Kripto Para Milyarderi, Bu Altcoin ile Satış Anlaşması Yaptı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 Aralık 2022
3.426 görüntülenme
Kripto Para Milyarderi Altcoin ile Anlaştı

Kripto para milyarderi Mike Novogratz, Temmuz ayında iflas eden bir kredi platformunu açık arttırmada satın almayı başardı.

Mike Novogratz, bu kripto para projesini bünyesine kattı

Terra LUNA’ya verdiği destekle bilinen Galaxy Digital CEO’su, Cuma günü yaptığı basın açıklamasında iflas eden Celsius’un satın aldığı bir platform olan GK8’ı bünyesine kattığını duyurdu. GK8, Celsius’un bir yıldan uzun bir süre önce satın aldığı bir öz gözetim platformudur. Celsius’un Temmuz ayında iflas etmesinin ardından bloke edilmişti. Novogratz şimdi şirketinin GK8’i bir açık arttırmada satın almayı başardığını duyurdu. Satış, şirketin daha önce fiyatına göre oldukça küçük bir miktardaydı. Novogratz, Twitter’dan yaptığı açıklamalarda “yetenekli mühendisleri ağırlamaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Bu arada, satın alımın meblağı hakkında henüz net bir rakam ortaya yok. Galaxy sözcüsü Michael Wursthorn, Celsius’un 2021’de ödediği fiyattan çok düşü olduğunu söylüyor. İflas eden kredi platformu, geçen yıl Kasım ayında GK8’i 115 milyon dolara satın almıştı. Galaxy’nin Kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, satın alımla ilgili açıklamalarında şunları söylüyor:

GK8’in satın alınması, kripto paralar için gerçekten eksiksiz hizmet veren bir finansal platform oluşturma çabamızda çok önemli bir mihenk taşıdır ve müşterilerimizin çok yönlülük ve işlevsellikten ödün vermeden kripto paralarını Galaxy’de veya Galaxy’den ayrı olarak depolama seçeneğine sahip olmalarını sağlar.

Celsius neden iflas etti?

2022, genel itibariyle iflas ve çöküşlerle geçen bir yıldı. Kripto kredi platformu Celsius’ta yaşananlar, piyasadan yaklaşık 1 trilyon doları silen ve binlerce yatırımcıyı mahveden Terra’dan kaynaklandı. Celsius, tıpkı Terra gibi müşterilerine yüksek oranda pasif getiri (APY) sunmaktaydı. Şirket bir noktada APY’i %17’ye kadar çıkardı. Celsius başlarda ödemelerini eksiz bir şekilde yapabiliyordu. Mayıs ayında Terra etrafında yaşananların ardından kripto para piyasası sert düştü. Bitcoin ve Ethereum 2021’deki kazanımlarının yarısını iade etti. Bu tür koşullarda Celsius’u büyük ölçüde etkiledi ve Temmuz ayında iflasına neden oldu.

Celsuis çöküşünün tüm ayrıntılarını Kriptokoin.com‘un bu makalesinde aktardık.

Galaxy Dijital kripto para piyasasına nüfuzunu artırıyor

CEO Mike Novogratz’in söylediği gibi, şirketin GK8’i satın almaktaki ana amacı “kripto paralar için gerçekten eksiksiz hizmet veren bir finansal platform oluşturma çabamızda çok önemli bir mihenk taşı”. Satın alım aynı zamanda Tel Aviv’de bir ofis açılmasıyla sonuçlanarak Galaxy’nin dünyadaki konumunu genişletecek. Bununla birlikte, GK8 ekibinden yaklaşık 40 profesyonelden Galaxy’ye katılıyor. GK8’in kurucuları CEO’su Lior Lamesh ve CTO Shahar Shamai, Galaxy’nin yeni cüzdan teknolojileri için çalışmalarını yönetmeye devam edecek. CEO Lamesh, anlaşma hakkında şunları kaydetti:

GK8’in saklama teknolojisinin Blockchain’in geleceği üzerindeki etkisini gerçekten anlayan kurumlara finansal ve kripto para hizmetleri sunan lider sağlayıcılardan birine katılma olasılığı bizi heyecanlandırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ether ve Bu 7 Altcoin ile 42x Kazandı
Gizemli Trader, Ether ve Bu 7 Altcoin ile 42x Kazandı! Lookonchain tarafından sağlanan verilere göre, anonim bir trader kısa süre içinde 35 ETH’lik bakiyesini 42’ye katlamayı başardı. Başarılı yatırımcı APE ve 7 altcoin üzerinden 1.525 Ether kar elde etti. Ethereum (ETH) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz. Anonim...
Buğra Çağlar 2 Aralık 2022