Kripto Para Milyarderi: Bitcoin ve Bunları Alma Zamanı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
371 görüntülenme
Ünlü kripto para milyarderlerinden olan Michael Novogratz, piyasadaki en son hareketliliğe yönelik yorumlarını paylaştı.  Novogratz’a göre, ABD’deki mevcut kriz; Bitcoin, altın ve gümüş alınması gerektiğine işaret ediyor. İşte detaylar…

Ünlü kripto para milyarderlerinden olan Michael Novogratz, piyasadaki en son hareketliliğe yönelik yorumlarını paylaştı.  Novogratz’a göre, ABD’deki mevcut kriz; Bitcoin, altın ve gümüş alınması gerektiğine işaret ediyor. İşte detaylar…

Kripto para milyarderinden piyasa yorumu: Kriz yaşayacağız

Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Michael Novogratz, ABD’nin bir kredi krizine doğru gittiğini ve şimdi altın, gümüş ve Bitcoin satın almanın tam zamanı olduğunu söylüyor. Novogratz, CNBC’ye verdiği bir röportajda, “ABD’de ve küresel olarak bir kredi krizi yaşayacağız. Altın ve gümüşte, Bitcoin’de uzun pozisyonda olunmalı,” ifadelerini kullandı.  15 Mart’ta CNBC’nin Squawk Box programında konuşan Novogratz, bankaların genellikle daha az borç vererek sermayeyi yeniden inşa ettiğini, bunun da bir kredi krizinin yakın olduğu anlamına geldiğini ve emtia piyasası gibi göstergelerin zaten bir durgunluğa işaret ettiğini belirtti.

Bitcoin'in Ötesine Bakmak: Bu 3 Altcoin Yıldızı Parlattı!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ABD bankacılık sektörü bu ay, Silvergate Bank, Signature Bank ve Silicon Valley Bank’ın aynı hafta içinde çökmesiyle kargaşaya düştü. Moody’s, ABD bankacılık sistemi görünümünü “negatif”e indirdi. Novogratz, CNBC’ye faiz oranı politikasının tersine çevrilmesinin olası olduğunu söyledi ve ABD Merkez Bankası’nın (FED) “yalnızca güvenilirlik adına güvercin bir artış yapmak istese de” bunu yapmasının “büyük bir politika hatası” olacağını söyledi.

Bitcoin, yeni zirvelerine ulaştı

ABD ekonomisi için zor zamanlar öngörüsünün yanı sıra Novogratz, kripto için bir yükseliş hissi dile getirdi. Novogratz, “Bitcoin ve kriptoda alanına girmek için bir zaman varsa, o da bu zamandır, kriptolar bu yüzden yaratıldı, çünkü piyasadaki acı çok arttığında hükümetler çok fazla para basıyor ve biz de bunu görüyoruz,” ifadelerini kullandı.  Verilere göre, Bitcoin’in fiyatı geçen hafta Silicon Valley Bank’ın çöküşünden sonra düştü, ancak 14 Mart’ta 26.514,72 dolar ile 2023’ün yeni zirvelerine ulaşmayı başardı. Hatta bir analist olan Handre van Heerden, bu yükseliş hakkında aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Görünüşe göre Bitcoin, riskli varlık günlerinden çıkıyor. Giderek daha fazla insan temel değer durumunu anlamaya başladıkça, piyasa yavaş yavaş dijital bir altın biçimi olarak Bitcoin’e dönüyor.

Genel olarak varlık sınıfının güçlü ve zayıf yönleri vardır. Örneğin, yüksek büyüme dönemlerinde hisse senetleri tahvil ve altından daha iyi performans gösterme eğilimindedir. Altın, gerileme dönemlerinde veya yüksek enflasyon dönemlerinde diğer varlıklardan daha iyi performans gösterme eğilimindedir. Bitcoin, hem hisse senetlerinin hem de altının özelliklerine sahip görünüyor. Ancak bu durum elbette değişebilir. Varlıkların nasıl hareket edeceğini zaman gösterecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ünlü Ekonomist: Bu 10 Tarih Kripto Paraları Etkileyecek!
Ünlü Ekonomist: Bu 10 Tarih Kripto Paraları Etkileyecek! Kripto para piyasasında gerçekleşen en son olayları ve trendleri takip etmek, bilinçli yatırımda bulunmak isteyen yatırımcılar için altın niteliğinde bir değer taşıyor. Ünlü ekonomist ve kripto para analisti Alex Krüger, 2021 yılından bu yana her yatırımcının yakından...
Emre Borsan 2 hafta önce