (DXY) karşısında destek olarak 22.000 doları kaldırmakla tehdit ediyor. Lider kripto ABD’den gelen beklenenden güçlü istihdam verilerinin ardından 8 Mart’ta üç haftanın en düşük seviyesine geriledi. Sırada ne var?.. ABD istihdam verileri,...
Buğra Çağlar 2 hafta önce