XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Kripto Para Milyarderi: Bu 6 Altcoin Favorim! Alıyorum

1 görüntülenme
Kripto Para Milyarderi: Bu 6 Altcoin Favorim! Alıyorum

Milyarder Mark Cuban, 2017’de kripto para alanını balon olarak adlandırdı. Ancak birkaç ay sonra bir kripto fonuna yatırım yaptı. 2019’da Bitcoin yerine muz almayı tercih edeceğini söyledi. Ancak bu yılın başlarında, Shark Tank dışındaki yatırımlarının yüzde 80’inin kriptoda olduğunu belirtti. Şimdi ise, kripto kışına rağmen sevdiği 6 altcoin’i Youtube kanalı Altcoin Daily ile tartıştı. İşte detaylar…

Mark Cuban, kripto alanındaki sıkıntılı projelere işaret etti

Cuban, kripto ekosistemini, sürdürülebilir gelirler elde etmek yerine kullanıcıları çekmek için yatırımcı parasını yakan Box ve Uber gibi Silikon Vadisi girişimleriyle karşılaştırdı. Cuban podcast’te “On milyonlarca iş yapmak için yüz milyonlarca dolar toplamanın asla büyük bir hayranı değilim. Ama kriptoda tam olarak bu oldu” dedi. Ardından, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Öyleyse ne olacak: Gidip bir token satışı yapacaklar ve bir sürü sermaye üretecekler. Ya da daha da kötüsü, VC’lerden yüz milyonlarca dolar toplayacaklar. Bu parayı sahte bir getiri yaratmak için kullanacaklar.

Analist Bitcoin ve 9 İçin Tahminler Yaptı

Kripto para piyasası, yönünü bulamıyor

Cuban, özellikle Terra/LUNA ekosistemiyle bağlantılı, kötü şöhretli Anchor protokolünden bahsetti. Luna ağına daha fazla kullanıcı çekmek için tasarlanan Anchor, TerraUSD stablecoin’ini stake edenler için yüzde 20 getiri sözü verdi. Ancak, Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi kullanıcılar UST’den çıkmaya başladığında, Luna ağının fiyatı düştü. Bu da, projenin feci şekilde başarısız olmasına neden oldu. Cuban, kriptonun iyi bir iş fırsatı olması için daha iyi kullanım durumlarına ihtiyacı olduğunu söyledi. 2020’deki DeFi yazının ve 2021’de NFT’lerin yükselişinin daha fazla insanın kriptoya girmesine nasıl yardımcı olduğunu anlattı. Ancak son kripto kışının bu büyümeyi nasıl durdurduğuna dikkat çekti.

Rüzgarın çoğu bu yıl kriptoyu terk ediyor. Bu sırada, endüstri yön bulmakta zorlanıyor gibi görünüyor. Cuban, “Beni endişelendiren şey, sırada herhangi bir şey olmaması” dedi. “DeFi’dan koleksiyon ürünlerine gittik. Şimdi – gerçek inovasyonu görmek yerine, replikasyonları görüyorsunuz,” dedi. “Bu çığır açan bir şey değil, sadece halihazırda yapılanlar üzerinde bir gelişme. Bu, insanları kriptoya geri döndürmek için yeterli olmayacak.” ifadelerini kullandı.

Yüzde 350 Artan Bile Var: İşte Fiyatını Katlayan 15 Altcoin!

Mark Cuban şu anda hangi projeleri seviyor?

Cuban’ın kripto konusunda endişeleri olsa da, hala birkaç altcoin’e yatırım yapıyor. Kripto projelerini seçme sürecini Peter Lynch’in ünlü yatırım tavsiyesi olan “bildiğinizi satın alın” cümlesiyle karşılaştırdı: Cuban, yatırım yaptığı bir kripto projesini kişisel olarak nasıl kullandığını açıkladı. Cuban, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Birkaç yıl önce gittim ve bazı karbon denkleştirme ürünleri aldım. Çünkü kişisel ve kurumsal karbon ayak izimi dengelemek istedim ve gidip bunu yapmak baş belası. Bir komisyoncudan geçmeniz gerekiyor. Gerçek olup olmadığını bilmiyorsunuz. Her şeyi doğrulamak için gerçek bir Blockchain tipi senaryo yok. Sonra Klima geldi ve yatırım yaptım çünkü şu anda konuştuğumuz gibi, bir KLIMA tokenı, bir MCO tokenı, bir BCT tokenı satın almanın ve yakmanın daha kolay olduğunu düşünüyorum.

Tırmanma Potansiyeli Olan 3 Metaverse Coin Açıklandı!  

Cuban, şu anda Apecoin, Blocto, Injective, Litosphere ve Ocean dahil olmak üzere diğer birçok altcoini sevdiğini belirtti. Mark Cuban, yatırımcıları yüksek piyasa değeri ve token fiyatları olan projeleri takip etme konusunda temkinli olmaya çağırarak tartışmayı sonlandırdı. Yatırımcıların mümkün olan en kısa sürede kar etmeye çalışmak yerine kullanım durumlarına odaklanması gerektiğini açıkladı. Kripto projelerinin mümkün olduğunca çok yatırımcı tahakkuk ettirmek yerine gelire odaklanması gerektiğini söyledi. Ayrıca kullanıcıların da bir tüketici olarak faydaya ve değere bakması gerektiğini açıkladı. Tokenların fiyatının, kripto projeleriyle ilgisi olmayan, kuru bir gürültü olduğunu düşünmekte.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yarın Bu Altcoin İçin Kritik Gün: Binance Duyuru Yaptı!
Yarın Bu Altcoin İçin Kritik Gün: Binance Duyuru Yaptı! Gizlilik odaklı altcoin Monero, bu hafta 13 Ağustos’ta bir ağ yükseltmesinden geçeceğini duyurdu. Ayrıca, en büyük kripto para borsası Binance, XMR için güncellemeyi destekleyeceğini açıkladı. Monero ağ yükseltmesi birçok yeni özellik getirecek Güncelleme, Monero Blockchain ağında 2.688.888...
Aslı Dinçer 2 ay önce