Dev Kripto Para Borsası, 8 Ocak’a Kadar Süre Verdi!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 4 hafta önce
5.799 görüntülenme
Kripto Para Borsası, 8 Ocak’a Kadar Süre

Kripto para borsası Gemini’nin kurucularından Cameron Winklevoss, Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert’a 8 Ocak’a kadar süre verdi. İki şirket arasındaki gerilim, Genesis’in borçlarına dayanıyor.

Kripto para şirketleri restleşiyor

Gemini, %8’e kadar faiz sunan Earn programının para çekme işlemlerini aylardır askıda tutuyor. Borsanın içinde bulunduğu kriz, Earn programının ortaklarından biri olan Genesis’in zor durumundan kaynaklanıyor. Gemini’nin kurucuları Tyler ve Cameron Winklevoss ikizleri, kısa süre önce Gemini Earn programlarından faiz kazancı sağladıkları iddiasıyla yatırımcıları tarafından açılan dava ile karlı karşıya kaldılar. Şimdi, şirket yetkilileri arasında karşılıklı diyaloglar devam ediyor.

Son gelişmede, Gemini’nin kurucularından Cameron Winklevoss, Digital Currency Group (DCG) CEO’su Barry Silbert’e açık bir mektupla ültimatom verdi. Para çekme işlemlerinin yeniden başlamasını bekleyen 340.000 Earn kullanıcısı sorununu ele aldı. Kullanıcıların bir araya getirdiği 900 milyon dolardan fazla varlığı emanet ettiğini söyledi. Genel olarak Winklevoss, Barry Silbert’in bir çözüme ulaşmak için Gemini yönetimiyle hemen görüşmesi gerektiğini söylüyor.

Mağdur Gemini Earn yatırımcıları, Genesis’in borcunu bekliyor

Winklevoss, Digital Currency Group’un (DCG) Genesis’e 1.675 milyar dolar borcu olduğunu belirtiyor. Bunun da Genesis’in Earn kullanıcılarına ve diğer alacaklılara ait olduğunu söyledi. Mektupta, “artık bunun sorumluluğunu almanın ve doğru olanı yapmanın zamanı geldi” ifadesi yer alıyor. Ayrıca Winklevoss, Silbert’i DCG’yi Genesis’teki sorunlardan korumaya çalışmakla suçladı. Winklevoss mektupta Gemini Earn kullanıcılarının yorgun ve zor durumda olduğundan bahsetti:

Geçtiğimiz altı hafta boyunca, borcunuz olan 900 milyon doları geri ödemeniz için uzlaşmaya dayalı bir karara varmak amacıyla sizinle iyi niyetle ve işbirlikçi bir şekilde iletişim kurmak için elimizden gelen her şeyi yaptık.

16 Kasım 2022’de, FTX’in çöküşünün hemen ardından Genesis, borçları konusunda önemli bir karar aldı. Kripto para yatırım bankasının borç verme bölümü, borç ödemelerini geçici olarak durdurduğunu ve yeni krediler başlattığını söyledi. Bunu takiben, FTX’in ardından Genesis’in de iflas başvurusu yapacağı tahmin edildi. Ancak Genesis, iflas ilan etmenin eşiğinde olduğu yönündeki söylentileri yalanladı. Şimdi, Gemini kurucusu Cameron Winklevoss, Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert’a 8 Ocak’a kadar süre veriyor. Silbert’ta bu mektuba kısa süre sonra cevap getirdi.

Barry Silbert karşılık veriyor: Ödeme Mayıs ayında

Öte yandan, Silbert’in cevabı çoğunlukla eksik ödemeleri reddetmeye ve takipçilere DCG’nin hiçbir faiz ödemesini kaçırmadığına ve mevcut tüm kredilerde cari olduğuna dair güvence vermeye odaklandı. Açıklamalarına göre bir sonraki ödeme Mayıs 2023’te yapılacak.

Buna ek olarak, şirketinin 29 Aralık’ta Gemini kullanıcılarına somut bir çözüm sağlamak için giriştiği çabaların fark edilmediğini ve Genesis’in ekibi tarafından hala onaylanmadığına dikkat çekti.

Winklevoss ise, çok sayıda müşterinin Genesis’e güvendiği gerçeğinin ışığında, Silbert’in eylemlerinin affedilemez olduğunu kaydetti. Gemini’nın kurucu ortağı, Silbert’a 8 Ocak’a kadar halka açık bir taahhütte bulunması için itiraz etti. Gemini-Genesis krizinin zaman çizelgesine Kriptokoin.com‘un bu makalesinde yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dünya Ekonomik Forumu'ndan Kripto Para Öngörüleri
Dünya Ekonomik Forumu’ndan Kripto Para Öngörüleri! Dünya Ekonomik Forumu (WEF), yeni bir raporunda, 2023 için kripto para piyasanın olası geleceğini özetliyor. Katkı sağlayanlardan Dante Disparte, kripto piyasasının mevcut ekonomik ortamının 1995’in dot-com balonuyla benzediğini söyledi. Bu süre zarfında işletmelerin çoğu yok oldu ve...
Buğra Çağlar 4 hafta önce