Reklamı kapat

Kripto Para Borsası Huobi Merkeziyetsiz Oluyor

Mert Kaya
Mert Kaya 6 Haziran 2018
39 görüntülenme

1 Milyar Dolar üzerindeki işlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Huobi, çalışmalarını blokzincire taşıyarak bir DAO (Merkeziyetsiz Özerk Organizasyon) haline gelmeyi hedefliyor.

Houbi’nin Singapur’da yaptığı duyuruya göre Huobi Chain projesi borsanın kripto para takasını merkezi serverlardan dağıtılmış defter formatına aktaracak.

Huobi Chain ayrıca borsanın diğer menkul kıymetleştirme ve para toplama gibi ürün ve servislerini de bireysel ve kurumsal yatırımcılar için merkeziyetsiz olarak kullanıma sunacak.

Merkeziyetsiz borsasının geliştirilmesi için Huobi, 21 ay boyunca sürecek olan Huobi Chain Superhero Championship Program (HCSCP) isimli yazılım yarışmasını duyurdu. Bu sayede katılımcılar bu yeni platformu daha iyi hale getirip ödül havuzundan yararlanabilmek için birbiriyle yarışacak.

Huobi’nin CEO ve kurucusu Lin Li merkeziyetsiz borsa fikri hakkında şunları söyledi:

“Şirket olarak merkeziyetsiz bir geleceğe inanıyoruz. Huobi Chain projesi ile ana hedefimiz merkezi olan şirketimizi topluluk tarafından işletilen merkeziyetsiz bir yapıya çevirmek olacak. Hayalimiz Huobi’yi blokzincirde çalışmak ve tam anlamıyla bir merkeziyetsiz özerk organizasyon haline getirmek.”

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İstanbul’da Blockchain Hackatonu Düzenlenecek Blockcircus Blockchain Hackathon Etkinliği Bitcoin herkes tarafından bilinmesine rağmen, arkasındaki teknoloji Blockchain hakkında bilgi sahibi çok az insan var. Son dönemdeki gelişmelerle birlikte Blockchain altyapısının sektöre getirdiği yenilikler, bu alanda yeni bir çağın açılacağına dair ipuçları veriyor....
Serkan Eser 6 Haziran 2018