Kripto Para Milyarderi Uyardı: Sıfıra Gidecekler!

Emre Borsan
Emre Borsan 4 hafta önce
2.289 görüntülenme
Kripto Para Milyarderi Uyardı: Sıfıra Gidecekler!

Milyarder Kevin O’Leary, kripto para borsaları düzenleme yürürlüğe girene kadar sıfıra gitmeye devam edecek dedi. Kriptokoin.com olarak kripto para milyarderinin açıklamalarını sizler için derledik.

Kripto para milyarderi uyarı verdi

Kripto para milyarderi, popüler yatırımcı ve Shark Tank sunucusu Kevin O’Leary’nin tweet’ine göre, kripto borsaları düzenleme yürürlüğe girene kadar sıfıra gitmeye devam edecek. O’Leary, düzenleme eksikliğinin, düzenlemeye tabi olmayan borsaların patlamasının ve başarısız olmasının nedeni olduğuna inanıyor.

Yaptığı röportajda bu düzenlenmemiş borsaların, hesap sahiplerini ve kullanıcıları işlem ücretlerinde indirim almak için merkezi ‘değersiz’ tokenlerini satın almaya teşvik ettiğini vurguladı. O’Leary ayrıca kripto para birimlerinin kendilerinin kötü adamlar olmadığını, ancak sorunlara neden olanın tüm haydut oyuncular ve bu düzenlenmemiş borsalar olduğunu belirtiyor. O’Leary, ‘saçmalık’ olarak adlandırdığı tüm bu olumsuz unsurların, piyasa daha düzenli hale geldikçe eninde sonunda ortadan kalkacağına inanıyor.

Kripto Para Milyarderi Uyardı: Sıfıra Gidecekler!

Düzenlenmiş bir kripto piyasasının çok ilginç olacağını ve herkese fayda sağlayacağını öne sürüyor. O’Leary, ABD, Kanada, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Amerika pazarları ve diğerleri gibi çalışması için belirli kurallara uyulmasını gerektiren büyük pazarlarda düzenleyiciler tarafından bir pasaport sisteminin başlatılacağını tahmin ediyor.

Ripple CTO’su David Schwartz, FTX’in çöküşünden Binance’i sorumlu tuttuğu için eleştirdi. Bir Senato Bankacılık Komitesi duruşması sırasında O’Leary, Binance’in FTX’i kasıtlı olarak devre dışı bıraktığını iddia etti. Schwartz, O’Leary’nin bu iddiaları ‘saçma derecede büyük miktarda kanıta’ karşı ileri sürdüğünü belirterek yanıt verdi. Son zamanlarda Bahamalı yetkililer, ABD federal savcılarının onu dolandırıcılıkla suçlamasının ardından FTX’in kurucusu Samuel Bankman-Fried’i tutukladı. SBF, bu hafta başlarında yeni suçlamalarla karşı karşıya kaldı.

Milyarder yapay zeka hakkında konuştu

O’Leary için bir diğer önemli satış noktası, ChatGPT ile ilişkili mali açıdan kazançlı yinelenen gelirdir. O’Leary’ye göre, çalışanlarından bazıları ayda 20 dolarlık premium ChatGPT özelliğine abone oluyor. Bu özellik, kullanıcıların ücretsiz sürüm kapalıyken hizmete erişmesine olanak tanır. O’Leary, ‘Çok popüler oldukları için birdenbire gelir elde ediyorlar,’ dedi.

Nihayetinde O’Leary, OpenAI’nin sahip olduğu ChatGPT’nin Google’ın hüküm sürdüğü arama motoru pazarında oyunun kurallarını değiştirebileceğine inanıyor.

Kripto Para Milyarderi Uyardı: Sıfıra Gidecekler!

Wedbush teknoloji analisti Dan Ives bir notta, ‘Başlangıçta Google, Microsoft ChatGPT anlaşması ve şirketi gölgede bırakan olayla Bard’ı pazarlamak için aceleye getirmiş gibi görünse de, bu yarış uzun olacak ve Google’ın yanı sıra Apple, Meta ve diğer teknoloji devlerinin bu yapay zeka kollarına milyarlar harcamasını bekliyoruz.’ dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Avustralya, Ünlü Bitcoin Borsası İçin Soruşturma Başlattı!
Avustralya, Ünlü Bitcoin Borsası İçin Soruşturma Başlattı! Soruşturma haberi Bitcoin borsasının 500 kullanıcıyı yanlış bir şekilde ‘toptan yatırımcı’ olarak sınıflandırmasının ardından geldi. Kriptokoin.com olarak Avustralya’da ünlü Bitcoin borsası için başlatılan soruşturmanın detaylarını sizler için derledik. Bitcoin borsası ASIC’in incelemesiyle karşı karşıya Avustralya Menkul Kıymetler...
Emre Borsan 4 hafta önce