Kripto Para Etkisi: Fenerbahçe Rekor Seviyede Kâr Açıkladı!

fb 959
fb 959
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hisseleri Borsa İstanbul’da işlem gören kulüpler, 2021 yılının üçüncü çeyreğine yönelik verileri açıkladı. Buna göre Fenerbahçe, elde ettiği kâr ile diğerlerinin önüne geçti. Ağustos ayında Fenerbahçe Token’ı (FB) çıkaran Fenerbahçe, 257 milyon liralık kârı ile tarihinin en büyük kazançlarından birini elde ettiğini açıkladı. Bu kârın arkasında kripto para atılımı da yer alıyor.

Kripto para alanına adım atan Fenerbahçe’den tarihi kazanım

Fenerbahçe, hisseleri BİST’te işlem gören kulüplerin üçüncü çeyrek raporlarını açıklamasının ardından 257 milyon liralık kâr elde ettiğini açıkladı. Fenerbahçe, 2020’nin üçüncü çeyreğinde 30.1 milyon liralık zarar bildirmişti. Ayrıca futbol kulübünün geliri 120 milyon liradan 471 milyon liraya yükseldi. Sarı lacivertlilerin kâr elde etmesinin ardındaki en büyük etkiyi kripto para sektörüne girişleri sağladı. Bu sebeple kulüp, tarihinde ilk kez Haziran-Ağustos döneminde kâr elde ettiğini açıkladı.

30 günlük FB Token grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Fenerbahçe, Paribu ortaklığı ile Ağustos ayında token çıkarmıştı. Tokenlar “seçenek 1” ve “seçenek 2” olarak satışa sunuldu. İlk seçenekteki tokenlar 30 TL değerindeydi ve 500 bin adet olmak üzere piyasaya sürülmüştü. Bu tokenlar 30 saniyede tükendi. İkinci seçenektekiler ise 15 TL değerindeydi ve toplam değerleri 20 milyon TL idi. FB tokenının maksimum arzı 190.700.000 miktarında. 150 liralık seviyeye kadar ulaşan FB Token, yazım sırasında 64.61 lira değerinde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kripto Para Etkisi: Fenerbahçe Rekor Seviyede Kâr Açıkladı!

Yorumlar kapalı.