Reklamı kapat

Kripto Para Milyonerleri, Bu Altcoin’e Dava Açtı: Fiyat Düşüyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 6 gün önce
101 görüntülenme
Kripto Para Milyonerleri, Bu Altcoin'e Dava Açtı: Fiyat Düşüyor!

Yatırımcılar, Mart 2021’de 126 milyon dolarlık fonu bloke eden Nexo’ya dava açtı. Fintech girişimcilerinden oluşan bir aile, kripto para borç verenin hesaplarını dondurduğunu iddia ediyor. Ayrıca, onları varlıklarını %60 indirimle geri satmaya zorladığını ileri sürüyor. Haberin ardından NEXO fiyatı hızla güneye yöneldi.

Kripto para kredi kuruluşu Nexo’ya ilginç bir dava şoku!

Aile, Nexo’nun varlıklarının 107 milyon pounda (126 milyon dolar) kadarını çekmelerine izin vermediğini söylüyor. Ardından hepsini %60 indirimle kripto borç verene satmaları için onları korkuttuğu iddia ediyor. Kripto para milyoneri aile, bu iddialarla Nexo aleyhine dava açtı. Haberin ardından altcoin, piyasanın olumuz havasının da etkisiyle güneye döndü.

Kripto para

City AM tarafından hazırlanan bir rapora göre, Jason ve Owen kardeşler ve kuzen Shane Morton, birlikte milyonlarca Nexo’nun NEXO tokeninin yanı sıra on milyonlarca Bitcoin ve diğer kripto paralara sahipti. Nexo’nun uyumluluğu ve şeffaflığıyla ilgili endişelerini ilk olarak Aralık 2020’de dile getirdiklerini söylüyorlar. Nexo’dan yanıt alamayınca, sonraki Mart’ta 126 milyon dolarlık zulalarının bir kısmını geri çekmeye başladılar. Bu süreçte NEXO’larını etkilememek için dilimler halinde sattılar.

İddia: Kripto para çekimi engellendi ve iskontolu satış istendi

Ancak 22 Mart 2021’de Nexo, günlük para çekme işlemlerine 150.000 dolar tutarında bir sınır koydu. Ertesi gün, Mortonlar ‘geri çekme’ düğmelerinin gri olduğunu iddia ediyor. ‘Dönüştür’ düğmesi benzer şekilde donmuş olduğundan, NEXO’larını diğer kripto para birimlerine de çeviremediler. Kendileriyle ilgilenen Nexo hesap yöneticisine ulaştıklarında, “Nexo tokenlerinin fiyatını desteklemek” için önlemlerin alındığını söylediğini iddia ediyorlar. Daha sonra iddiaya göre onlara reddedemeyecekleri bir anlaşma teklif etti: NEXO’larını borsaya %60 indirimle geri satabilirlerdi.

Kripto para

Dava, Nexo’nun ‘ısmarlama’ para çekme limitleri uygulayarak sözleşmeyi ihlal ettiğini iddia ediyor. Ayrıca, borç verenin müteakip müzakere taktiklerinin ‘gözdağı’ teşkil ettiğini ileri sürüyor. Nexo ise, dava kamuoyuna açılmadan önce davaya yanıt verdi. On gün önce bunu ‘fırsatçı’ olarak nitelendiren bir açıklama yaptı. Şirket, “Nexo tokenlerinin satışı da dahil olmak üzere tüm işlemlerin iyi niyetle tamamlandığını, belgelendiğini ve icra sırasında davacılar tarafından nihai olarak kabul edildiğini” savunan bir açıklama yayınladı.

Nexo’nun suyu ısınıyor mu?

Nexo tartışmalara yabancı değil. Terra’nın çöküşü, Celsius, Voyager, Vauld, Hodlnaut ve daha fazlasını alarak sektördeki kripto borç verenler arasında zincirleme bir likidite sorunları dalgasına neden olduktan sonra, bir koro, sırada Nexo’nun olacağını söyledi.

kripto para

Kredi şirketi, Eylül ayında, şirketin devlet menkul kıymetler düzenlemelerine uyumunun kapsamını ‘yanlış bir şekilde temsil ettiği’ iddiasıyla sekiz eyaletten gelen icra davalarıyla bir darbe aldı. Kaliforniya’yı Vermont, Oklahoma, Güney Carolina, Kentucky ve Maryland izledi. Böylece, şirkete karşı durdurma kararı verdiler. Bu arada, Nexo hakkında Washington Eyaleti bir suç duyurusu yaptı. Ayrıca, kendisinin de bir durdurma emri çıkardığını açıkladı. New York, Nexo’yu ‘geçerli düzenlemelere ve lisans gerekliliklerine uyduğuna dair yanlış beyanda bulunduğu’ gerekçesiyle dava ettiğini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Decrypt

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

4 Bitcoin Ustasından Önemli Tahmin: Sıradaki 9 Seviye Bunlar!
4 Bitcoin Ustasından Önemli Tahmin: Sıradaki 9 Seviye Bunlar! Birçok analist, Bitcoin ayı piyasası düşüşlerinin çeşitli şekil ve boyutlarda olacağını söylüyor. Ancak, ortak görüş BTC fiyatının daha da düşeceği yönünde. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz. Endişelerin odağında Grayscale Bitcoin Trust var Lider kripto Bitcoin,...
Vural Erkan 6 gün önce