Kripto Para Balinası, Patlayacak Sıradaki Altcoin’i Paylaştı!

Kripto Para Balinası, Patlayacak Sıradaki Altcoin'i Paylaştı!
Kripto Para Balinası, Patlayacak Sıradaki Altcoin'i Paylaştı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider altcoin, son ayı piyasası koşusunda başarılı bir performans sergiledi. Bir kripto para analisti, Ethereum’un (ETH) 2023’te 3.000 dolar seviyesini aşabileceğini söylüyor.

Kripto para piyasasındaki bahar havasıyla ETH sıçradı

Bu arada Ethereum (ETH), son 24 saatte %0,4 artış kaydetti. Lider altcoin hala 1.500 dolar aralığını sürdürme yeteneğine sahip. Basın zamanında, piyasa değeri açısından ikinci en büyük kripto para 1.558 dolardan işlem görüyor. Ayrıca ETH, haftalık bazda yaklaşık %20 arttı.

Bitcoin ve altcoin projeleri geçen ay Ethereum’un büyük yükseltmesi Merge sonrası umduğunu bulamadı. Ancak, bu hafta Fed pivotuna yönelik sinyallerle kripto piyasası hareketlendi. Bu ivmeyle lider altcoin’i tekrar 1.500 doların üzerine çıkmayı başardı. Bu zorlu dönemde Ethereum, 1.300 dolar ve 1.400 dolar seviyelerini tutmak ve aşmak için mücadele etti.

Kripto para

“Ethereum gelecek yıl 3.000 doların üzerine çıkabilir”

Kripto para piyasasının son birkaç gün içinde yaşadığı yükseliş, ETH’nin uzun süreli düşüş eğiliminden çıkmasına yardımcı oldu. Bununla birlikte, hala daha 2021’deki zirve seviyelerine yaklaşmayı başaramadı.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ethereum, 10 Kasım 2021’de, rakibi Bitcoin ile birlikte tüm zamanların en yüksek seviyelerine (ATH) ulaştı. Bu süreçte ETH 4.878,26 doları gördü. Ancak lider altcoin, yavaş ama istikrarlı bir şekilde düştü. Bu çöküşte ise ATH değerinin %69’unu kaybetti. Böylece, zirve konumu koruyamadı.

Ancak Kaleo takma adlı bir kripto analisti olan göre, tarihsel fiyat hareketlerine dayanarak, ETH’nin gelecek yıl 3.000 dolarlık engeli aşması için iyi bir şans var. Analist, altcoin’in hala zorlu bir koşuya sahip olmasına rağmen, böyle bir gelişmenin mantıklı olduğunu söylüyor.

Kripto para, aylar sonra ilk kez bir yükseliş eğilimi çizgisi sergiliyor. Özellikle ‘düşük bölgelerinde’ dalgalanmalarını yönetmede harika bir iş çıkarıyor. Ethereum’un 1.500 dolar fiyat aralığını en son elinde tutabildiği zaman 15 Eylül’dü. Yani, Merge’den sonra bile kontrolsüz bir düşüşle geri çekilmeden hemen önce.

Ethereum Merge’den sonra neden düştü?

Son birkaç gün içinde lider altcoin yükselişte. Bununla birlikte, geniş kripto alanındaki birçok katılımcı, çok heyecanlı Merge güncellemesinden sonra neyin ters gittiğini merak ediyor. Birincisi, büyük Blockchain geliştirmesi, kısa bir süre içinde hissedilebilecek, görülebilecek veya ölçülebilecek bir etkiye sahip değil. Uzun vadeli bir etkiye sahip olacak şekilde ilerliyor.

Kripto para

Ayrıca, diğer kripto para birimleri gibi Ethereum’un da enflasyon ve faiz artışları gibi büyük piyasa güçlerinden büyük ölçüde etkilendiğini hatırlamak önemli.

Yatırımcılar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), gibi düzenleyici ofislerin müdahaleleriyle dijital para birimleri, tam ademi merkeziyetçiliğinden ödün verdiğinde iki kez düşünmeye eğilimlidirler. Bu yüzden, kripto varlıklarına daha fazla kısıtlama getirilmesi tehdidi de fiyatları etkiliyor.

Son olarak, ETH’nin son fiyat artışının Merge güncellemesiyle ilişki henüz belli değil. Ancak uzmanlar, bu gelişmenin sonuçlarının daha geniş kripto alanı tarafından henüz görülmediğini ve hissedilmediğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kripto Para Balinası, Patlayacak Sıradaki Altcoin’i Paylaştı!