Müşteri Verileri Sızdı! Binance Ve Justin Sun’ın Desteklediği Kripto Parada Dev Açık

Müşteri Verileri Sızdı! Binance Ve Justin Sun’ın Desteklediği Kripto Parada Dev Açık
Müşteri Verileri Sızdı! Binance Ve Justin Sun’ın Desteklediği Kripto Parada Dev Açık
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve kripto para dünyasında hiç olmamasını arzu ettiğimiz bir şey varsa kuşkusuz o da güvenlik açıkları. Birçok projenin mağdur olmasına yol açıyor. Ayrıca müşteriler de ciddi anlamda kayıplar yaşıyor. Diğer taraftan bir de verilerin sızması sonucu müşterilerin bilgileri de başka kişilerin eline geçiyor. Şimdi böyle bir gelişme ile karşınızdayız.

Binance ve Justin Sun destekli kripto para için tehlike

Binance ve Justin Sun destekli Stablecoin ihraççısı TrueUSD’den haber var. Buna göre kısa süre önce üçüncü taraf bir güvenlik ihlalinin kurbanı oldu. Buna göre bazı müşterilerine ait kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerin açığa çıkmasına neden oldu. İhlal, isimler, e-posta adresleri, telefon numaraları (özellikle 2018-2019’da dahil olan müşteriler için) kapsıyor. Ayrıca müşteri adresleri, doğum tarihleri, banka adları, işlem geçmişleri de var. Diğer taraftan ihlal bununla da sınırlı kalmadı. Buna göre blockchain hesabı genel adresleri gibi ayrıntıları ortaya çıkardı.

İhlal, TrueUSD’nin bankacılık, müşteri kabulü ve ürün yönetiminden sorumlu eski bir hizmet sağlayıcısı olan TrueCoin aracılığıyla düzenlendi. Kriptokoin.com olarak baktığımızda bir e-postaya göre TrueCoin, 20 Eylül 2023 tarihinde, üçüncü taraf bir satıcıdan, güvenliği ihlal edilmiş bir destek satıcısı nedeniyle kuruluşlarındaki “anormal hesap değişikliği” ile ilgili bir bildirim aldıklarını bildirdi. Kripto para TrueUSD’ye, saldırganın sistemlerinden kişisel bilgileri indirdiğine, değiştirdiğine veya kaldırdığına dair hiçbir kayıt bulunmadığına dair güvence verdiler.

İhlale hızlı müdahale

Bildirimi alan TrueCoin’in siber güvenlik ve mühendislik ekipleri hemen hamle yaptılar. Buna göre, ihlalin boyutunu değerlendirmek için derhal bir soruşturma başlattılar. Neyse ki TrueCoin, dahili sistemlerinin olay boyunca tehlikeye atılmadığını doğruladı. Ayrıca daha fazla yetkisiz erişimi önlemek için hızla harekete geçti. Ancak bu durum ister istemez kripto para dünyasında bir endişeye de neden oldu. Buna göre ihlale yanıt olarak TrueUSD bir duyuru yaptı. Buna göre müşterilerine kişisel hesaplarını herhangi bir şüpheli faaliyet için aktif olarak izlemelerini tavsiye etti. Ayrıca potansiyel kimlik avı saldırıları hakkında bir uyarı yayınladı. Diğer taraftan müşterileri olağandışı olayları derhal bildirmeye teşvik ettiler.

kripto para

Güvenlik ihlali, giderek dijitalleşen bir dünyada kişisel bilgilerin korunmasının kritik önemini hatırlatıyor. TrueUSD’nin tepkisi ve derhal harekete geçmesi elbette çok önemli. Buna göre, sorunu çözme ve kullanıcı tabanının güvenini sürdürme konusundaki kararlılıklarını gösteriyor. Hızlı hareket neticesinde kripto para dünyası da bir nebze olsun nefes alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Müşteri Verileri Sızdı! Binance Ve Justin Sun’ın Desteklediği Kripto Parada Dev Açık