Kripto Para Milyarderinden 4 Altın Değerinde Tavsiye!

Kripto Para Milyarderinden Altın Tavsiye
Kripto Para Milyarderinden Altın Tavsiye
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Girişimci ve NBA takım sahibi Mark Cuban, iş dünyasında başarılı olmak için dört altın ipucu paylaşıyor. Milyarder girişimci, son yıllarda kripto para piyasası hakkındaki yorumlarıyla tanınıyor

Mark Cuban, iş dünyasında başarı için dört ipucu paylaştı

Cuban, iş ve spor dünyasının en tanınmış isimlerinden biri. Ayrıca nasıl para kazanılacağı ve potansiyel olarak milyoner olunacağı konusunda tavsiye ve ipuçlarını paylaşmaya oldukça hevesli. Yakın tarihli GQ ile yaptığı bir röportajda para kazanmanın ve milyoner olmanın dört kuralını paylaştı. Cuban, “Milyoner olmak istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz, ancak başarmanız gereken birkaç şey var” diyor.

Kural 1: İyi olabileceğiniz bir şey bulun. Bu işte harika olun

Cuban’ın ilk kuralı muhtemelen en önemlisi: bir kişinin güçlü yönlerine odaklanması ve odak alanı olarak bu becerileri geliştirmesi. Bu belirli bir meslek, bir spor veya içerik oluşturmak olabilir. Bir şeye duyulan tutku, genellikle başarılı olmak için gerekli çalışma ve çabayı göstermeye dönüşebilir.

Kural 2: Nasıl satılacağını bilin

CNBC’nin bildirdiğine göre, Cuban 12 yaşındayken kapı kapı dolaşarak çöp poşeti sattı. Bunu spor ayakkabı satın almak için para kazanmak yapmıştı. Cuban çöp poşetlerini 3 dolara aldığını ve 6 dolara sattığını söylüyor. Bu konudaki açıklamalarının bir kısmı, birisinin çöp torbalarına ihtiyacı olduğunda telefonla ulaşılabilmesi ve bunları vagonuyla teslim etme teklifiydi.

Kural 3: Meraklı ol ve daima öğren

Bir kişinin iyi olduğu bir şeyi bulmak ve harika olmak önemli bir adımdır. Diğer bir önemli adım, öğrenmeye devam etmek ve konu veya beceride daha iyi hale gelmek olabilir. Cuban, yıllar boyunca insanların öğrenmeye devam etmeye ve gelişmek için çabalamaya istekli olmaları gerektiğini söylemişti.

Kural 4: Bir odaya girdiğinizde, odadaki herkesten daha iyi olduğunuzu bilmeniz gerekir

Cuban, bunun kendi şirketini kurmadan ve “kendi kaderini kontrol edebilme”den önceki önemli adım olduğunu söyledi. Kendisi birçok kez büyük liderlerin ve iş adamlarının başarılı olmadan önce birkaç kez başarısız olduğunu sık sık paylaşmıştır. Cuban, kaç kez başarısız olduğunun önemli olmadığını, çünkü yalnızca bir kez haklı olmanın hayatta fark yaratabileceğini söylüyor.

Mark Cuban hangi kripto para birimlerine yatırım yapıyor?

Cuban, akıllı sözleşmelerin herkes için yararlı olan değerli uygulamalar yaratmada önemli bir etkiye sahip olacağına inanıyor. Kendisine göre, bir kriptonun değeri, hangi uygulamalar için kullanılabileceğinden ve bu uygulamaların kullanıcılar için ne kadar yararlı olduğundan türetilir.

Cuban, uzun süredir kripto para yatırımcısıdır. Yıllar içinde Ethereum’a ve diğer çeşitli kripto paralara, NFT’lere ve birçok Blockchain şirketine yatırım yaptı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız Bill Maher ile gerçekleştirdiği yakın tarihli bir podcast röportajında, daha fazla Bitcoin satın almak istediğini söylemişti.

Ayrıca, FTX çöküşüne rağmen kripto paraları desteklemeye devam ettiğini belirtelim. Cuban, kripto piyasasını sarsan son olayları “kripto çöküşleri” olarak görmüyor, bunun yerine “bankacılık çöküşü” olarak görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kripto Para Milyarderinden 4 Altın Değerinde Tavsiye!