Birçok Ülke İçin Kripto Para Borsalarına Vergi ve Lisans Ücreti Gündemde

Google News

Bitcoin 2009 yılında ortaya çıktığından bu yana hiçbir kripto para birimi ve blokzincir endüstrisi hemen hemen hiç düzenlenmemişti. Bu kripto meraklılarının, borsaların ve tüccarların hükümetlere veya herhangi bir yasaya hesap vermeden geçirdikleri 9 yıldı.

İster otokratik ister demokratik bir hükümet olsun, hükümetin görevi vatandaşlarına güvenlik, ekonomik istikrar ve sağlık hizmeti gibi temel hizmetleri sağlamaktır. Hükümetler bunu vergilendirme yoluyla gerçekleştirirler.

Vergi Düzenlemesi

Filipinler, Güney Kore, Avustralya, Japonya, Malta, Tayland, Kazakistan ve kripto düzenlemelerini benimseyen daha fazla ülke kripto piyasası eyleminden paylarını almanın bir yolunu bulmaya çalışıyorlar. Mesela, Filipinler’de lisans ücreti alınıyor. Düzenleyici kuruluşlar, 25 adet kripto borsasına lisans vermek için 67 milyon dolar para kazanacak. Bu, toplanan fonların ülkedeki diğer sosyal hizmetlere dağıtılacağı anlamına geliyor.

Avustralya , yabancı yargı bölgelerindeki kripto yağmalarını ortadan kaldırmak için kripto karı vergisi konusunda çalışıyor. Ülke ayrıca blokzincir teknolojisinde global lider olmayı hedefliyor. Tüm bu projelerin bir finansmana ihtiyacı var ve bu kripto ticaretinden alınan vergi olabilir.

İnsanlar artık ürettiği herhangi bir gelirle, içinde bulunduğumuz yargı yetkisine vergi ödemekle yükümlüdür. Kripto borsaları da kar beyan etmeleri ve ücretlerini vergi oranlarına göre ödemeleri gereken ticari kuruluşlardır. Kripto borsaları üretilen herhangi bir gelirden belli bir vergi ödemekle yükümlü ticari kuruluşlardır.

Ancak, ücretler ve vergiler sınırlar içinde olmalı. Hepimiz, yüksek vergilendirmenin tehlikelerinden birinin ekonomik büyümede bir azalma olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, hükümetler tarafından kripto ile ilgili talep edilen ücret ve vergiler makul olmak zorunda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku