Kripto Para Balinası, Bu Altcoin’i Binance’de Satıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 4 hafta önce
1.295 görüntülenme
Kripto Para Balinası Binance'de Satıyor

On-chain izleyici Lookonchain, devasa bir kripto para balinasının Binance cüzdanına %500’ün üzerinde ralli yapan bir altcoin’i gönderdiğini bildiriyor.

Kripto para balinası bu altcoin’i zirvede sattı

Yeni yıldan bu yana, kripto para piyasası FTX kayıplarının büyük bir kısmını sarmayı başardı. Birçok kripto para birimi, bazıları ATH seviyelerine ulaştığı için manşetlerde yer aldı. Özellikle, SingularityNET (AGIX), yükselen kripto paralardan biriydi, ancak popülaritesinin nedeni rakiplerinden farklıydı. Kriptokoin.com olarak Ocak ayında %500’ün üzerinde ralli yapan AI coin piyasasının katalizörlerine bu yazıda yer verdik.

Yeni bir analizde, on-chain veri kaynağı Lookonchain, 24 Şubat’ta eski bir AGIX balinasının önemli miktarda token’ı Binance’e aktardığını bildirdi. Balina tokenlerin bir kısmını zirve fiyattan satmayı başardı. AGIX’in son bir aylık fiyat hareketleri şu şekilde:

SingularityNET (AGIX) yüklü balina transferlerine tanık oluyor

Analize göre devasa bir balina, en büyük kripto para borsası Binance’e 11,8 milyon AGIX transfer etti. Bu kabaca 4,8 milyon dolar yer değiştirdiği anlamına geliyor. Lookonchain’in analizlerinde göre, ilk balinanın 19 Ocak – 18 Mart 2018 tarihleri arasında EtherDelta’dan 4,4 milyon AGI çektiğini görülüyor. Daha sonra, 19 ay boyunca (23 Ekim 2018 – 07 Nisan 2018 tarihleri arasında) Binance’ten yaklaşık 12,4 milyon token satın aldığını belirtti.

Yapay zeka coin’ler 2023’ün sıcak trendi

SingularityNET (AGIX) fiyatı, yılın başından bu yana %1.285’lik bir artışın ardından düşüyor. Kısa vadeli bir rahatlama rallisi, başka bir düşüşten önce meydana gelebilir. AGIX fiyatı, yılın başından beri mutlak bir düşüş yaşıyor. 37 gün içinde AGIX fiyatı %1.285 artarak 8 Şubat’ta ATH seviyesi 0,67 dolara ulaştı.

Ancak fiyat, zirvenin hemen ardından keskin bir şekilde düştü ve şu ana kadar %37,61 oranında değer kaybetti. Daha öncesinde, kripto para piyasası yatay hareket ederken, Fetch (FET), SingularityNET (AGIX) ve Ocean Protocol (OCEAN) dahil olmak üzere yapay zeka ile ilgili kripto paralar ralli yapıyordu.

Web3 Yatırımcılarından, Yapay Zeka Coinleri Tahmini!

Özellikle, Ethereum ve Cardano üzerinde çalışan SingularityNET, geçen yıl tokenlara bir köprü kurarak iki ağ arasındaki birlikte çalışabilirliği artırmaya güçlü bir şekilde odaklandı ve ADA için 2023 ilk çeyrek gibi erken bir tarihte bir staking portalı sunmayı planlıyor. SingularityNET, özünde, Blockchain’deki akıllı sözleşmelerle birbirine bağlanan merkezi olmayan bir yapay zeka hizmetleri ağıdır. Microsoft’un OpenAI yatırım haberi ve Bill Gates’ın yapay zekanın geleceğine yönelik açıklamalarıyla yılın ilk rallisini gerçekleştiren altcoin oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Coinbase Altcoin'ini Övdü: Gerçek Lider
Coinbase Türklerin Favori Altcoin’ini Övdü: Gerçek Lider! Yüksek hacimli merkezi borsalardan Coinbase, Türk yatırımcılar arasında popüler olan bir altcoin projesinden “en iyi Blockchain” olarak bahsetti. Coinbase, en iyi birinci katman Blockchain seçimini paylaştı ABD merkezli kripto borsası, yakın tarihli bir araştırma raporunda, topluluktaki yaygın...
Buğra Çağlar 4 hafta önce