XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Neden 15 Eylül Kripto Para Piyasası İçin Tarihi Bir Gün Olacak?

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
0 görüntülenme
Neden 15 Eylül Kripto Para Piyasası İçin Tarihi Bir Gün Olacak?

Sadece lider altcoin Ethereum (ETH) geliştiricileri ve yatırımcıları değil, tüm kripto para piyasası bu tarihe odaklandı. Vitalik Buterin, merakla beklenen Merge yükseltmesi için gözden geçirilmiş olası bir tarih açıkladı.

Kripto para piyasası bu tarihi bekliyor!

Vitalik Buterin, 12 Ağustos’ta yayınlanan bir tweet’te, geliştiricilerin kalan hash sayısını sabitlediğini belirtti. Bu nedenle, geçişin 15 Eylül civarında gerçekleşmesi kuvvetle muhtemel. Ethereum geliştiricileri daha önce Proof of Stake (PoS) mekanizmasına geçişin 19 Eylül’de gerçekleşebileceğini tahmin etmişti. Ancak Buterin, geliştiricilerin kümülatif terminal zorluğunu 5875000000000000000000000 olarak belirlemesine rağmen, kesin geçiş tarihinin özellikle hash oranına bağlı olduğunu ekledi.

Kripto para
Ethereum TTD grafiği / Kaynak: bordel.wtf

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, konuya ilişkin olarak şunları söyledi:

Bu, Ethereum PoW ağının artık benim için kalan (kabaca) sabit sayıda karmaya sahip olduğu anlamına geliyor. Kesin tarih hash oranına bağlı. Bununla birlikte bordel.wtf, Merge’ün 15 Eylül civarında gerçekleşeceğini tahmin ediyor.

ETH ekibi, Merge provasını başarıyla gerçekleştirdi

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Ethereum geliştiricileri, 10 Ağustos’ta Merge için üçüncü ve son test ortamı ağını (testnet) başarıyla gerçekleştirdi. Bunun gerçekten önemli olduğunu belirtmekte fayda var. ‘Goerli’ olarak tanımlanan yükseltme, Merge’ün kostümlü provası olarak kabul ediliyor. Bu arada yükseltmeyle Ethereum ağdaki madenciliği ortadan kaldırmaya çalışıyor. Bu durumda bile, Blockchain’deki birkaç oyuncunun, Proof of Work (PoW) durumunu korumak için bir çatalı seçebilecekleri spekülasyonuyla yükseltmeye karşı çıktığını belirtmekte fayda var.

Kripto para

Ancak Vitalik Buterin, madencilere Ethereum Classic (ETC) gibi diğer ilgili ekosistemlere geçmelerini tavsiye etti. Ayrıca Buterin, bir çatalın Ethereum ekosistemine önemli ölçüde zarar vermeyeceğini söylüyor. Aynı zamanda, Ethereum’un en büyük ikinci madencilik havuzu olan f2Pool, Merge yükseltmesini destekleme konusundaki nihai kararın madencilik topluluğuna bağlı olduğunu ileri sürdü. Genel olarak kripto para piyasasıyla ilgili herkes, Merge yükseltmesini, Ethereum için anıtsal kabul ediyor. Bu arada analistler ikinci sıradaki kripto para için yükseliş görünümü öngörüyor.

Merge yükseltmesi Ethereum için son ayın en önemli katalizörü oldu. CoinMarketCap verilerine göre lider altcoin son bir hafta içinde %15’in üzerinde artış kaydetti. Son bir aylık dönemde ise yaklaşık %70 değer kazandı. Bu arada Ethereum, basın zamanında 2 bin doların hemen altında işlem görüyor. Öte yandan Ethereum, 4,9 bin dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden %60 uzakta duruyor.

ETH
Ethereum 1 aylık fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İnceleme: Potansiyel Barındıran Bu 3 Metaverse Coin ile Tanışın!
İnceleme: Potansiyel Barındıran Bu 3 Metaverse Coin ile Tanışın! Ayı piyasası tüm kripto varlıkları için zorlu geçiyor. Bununla birlikte, son birkaç hafta özellikle Bitcoin, Ethereum ve metaverse coin projeleri için istisnai bir şekilde yükselişe geçti. Kripto uzmanı Kyle Portman, Ağustos 2022’de izlemek için 25 milyon doların...
Vural Erkan 2 ay önce