Reklamı kapat

Kripto Para Milyarderi Pişman: O Altcoin’den Yüklüce Aldı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 1 hafta önce
185 görüntülenme
En son açıklamalara göre, kripto para alanında bilindik isimlerden olan Anthony Scaramucci, FTT'ye 10 milyon dolarlık yatırım yaptı. FTX Venture, SkyBridge Capital'in yüzde 30 hissesini satın aldığında Scaramucci, FTT'ye 10 milyon dolar yatırdı. Şimdi ise bundan pişman olduğunu dile getiriyor. İşte detaylar...

En son açıklamalara göre, kripto para alanında bilindik isimlerden olan Anthony Scaramucci, FTT’ye 10 milyon dolarlık yatırım yaptı. FTX Venture, SkyBridge Capital’in yüzde 30 hissesini satın aldığında Scaramucci, FTT’ye 10 milyon dolar yatırdı. Şimdi ise bundan pişman olduğunu dile getiriyor. İşte detaylar…

Scaramucci, kripto para borsası FTX’in tokenından aldı

FT raporlarına göre Scaramucci, FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’la (SBF) yapılan anlaşmayı yerine getirmek için FTT’ye 10 milyon dolar yatırım yaptı. Ancak Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi firma bu ayın başlarında iflas davası açtı. Sam Bankman Fried ise CEO pozisyonundan istifa etti. SkyBridge, FTX’ten aldığı fonların bir kısmını uzun vadeli bir yatırım olarak bilançosuna eklemeyi amaçladı. Bu nedenle 40 milyon dolar değerinde kripto varlık satın almak için kullanacağını açıkladı.

Türklerin Para Koyduğu Altcoin'de Büyük Gelişme!

Bununla birlikte, FTX artık iflas etmiş olduğundan Scaramucci, ticaret platformunu kurtarmaya yönelik başarısız girişimlerinin ardından borsa tarafından satın alınan yüzde 30’luk öz sermayeyi geri almayı planlıyor. Bankman-Fried ve Scaramucci’nin Eylül ayında duyurduğu anlaşma, FTX Ventures’ın SkyBridge’deki yüzde 30 hisse için 45 milyon dolar ödemesini içeriyordu. Anlaşma şartlarına göre SkyBridge, kripto paraları satın almak için 40 milyon dolar harcamak zorunda kaldı.

Scaramucci, hissesini geri almaya çalışıyor

O sırada Scaramucci, işlemin SkyBridge’in uzun vadeli bir geleceği olduğunun kanıtı olduğunu söylemişti. Eylül ayında New York’taki Salt finans konferansında gazetecilere bir açıklama yaptı. “Bilançonuzda 50 milyon dolarlık likit varlığınız varsa, insanlar işinizi kaybedeceğinizi düşünmüyor” dedi. Scaramucci, yakın zamanda verdiği demeçte, Bankman-Fried’in kripto imparatorluğu iflas işlemlerinden geçerken bile şimdi FTX’in firmasındaki hissesini geri almanın yollarını aradığına işaret etti.

FTX Felaketi Çözüldü: İşte 8 Bomba İfşa!

Scaramucci, SBF’ten bahsetti. “Hukuk ekibim ve diğer ortaklarım, onu tablomuzdan çıkarmak için bu hisseyi geri almaya çalışıyorlar” dedi. Ünlü isim, bu hafta başlarında SBF ile görüşmek için Bahamalar’a bir kurtarma görevine gitti. Ancak durumun vahametini anladıktan sonra ayrıldı. Toplantının ardından SkyBridge CEO’su, SBF’yi yatırımcılara ve düzenleyicilere FTX’in çöküşüyle ​​ilgili gerçeği anlatmaya çağırdı. Scaramucci, FTX fiyaskosuna “sahtekarlık” demeden önce beklemek istediğini söyledi. Şirkette neler olup bittiğini kimsenin gerçekten bilmediğine dikkat çekti.

Neler olmuştu?

FTT, sızdırılan bir belgenin yine Bankman-Fried’in sahibi olduğu kardeş ticaret şirketi Alameda Research’ün bilançosunda büyük miktarda token tuttuğunu göstermesinin ardından FTX’i içine alan mali krizde çok önemli bir rol üstlendi. Rakip kripto borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’nun bu ayın başlarında FTX’teki erken öz sermaye yatırımından çıkışının bir parçası olarak aldığı yaklaşık 600 milyon dolarlık FTT’yi satacağını söylemesinin ardından endişe arttı. Hamle, FTT’nin fiyatını düşürdü.

Bu 6 Altcoin İzleme Listesinde

Kripto araştırma şirketi Kaiko’nun analistlerine göre, geçen hafta başlarında token fiyatı baskı altına girdi. Ardından Alameda, FTT’yi satın almak ve onu savunmak için devreye girdi. Scaramucci, Salı günü Bloomberg New Economy Forum’da bir röportaj vermişti. Binance’in FTT’yi satma kararının Bankman-Fried’in Zhao hakkında yaptığı olumsuz yorumlardan kaynaklandığını iddia etmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cryptopotato

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Endişe Artıyor: FTX İflası Dev Bitcoin Platformuna Sıçrayabilir!
Endişe Artıyor: FTX İflası Dev Bitcoin Platformuna Sıçrayabilir! Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hisseleri, FTX’in patlamasından olumsuz etkilendi. Bu patlamanın piyasaya bulaşma korkusunun ardından dayanak varlığın değerine göre yüzde 42,69’luk rekor bir indirimle satılmakta. İşte detaylar… Grayscale’in Bitcoin trust fonunda büyük düşüş Ycharts verilerine göre, GBTC...
Aslı Dinçer 1 hafta önce