Reklamı kapat

Kripto Para Borsaları New York’un Sorgusu Hakkında Ne Söyledi?

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 19 Nisan 2018
0 görüntülenme

New York Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada adı geçen girişimlerin bir kısmı bu hamleyi memnuniyetle karşıladıklarını söylüyor.

Coindesk’in Salı günü yaptığı habere göre, New York Başsavcılığından Eric Schneirderman 13 kripto borsasına soruşturma açtı. Adı geçen borsalar; GDAX, Gemini, bitFlyer USA, Bitfinex, Bitstamp USA, Kraken, Bittrex, Poloniex, Binance, Tidex.com, Gate.io, itBit ve Huobi.Pro.

Schneiderman’in ekibi firmaların ticaret hacimlerinden sahiplerine kadar birçok şey hakkındaki sorularla beraber bir ihtar belgesi gönderdi.

CoinDesk bu firmalardan beş tanesi ile (Gemini, Bittrex, Poloniex, bitFlyer ve Bitfinex) iletişime geçti. Coinbase yorum yapmaya hazır değildi ve diğer borsalar da cevap vermedi.

Gemini CEO’su Tyler Winklevoss firmasının bu durumu alkışladığını söyledi ve “ortaklık konusunda sabırsızlanıyoruz ve cevaplarımızı da gönderdik,” diye ekledi.

“Geleceğin parasını yaratma amacımızdaki ortaklıkları ve mantıklı düzenlemeleri desteklemeye devam edeceğiz,” diye ekledi.

Bittrex temsilcisi de benzer tonda konuştu, “Tüm ticaret platformlarında şeffaflığı ve güvenilirliği arttırma konusunda NY Başsavcısı Schneiderman’le çalışacağımız için mutluyuz,” dedi.

Circle’ın genel kurul başkanı Josh Hawkins şöyle söyledi:

“Bu çevrede şeffaflığı ve hesap verebilirliği arttırmaya yönelik her türlü girişimi memnuniyetle karşılıyoruz ve New York başsavcılığıyla çalışmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Kripto yatırımcılarını ve kullanıcılarını korumak her zaman Circle’ın önceliği olmuştur.”

BitFlyer USA’den Hailey Lennon da şeffaflığa vurgu yaptı ve “Bu piyasada şeffaflık kullanıcılar için çok önemli,” dedi.

Kasper Rasmussen, Bitfinex’in insan kaynakları yöneticisi, yorumunu sonraya sakladığını söyledi.

“Bitfinex olarak başsavcılık soruşturmasının farkındayız. Bitfinex dünya genelinde otoritelere ve yöneticilere uyum konusunda hassastır.”

Schneiderman’ın ofis sözcüsü “işlemlerin sonunda elde ettiğimiz bilgileri halkla paylaşacağız sonuçta en başında amacımız zaten kripto piyasasında şeffaflık sağlamak,” dedi.

Coindesk-David Floyd

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

BKCM CEO’su: Bitcoin Bir Sonraki Microsoft Olacak Daha önce büyük ihtimalle hepsini duydunuz: “Apple’ın hisse fiyatı 5 dolarken yatırım yapmış olmak istemez miydiniz? Ya da hisse fiyatı 10 dolarken Microsoft’a? İşte Bitcoin yeni Apple ya da Microsoft olacak.” Bakınız ki Brian Kelly’e göre daha...
Zeynep Yüce 19 Nisan 2018