Reklamı kapat

Son Çöküşü Bilen Kripto Para Milyarderi, Sıradakini Paylaştı!

0 görüntülenme

Milyarder risk sermayedarı Chamath Palihapitiya, bir podcast’te kripto para piyasasına dair beklentilerini paylaştı. Bu yılki çöküşün ardından finans piyasalarında büyük bir değişim öngörüyor. İşte detaylar…

Milyarder, geleneksel piyasa ve kripto para piyasasına dair beklentilerini açıkladı

Yeni bir All-In podcast’inde Social Capital CEO’su, finansal piyasalardaki duruşunu değiştirdiğini söylüyor. Bu değişimin, bu yılki çöküşü doğru bir şekilde tahmin ettikten sonra geldiğini belirtiyor.  Kasım 2021’de Elon Musk ve Jeff Bezos gibi büyük isimlerin şirketlerinin hisselerini satmaya başlamasının ardından Palihapitiya yatırımcılara uyarıda bulunmuştu. Bu sefer milyarder, piyasaların dibe vurduğunu ve konsolide olduğunu söylüyor. Palihapitiya, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bu, düşünmeye başlamanın ve parayı gerçekten ‘koparmaya’ hazırlamanın tam zamanı. Sanırım her gün bana en azından marj işlemleri için zamanın geldiğini söyleyen yeterince sinyal var. Çünkü bence piyasalar olayları sindirmek açısından oldukça iyi bir iş çıkarıyor. Ardından ileriyi fiyatlandırıyorlar. Bildiğimiz her şey, bugünkü fiyatlar. Yani gerçek tahmin gelecekte ne olacağıdır. Benim açımdan, aslında bu noktada biraz yapıcı olmaya başlıyorum.

Palihapitiya, FED’in müdahalesini bekliyor

Milyarder yatırımcı ayrıca ABD Merkez Bankası’nın (FED) kanamayı durdurmak için müdahale edeceğine ikna olduğunu söylüyor. Palihapitiya’ya göre piyasa katılımcıları son on yılda, FED’in ne olursa olsun devreye gireceğini biliyor. Palihapitiya, “eğer işler çok sarpa sararsa, piyasada belirsizlik varsa, FED son çare olarak bir alıcı yaratmak için sürekli olarak devreye girerdi” dedi. Böylece banka, gerçek “arz-talep” dengesinin son kısmını ortadan kaldırırdı.

Palihapitiya “tüm riski alıp” piyasaların gerçek dip seviyelere “oldukça yakın” olduğunu söylemek istediğini belirtti.  Genel olarak düşük seviyelere, yükseklerden daha yakın olduğumuzu aktardı.  “Bu dönemde yapılan yatırımlar, muhtemelen en asimetrik getiriler sağlayacak”. Bu nedenle uzmana göre, “uzun bir süre iyi sonuç verecek”. Palihapitiya, “Bu 2008, 2009 ve 2010’da doğruydu. 2022, 2003 ve 2004’te de doğruydu,” diyerek konuşmasını bitiriyor.

Piyasalarda son durum nedir?

Bu sırada kripto para piyasaları yatay işlem görüyor. Geçtiğimiz hafta BTC, keskin bir şekilde 18.600 dolara düşmeden önce 12 günün en yüksek seviyesini işaretledi. Ancak düşüşün ardından hafif ivme kazanarak 19.000 dolar civarında sakinleşti.  Bitcoin 19.000 dolar civarında seyrettiği için hafta sonu özellikle sakindi. Pazartesi de benzer bir notla başladı. BTC, 19.000 dolarlık çizginin birkaç yüz dolar üzerinde işlem görüyor. Genel kripto para piyasasının değeri de son 24 saatte 0.9’luk bir yükseliş sergiledi. Şu an, 964 milyar dolar civarında.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Varlık Yöneticilerinin Kripto Akınları Yatırımcılar İçin Ne Anlama Geliyor? Geleneksel varlık yöneticilerinin dijital varlıklara yönelik artan eğiliminin hız kazandığına dikkat çeken Huobi Global CFO’su Lily Zhang, fon şirketlerinin kripto varlıklara olan ilgi artışının yatırımcılara etkisini değerlendirdi. Yakın zamanda öne çıkan örnekler arasında, Birleşik Krallık’ta regüle edilmiş...
Kriptokoin 2 ay önce