Fed Başkanı Konuştu, Kripto Para Milyarderi “Çözüm Bu” Dedi!

Fed Başkanı Konuştu, Kripto Para Milyarderi “Çözüm Bu” Dedi!
Fed Başkanı Konuştu, Kripto Para Milyarderi “Çözüm Bu” Dedi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün Federal Reserve Başkanı Jerome Powell, bir sohbet toplantısında konuştu. Powell, kısıtlayıcı politikanın işe yaraması için daha fazla zamana ihtiyaç olduğunu söyledi. Faizler yüksek kaldıkça ABD’nin borç yükü hızla artmaya devam ediyor. Kripto para milyarderi ve Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Amerika’nın artan borcu nedeniyle yaklaşan kriz konusunda uyarı yaptı. Novogratz, ekonomik belirsizlik dönemlerindeki potansiyeline atıf yaparak Bitcoin’i bir korunma aracı olarak önerdi.

Kripto para milyarderi Mike Novogratz, Bitcoin’i öneriyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Federal Reserve sıcak gelen ABD TÜFE’den sonra temkinli duruşunu koruyor. Bu da Fed Başkanı Jerome Powell’ın ifade ettiği gibi faizlerin bir süre daha yüksek kalacağı anlamına geliyor. Ancak, yüksek faizler nedeniyle ABD’nin borç yükü de artıyor. Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz da Amerika’nın giderek artan borç yüküne dikkat çekti. Novogratz, hükümetin acilen harekete geçmesi gerektiği konusunda uyardı. ABD’nin borcunun GSYH’ye oranı %125’e ulaşmış durumda. Bu seviyelere ulaşan ülkelerin çoğu borçlarını yeniden yapılandırmak zorunda kaldı.

Novogratz, politika yapıcıların ülkenin mali duruşunu güçlendirmek ve kalıcı büyüme yaratmak için kesin adımlar atması gerektiğini ifade ediyor. Ayrıca, artan borç profilleri ve para birimi devalüasyonu tehdidiyle birlikte Bitcoin’i olası borçlara karşı bir koruma olarak öneriyor. Bu bağlamda Novogratz, Bitcoin’in gücünü ve potansiyelini vurguluyor. Mike Novogratz’ın uyarısıyla birlikte piyasa katılımcıları krizleri önlemenin yollarını değerlendiriyor.

Şu anda, ekonomik istikrarsızlık dönemlerinde bankacılık sektörünün dayanıklılığı konusunda belirli bir endişe var. Bu tam da Galaxy Digital CEO’sunun eylem çağrısının yaptığı zaman. Analistler Novogratz’ın duygularını yineleyerek, finansal krizi önlemeye yönelik cesur hükümet müdahalesinin rolünü vurguluyor.

Kripto para

Fed Başkanı Powell: Daha fazla zamana ihtiyaç var!

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Washington DC’deki Wilson Center’ın Washington Forumu’nda Kuzey Amerika’daki ekonomik eğilimler hakkında bir sohbet toplantısına katıldı. Powell, ABD ekonomisinin performansının oldukça güçlü olduğunu söyledi. Ayrıca, son verilerin bu yıl enflasyon konusunda önemli bir ilerleme kaydedilmediğini gösterdiğini belirtti. Powell, devam eden güce rağmen işgücü piyasasının daha iyi bir dengeye doğru geçiş yaptığını kaydetti. İşte Powell’ın konuşmasından öne çıkan satır başları:

  • ABD’nin performansı “oldukça güçlü” oldu.
  • Son veriler bu yıl enflasyon konusunda daha fazla ilerleme kaydedilemeyeceğini gösteriyor.
  • İşgücü piyasası, devam eden güce rağmen daha iyi bir dengeye doğru ilerliyor.
  • Geniş kapsamlı ücret baskıları kademeli olarak azalıyor.
  • Tahminlere göre on iki aylık çekirdek PCE enflasyonu Mart ayında çok az değişti.
  • Fed geçen yılki düşüşlere aşırı tepki vermemek için temkinli bir yaklaşım benimsedi. Ayrıca, son veriler daha fazla güven vermedi.
  • Eğer yüksek enflasyon devam ederse Fed mevcut faiz oranını gerektiği kadar koruyacaktır.
  • Kısıtlayıcı politikanın işe yaraması için daha fazla zamana ihtiyaç var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Fed Başkanı Konuştu, Kripto Para Milyarderi “Çözüm Bu” Dedi!