Kripto Para Milyarderi: Bu Altcoinler Menkul Kıymet Olabilir!

Kripto Para Milyarderi: Bu Altcoinler Menkul Kıymet Olabilir!
Kripto Para Milyarderi: Bu Altcoinler Menkul Kıymet Olabilir!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para milyarderi Michael Saylor bugün önemli açıklamalar yaptı. Açıklamalarda ciddi vurgular yapan Saylor BRC-20 tokenlerine odaklanıyor. Gelin hep birlikte açıklamalara bir göz atalım.

Kripto para birimleri için menkul kıymet uyarısı

Bitcoin maksimalisti ve yatırımcısı Michael Saylor, BRC-20 tokenlerinin kayıt dışı menkul kıymetler olma potansiyeli konusunda uyarıyor. Bununla birlikte, Saylor, bu tokenlerin daha geniş çapta kabulüne yönelik iyimser bir düşünceye sahip. Bir ağı neredeyse çökerten bir BRC-20 çılgınlığı için bir anlayışın oluşması gerekiyor. İşte Saylor’un vurguları da bu açıdan değerli.

MichaelSaylor min

Michael Saylor, MicroStrategy’nin CEO’su ve tanınmış bir Bitcoin maksimalisti. MicroStrategy’nin Bitcoin’e yaptığı önemli yatırımlarla gündeme geliyor. Ayrıca lider kripto para birimini ısrarla savunmasıyla da manşetlerde yerini alıyor.

Michael Saylor’ın uyarıları

Kriptokoin.com olarak daha önceden de yer verdiğimiz üzere kripto para Bitcoin alımları yapan Saylor, temkinli bir duruşa sahip. BRC-20 tokenlerinin bazı potansiyel kullanımları konusunda endişelerini belirtiyor. Ona göre BRC-20 tokenleri eğer menkul kıymet sunmak üzere piyasada yer alıyorsa bu durum hiç etik değil. Ayrıca yasadışı. Saylor böyle bir itirazdan dolayı kimsenin suçlu olmayacağını belirtiyor.

wired uk bitcoin scaled

Bitcoin Ordinals, finansal olmayan bilgilerle en küçük Bitcoin birimi olan satoshilerin yazılmasını aktif olarak etkinleştiriyor. Diğer taraftan onları misli olmayan tokenlere (NFT’ler) benzer hale getiriyor.

“BRC-20’ler tescilsiz menkul kıymetler olabilir”

BRC-20 tokenleri, belirli durumlarda şirketlerdeki veya projelerdeki hisseleri temsil edebiliyor. Ancak, düzenleyici kurumlara kayıt olmamaları potansiyel kripto para odaklı dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonuna kapı aralıyor. Bu nedenle böylesi bir durum Bitcoin ağına istenmeyen bir dikkat çekiyor.

Saylor bu noktada NASDAQ’da işlem gören tüm hisse senetlerini ve ETF’leri tokenize etmek için BRC-20 tokenlerini kullanmaktan bahsediyor. Böyle bir durumda merkezi bir emanetçiye ihtiyacın olmayacağını dile getiriyor. Herkesin kendi hissesini koruma altına alacağına vurgu yapıyor. Netice olarak da böylesi bir duruma kripto para tutkunlarının bayılacağını ifade ediyor.

bitcoin payment

Ancak Saylor, BRC-20 tokenlerinin varlığı konusunda iyimser bir tutuma sahip. Ona göre bu durum benimsemeyi de artıracak. Bilindiği üzere bu ayın başlarında, BRC-20 çılgınlığı Bitcoin ağını alt üst etmişti. Ordinals’ın popülaritesi, Binance’in BTC çekme işlemlerini durdurmasına da yol açmıştı. Ağın tıkanmasına yönelik olarak Binance önlem alınca kripto para alanında ister istemez olumsuz bir hava oluşmuştu. Bu durum işlem ücretlerinin artmasına da neden olmuştu. Sonrasındaki endişeler ortadan kalmış gibi duruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kripto Para Milyarderi: Bu Altcoinler Menkul Kıymet Olabilir!