2 Kripto Para Milyarderi: Bunların Zamanı Geldi!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 6 gün önce
633 görüntülenme
Kripto Para Milyarderi Zamanı Geldi

Milyarder yatırımcı Michael Novogratz, ABD bankacılık kriziyle resesyona yaklaşırken kripto para piyasasına dahil olmanın mantıklı olabileceğini söyledi. Bir diğer tanınan isim, kriptoların yeterli olamayacağını düşünüyor…

Michael Novogratz, kripto para satın almak için uygun zeminin hazırlandığını söylüyor

Yakın zamanda CNBC’nin ‘Squawk Box’ programa konuk olan Novogratz, ABD ve küresel ekonominin bir kredi krizinin eşiğinde olduğunu ve bunun Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapmak için ideal bir zaman olduğunu belirtti.

Milyarder yatırımcı, ABD resesyona yaklaşırken kripto paralara yatırım yapmanın akıllıca bir hareket olduğuna inanıyor.

Novogratz, kripto paraların icat edilmesinin ana nedenlerinden birinin, ekonomik kargaşa zamanlarında hükümetin aşırı para basmasıyla mücadele etmek olduğunu açıkladı. Ayrıca bu belirsiz zamanlarda altın, gümüş ve Bitcoin’e yatırım yapmanın önemini vurguladı.

Fed’in faiz kararı kripto para piyasasının ana itici gücü olabilir

Galaxy Digital CEO’su, Fed Başkanı Jerome Powell’ın faiz oranlarını çoğu insanın tahmin ettiğinden daha erken indirebileceğini ve bunun da piyasa psikolojisinde önemli bir değişikliğe neden olarak Bitcoin ve Ethereum fiyatlarının artmasına neden olabileceğini öne sürdü.

Ağustos 2022’de Novogratz, “20-30 bin dolar”ın “rahat bir bölge” olduğunu söyleyerek Bitcoin’in yükseliş senaryosunu küçümsemişti. Ayrıca, Bitcoin’in 2027 yılına kadar hala 500.000 dolara ulaşabileceğini tahmin etti.

Novogratz, röportaj sırasında ABD bankacılık sektörü hakkında yorum yapmazken, Silvergate Bank, Signature Bank ve Silicon Valley Bank’ın son haftalarda çökerek ülkenin karşı karşıya olduğu ekonomik zorlukları daha da vurguladığını belirtmekte fayda var.

Uzun bir süredir böyle bir krizin yaklaştığın söyleyen bir diğer uzman Robert Kiyosaki, sadece 3 varlığın kurtarıcı olacağını düşünüyor.

Robert Kiyosaki, bankalar batarken Bitcoin ve bunları satın almayı tavsiye ediyor

ABD bankacılık krizi büyümeye devam ederken, Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, sadece varlığın çare olabileceğini söyledi. 15 Mart’ta attığı bir tweet’te, daha ​​fazla gümüş, altın ve BTC satın alma tavsiyesini yineledi. Kriptokoin.com olarak Kiyosaki’nin daha önce Solana (SOL) satın aldığını aktarmıştık.

Bu arada, Kiyosaki, Bitcoin fiyatının 2025 yılına kadar 500.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Aynı dönemde altın fiyatının 5.000 dolara ve gümüşün 500,14 dolara ulaşmasını bekliyor.

Ekonomist: Bu 2 Kripto Parada Boğayım

Rich Dad Poor Dad, Kiyosaki ve Sharon Lechter tarafından ortak yazılan 1997 tarihli bir kitaptır. Altı yılı aşkın bir süredir New York Times En Çok Satanlar Listesi’nde yer aldı. Kitabın 32 milyondan fazla kopyası 109’dan fazla ülkede 51’den fazla dilde satıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SEC'in Kararıyla Altcoin Yatırım Dalgası Görebilir
SEC’in Son Kararıyla Bu Altcoin Yatırım Dalgası Görebilir! SEC Başkanı Gary Gensler, geçtiğimiz günlerde PoS kullanan altcoin projelerinin menkul kıymet olabileceğini yineledi. Düzenleyicilerden gelen bu açıklamalar, sayılı PoW token’lere yeni bir yatırımcı dalgası çekebilir. SEC başkanı, PoS kullanan altcoin projelerinin menkul kıymet olarak düzenlenmesini istiyor...
Buğra Çağlar 6 gün önce