Reklamı kapat

Kripto Para Ödemeleri Nasıl Kolay Hale Getirilebilir?

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 13 Ağustos 2018
0 görüntülenme

Kripto paralarla ilgili en önemli sorulardan biri: Kripto paralar fiziksel dünyada kullanılabilir mi?

Bir mağaza ya da kahve dükkanı işine sahipseniz, kripto para birimini kabul etmenizi engelleyen birkaç şey var.

Birincisi işlemin hızı. Kripto, işlemleri kredi kartı gibi yöntemlerden daha hızlı tamamlama potansiyeline sahip olsa da, bazı sorunlar yaşıyor.

Büyük blokzincirler yoğun zamanlarda daha fazla çabalama eğilimi gösterir ve bu da birkaç dakikalık bekleme sürelerinin artmasına neden olur. Bu dünyanın sonu değil, ama kimse bir şey satın aldıktan sonra ödemesinin onaylanmasını uzun süre beklemek istemez, özellikle de kriptonun diğer ödeme yöntemlerinden daha hızlı olduğu varsayılırken. Müşteriler için tatsızdır ve satıcıların itibarlarına zarar verebilir.

Diğer problem ise volatilite. Bu, satıcılar için bir sorundur çünkü ödeme sırasında aldıkları kripto miktarı, değişime veya harcadıkları zamana kadar ciddi miktarda değer kaybedebilir.

Kriptoun daha geniş bir şekilde benimsenmesini teşvik etmek için bu riskleri azaltmalı veya kaldırmalıyız. Ama nasıl?

Fiziksel Dünyanın İçine Kriptoyu Taşımak

Bazı şirketler kriptoyu gerçek dünyada daha kullanışlı hale getirmenin yollarını arıyorlar. Bunlar arasında kripto kullanmaya yönelik yenilikçi ve yeni bir yaklaşım getiren T.OS bulunuyor.

Projeleri Singapur’da hala ilk günlerinde olmasına rağmen iyi çalışıyor. İki blokzincirde inşa edilmiş iki farklı para birimi kullanıyorlar.

İlk kripto para, T.OS, diğer kriptolara benziyor. Normal borsalarda işlem görüyor ve fiyatı günden güne değişiyor.

Ancak, kullanıcılar belirli yerel borsalarda T.OS’İ TOSP karşılığı takas edebilir. Bu tamamen farklı bir koin ve yerel fiat para birimine bağlı sabit bir fiyatı var. Yani, 1 TOSP ABD’de 1 ABD doları değerinde olsa da, Almanya’da da 1 Euro değerinde oluyor.

Bu volatilite sorunu çözüyor. Satıcılar, değerinin yalnızca yerel para birimi kadar değişeceğini bilerek TOSP’u kabul edebilir ve bir gecede değerinde yarıya inmeyeceğini bildikleri için rahat olacakları kesin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kim Dotcom: Çok Geç Olmadan Bitcoin’e Yatırım Yapın İnternet korsanı ve Bitcoin savunucusu Kim Dotcom, herkesi altına ve Bitcoin’e yatırım yapmaya çağırıyor çünkü ABD hükümeti hiçbir zaman ödenmeyecek olan borçlarına her yıl 1 trilyon ekliyor. Borç, ABD’yi yok edecek ve küresel bir ekonomik çöküş yaratacak...
İmge Açıkbaş 13 Ağustos 2018