Bu Kripto Para Borsasından ‘Son Dakika’ Kararı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
450 görüntülenme
Bu Kripto Para Borsasından 'Son Dakika' Kararı!

Yüksek hacimli kripto para borsalarından Bybit, ortaklarından kaynaklanan hizmet kesintileri nedeniyle banka havalesi yoluyla ABD doları yatırma işlemlerini askıya aldığını duyurdu.

Kripto para borsası Bybit, ABD doları yatırma işlemlerini askıya aldı

Dubai merkezli kripto para borsası, ortaklarından kaynaklanan hizmet kesintileri nedeniyle banka havalesi yoluyla ABD doları yatırma işlemlerini askıya aldığını bildirdi. Şu anda, Banka Havalesi (SWIFT) ve Banka Havalesi (ABD bankası için) yoluyla borsaya para yatırıma işlemleri kullanılabiliyor. Borsa, hizmet kesintisinden sorumlu banka ortağının adını açıklamadı.

Kullanıcılar bu tarihte kadar ABD doları çekimi yapabilecekler

Bybit, kullanıcılarına Advcash Wallet aracılığıyla ABD doları para yatırmaya devam edebileceklerini veya One-Click Buy sayfasından kredi kartlarıyla kripto para satın alabileceklerini paylaştı. Kullanıcılar, 10 Mart gecesi saat 03:00’a kadar Banka Havalesi (SWIFT) ve Banka Havalesi (ABD bankası için) yoluyla para çekmeye devam edebilecekler.

Bybit resmi bir açıklamada, kullanıcılarına platformda tuttukları ABD doları mevduatlarının güvenli ve emniyetli olduğuna dair güvence verdi. Kripto para borsası, tüm kullanıcı fonlarının güvenliğini sağlamak için sıkı güvenlik önlemlerinden geçiyor.

Bybit, kullanıcılara daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için kısa süre içinde Advcash Wallet para çekme hizmetini başlatacağını da duyurdu.

Endişelenecek bir durum söz konusu olabilir mi?

Banka havalesi yoluyla ABD doları mevduatlarının askıya alınması, özellikle büyük meblağlarda para yatırmayı tercih eden bazı kullanıcılar için rahatsızlık yaratabilir. Bybit, platformundan ABD doları çekmek isteyen kullanıcılara, mevcut koşullar nedeniyle meydana gelebilecek olası kesintileri önlemek için en kısa sürede yapmalarını tavsiye etti.

ABD doları mevduatlarının banka havalesi yoluyla askıya alınması, özellikle bankacılık ortaklıkları ile ilgili olarak kripto para borsalarının karşılaştığı zorlukları hatırlatıyor. Bununla birlikte, Bybit’in hizmet kesintisine hızlı yanıtı ve kullanıcı fonlarının güvenliğinin güvencesi övgüye değer.

Binance’de kripto para çekme işlemleri için yeni bir uygulamaya gidiyor

Binance, yeni bir uygulamada, kullanıcıların kriptolarını dolandırıcılara göndermelerini engellemeye çalışan bir para çekme uyarı mesajı hazırladı. Lider borsa, Hong Kong yetkilileri ile işbirliği içinde, potansiyel kurbanları hedef alan uyarılar yayınlayarak dolandırıcılığı önlemek için bir kampanya başlatıyor. “Ortak Dolandırıcılıkla Mücadele Kampanyası” adı verilen proje ilk olarak Hong Kong’da başlatıldı ve şirket şimdi bunu diğer yargı bölgelerine genişletmeyi planlıyor.

Binance’in gönderisine göre, Hong Kong kullanıcılarını hedef alan bir “uyarı ve suç önleme mesajı” oluşturmak için Hong Polis Gücünün Siber Güvenlik ve Teknoloji Suç Bürosu ile işbirliği yapıldı. Pilot projenin bir parçası olarak, kullanıcılar para çekmeye çalıştıklarında, onlara dolandırıcılıklar hakkında bilgi veren ve dolandırıcılıktan nasıl kaçınılacağına dair ipuçları veren uyarı mesajları gönderilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Elon Musk Konuştu Balinalar 2 Altcoin'e Koştu
Elon Musk Konuştu: Balinalar Bu 2 Altcoin’e Koştu! Elon Musk kripto paralara olan ilgisini kaybettiğini ima eden bir tweet atarken, altcoin balinaları bu iki coin’den milyonlarca satın aldı. Elon Musk, kripto paralardan bu sektöre geçiyor Tesla CEO’su gün içinde attığı bir tweet’te kriptodan yapay zekaya...
Buğra Çağlar 3 hafta önce