Kripto Para Milyarderi: Yeni Yatırım Fırsatları Bunlar!

Emre Borsan
Emre Borsan 3 hafta önce
429 görüntülenme
Kripto Para Milyarderi: Yeni Yatırım Fırsatları Bunlar!

Milyarder vurguladığı şeyin BTC’nin 100 doların altında işlem gördüğü 10 yıl öncesinde olan kripto para yatırımından büyük olduğunu belirtti. Kriptokoin.com olarak milyarderin yaptığı açıklamaları sizler için derledik.

Kripto para piyasasında Bitcoin’den büyük fırsat sunacak

Social Capital CEO’su Chamath Palihapitiya, Wharton Business School’da düzenlenen etkinlikte konuşma gerçekleştirdi. Milyarder daha öncesinde ise küresel piyasalarda önemli bir çöküşün başlangıcını doğru bir şekilde tahmin etmiştir. Bununla birlikte Palihapitiya, konuşmasında enerji üretimi, bilgi işlem ve yaşam bilimleri sektörlerinin dünya çapında trilyonlarca dolar değerinde servet yaratacağını öngördüğünü belirtmiştir. Ayrıca milyarderin değerlendirmesine göre, muhtemelen geliştirilecek daha büyük bir proje yoktur.

Milyarder Palihapitiya vurguladığı şeylerin, BTC’nin 100 doların altında işlem gördüğü 10 yıl önceki Bitcoin yatırımından bile daha büyük bir fırsat yaratacağını savunmuştur. Bununla birlikte milyarder yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Sezgilerim bana bunun hayatımın en umut verici yatırım fırsatı olduğunu söylemektedir ve daha önce hiç böyle hissetmemiştim. Bitcoin’in hakkında bile böyle hissetmiyordum. Ayrıca 2011 yılında bunların %5’ine sahip olan birisiydim. Bununla birlikte kesin bir sonuçtan emin olduğum zamanlarda bile dolar maliyet ortalamam 90 ya da 100 dolar civarındaydı.”

Kripto Para Milyarderi: Yeni Yatırım Fırsatları Bunlar!

Palihapitiya ek olarak ‘Size söylüyorum, bunun yanında BTC çok sönük kalacak.’ dedi. Bununla birlikte bu ifadeler daha şok edici bir etki yaratmıştır. Milyarder geçtiğimiz sene Ekim ayında, bir yıl sonra, başka bir dönüm noktasının yolda olduğunu iddia etmiştir. Milyarder, daha önce de kriz dönemlerinde yatırım yapanların ileriki yıllardaki büyük yükselişler ile meyveleri toplayacağını söylemişti.

Bitcoin ve Ether için likidite incelemesi

BTC ve ETH piyasalarındaki likidite koşulları, Mayıs 2022’de Terra’nın çöküşünden bu yana en kötü seviyesindedir. Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) piyasalarındaki likidite koşulları kötüleşmeye devam ediyor ve durum şu anda üç ay öncesine göre daha endişe verici. Bu, traderların kripto pazarındaki ani fiyat dalgalanmalarından endişe ediyor.

Paris merkezli kripto veri sağlayıcısı Kaiko’dan alınan veriler, Bitcoin’in 15 merkezi borsadan toplanan USDT çiftleri için %2’lik pazar derinliğinin 6.800 BTC’ye düştüğünü gösteriyor. Bu, Terra ağının çöktüğü Mayıs 2022’den bu yana en düşük seviye ve kripto borsası FTX çöküşünü takip eden seviyenin altındadır. Ekim ayının en yüksek seviyesi olan 15.000 BTC’den önemli ölçüde düştü. Ether’in %2’lik piyasa derinliği, Binance liderliğinde Ekim ayından bu yana yarı yarıya düşerek 57.000 ETH’ye ulaştı.

Kripto Para Milyarderi: Yeni Yatırım Fırsatları Bunlar!

TWAP veya zaman ağırlıklı ortalama fiyat, varlığın zaman ağırlıklı ortalama fiyatına yakın bir ortalama ticaret yürütme fiyatı elde etmeye odaklanan algoritmik bir stratejidir. Başka bir deyişle, büyük bir siparişi daha küçük miktarlara bölmeyi ve bunların gidişat piyasa üzerindeki etkisini en aza indirmek ve kaymayı azaltmak için düzenli aralıklarla gerçekleştirmeyi içerir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Günlük işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, yeni duyurularıyla gündeme geldi. Borsanın en son duyurusunda, bir delist haberi de yer alıyordu. İşte detaylar…
Binance, Bu Yıl da Kullanıcı Odaklı Çalışmaları Merkezine Alacak! Dünyanın lider blokzincir ve kripto ekosistemi Binance, 2022 yılını inovasyon ve geliştirmelerle geçirdi. Kullanıcı odaklı ilkesi ile her zaman kullanıcılarının istediği ürünlere odaklanan ve bu amacını en büyük kripto ekosistemi haline gelmesinin gizli tarifinin bileşenlerinden biri olarak...
Kriptokoin 3 hafta önce