Kripto Para Borsaları New York’un Sorgusu Hakkında Ne Söyledi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

New York Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada adı geçen girişimlerin bir kısmı bu hamleyi memnuniyetle karşıladıklarını söylüyor.

Coindesk’in Salı günü yaptığı habere göre, New York Başsavcılığından Eric Schneirderman 13 kripto borsasına soruşturma açtı. Adı geçen borsalar; GDAX, Gemini, bitFlyer USA, Bitfinex, Bitstamp USA, Kraken, Bittrex, Poloniex, Binance, Tidex.com, Gate.io, itBit ve Huobi.Pro.

Schneiderman’in ekibi firmaların ticaret hacimlerinden sahiplerine kadar birçok şey hakkındaki sorularla beraber bir ihtar belgesi gönderdi.

CoinDesk bu firmalardan beş tanesi ile (Gemini, Bittrex, Poloniex, bitFlyer ve Bitfinex) iletişime geçti. Coinbase yorum yapmaya hazır değildi ve diğer borsalar da cevap vermedi.

Gemini CEO’su Tyler Winklevoss firmasının bu durumu alkışladığını söyledi ve “ortaklık konusunda sabırsızlanıyoruz ve cevaplarımızı da gönderdik,” diye ekledi.

“Geleceğin parasını yaratma amacımızdaki ortaklıkları ve mantıklı düzenlemeleri desteklemeye devam edeceğiz,” diye ekledi.

Bittrex temsilcisi de benzer tonda konuştu, “Tüm ticaret platformlarında şeffaflığı ve güvenilirliği arttırma konusunda NY Başsavcısı Schneiderman’le çalışacağımız için mutluyuz,” dedi.

Circle’ın genel kurul başkanı Josh Hawkins şöyle söyledi:

“Bu çevrede şeffaflığı ve hesap verebilirliği arttırmaya yönelik her türlü girişimi memnuniyetle karşılıyoruz ve New York başsavcılığıyla çalışmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Kripto yatırımcılarını ve kullanıcılarını korumak her zaman Circle’ın önceliği olmuştur.”

BitFlyer USA’den Hailey Lennon da şeffaflığa vurgu yaptı ve “Bu piyasada şeffaflık kullanıcılar için çok önemli,” dedi.

Kasper Rasmussen, Bitfinex’in insan kaynakları yöneticisi, yorumunu sonraya sakladığını söyledi.

“Bitfinex olarak başsavcılık soruşturmasının farkındayız. Bitfinex dünya genelinde otoritelere ve yöneticilere uyum konusunda hassastır.”

Schneiderman’ın ofis sözcüsü “işlemlerin sonunda elde ettiğimiz bilgileri halkla paylaşacağız sonuçta en başında amacımız zaten kripto piyasasında şeffaflık sağlamak,” dedi.

Coindesk-David Floyd

Kripto Para Borsaları New York’un Sorgusu Hakkında Ne Söyledi?