Reklamı kapat

Kripto Para Milyarderi, SBF’ye Mesaj Yolladı: Git, Konuş!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 4 hafta önce
3 görüntülenme
Kripto Para Milyarderi, SBF’ye Mesaj Yolladı: Git, Konuş!

Skybridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci, istifa eden FTX CEO’su Sam Bankman-Fried hakkında konuştu. Kendisini tanıdığını ve ailesini sevdiğini söyleyen kripto para milyarderi, katıldığı canlı yayından SBF’ye çağrı yaptı.

Kripto para milyarderi SBF’ye sesleniyor

Anthony Scaramucci, FTX etrafında olanların “tarihin en kötüsü” olduğunu söyledi. Daha önce, Binance ve FTX’i, likidite sorunlarını çözmek için birlikte çalıştıklarında takdir etmişti. En son açıklamalarında, FTX ve SBF’nin durumu hakkında yorum yaptı. Olayı henüz bir sahtekarlık olarak adlandırmaktan çekindiğini söyledi.

Skybridge Capital kurucusu, bugün CNBC’ye katılımında, CEO Sam Bankman-Fried ile yakın olduğunu belirtti. Açıklamalarının bir kısmında, olaya “dolandırıcılık” demek istemediğini söyledi. Scaramucci, SBF’nin krize tweet atarak müdahale etmek yerine düzenleyicilerle temasa geçmesi gerektiğini söylüyor. Bugün istifa eden FTX CEO’sunu gerçekleri anlatmaya davet etti:

…Neler yaşandığını tamamen anlatması lazım. Dolandırıcılık varsa bu ortaya çıkmalı. Sam’in iyi bir insan olduğunu biliyorum. Ona güvenirim. Yanlış ve her şeyi gidip anlatmalılar. Artık yeter, direkt konuşma zamanı geldi. Bu sayede bu durumu temizleyebiliriz.

Eylül 2022’de FTX’in yatırım kolu, SkyBridge Capital’in %30 hissesini satın almıştı. İlginç bir şekilde, bu anlaşma SkyBridge yatırımcılarını çıkar çatışması maddesi nedeniyle FTX’e maruz kalma olasılığından kurtardı. FTX çöküşünün tüm yatırımcılar için Sam Bankman-Fried’e olan güvenin ihlali anlamına geldiğini de belirten Scaramucci, FTX CEO’sunun ortaya çıkması ve ardından düzenleyiciler önünde gerçeği konuşması gerektiğini söylüyor. AYrıca, Sam Bankman-Fried etkili fedakarlığa inanıyorsa, sektöre ve ilgili insanlara zarar vermeyeceğini söyledi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried 11 Kasım’da istifasını duyurdu.

FTX iflasından son gelişmeler

Kripto para borsası Cuma günü, 11. bölüm iflasla devam edeceğini duyurdu. Büyük kararın duyurusunda şirket, FTX ve Alameda Research’ün iflas işlemlerini başlattığını söyledi. Sonuç olarak, Sam Bankman-Fried’in şirketleri likidite krizi nedeniyle resmen iflasa sürüklendi. Borsa bugün Twitter’dan iflasını şöyle duyurdu:

FTX.com, Alameda Research ve yaklaşık 130 ek bağlı şirket, Amerika Birleşik Devletleri İflas Kanunu’nun 11. Bölümü uyarınca gönüllü işlemlere başladı.

FTX'den Sonra Bu Bitcoin Platformu İşlemleri Durduruyor!

Duyuru, işlemlerin “tüm küresel paydaşların yararına varlıkları gözden geçirmek ve paraya dönüştürmek için düzenli bir süreç” başlatmaya izin verdiğini belirtiyor. Bu arada şirket, yeni FTX CEO’su olarak Sam Bankman-Fried’in yerini kimin aldığını duyurdu. Buna göre John J. Ray III, FTX Group’un CEO’su olarak görev alacak. Ancak CEO görevinden istifa eden Sam Bankman-Fried, geçişe yardımcı olmak için FTX grubunda kalacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ekonomist, Bitcoin İçin Dip Fiyatı Verdi
Tarihi Çöküşü Bilen Ekonomist, Bitcoin İçin Dip Fiyatı Verdi! Yeni yıldaki küresel ekonomik krizi önceden tahmin eden efsanevi ekonomist, Bitcoin (BTC) için 15.000 doların altında yeni dipleri belirledi. Robert Kiyosaki, Bitcoin fiyatında bu dipleri bekliyor “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı, BTC fiyatı düşmeye devam ederken...
Buğra Çağlar 4 hafta önce