Sıcak Gelişme: Bu Kripto Para Platformları Soruşturma Altında!

Sıcak Gelişme: Bu Kripto Para Platformları Soruşturma Altında!
Sıcak Gelişme: Bu Kripto Para Platformları Soruşturma Altında!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kasım ayında FTX, öncesinde ise Terra, Celsius gibi platformların çökmesi; düzenleyicilerin kripto para alanına yönelik gözetimini artırmasına neden oldu. Birçok ülke, daha fazla vatandaşın zarara girmemesi için düzenleyici önlemler alma çabasında. Bu sırada, ABD’deki menkul kıymet düzenleyicilerinin bazı kripto platformlarını soruşturduğu ortaya çıktı. İşte detaylar…

Genesis Global ve diğer kripto para firmaları soruşturma altında

25 Kasım tarihli raporlara göre, kripto para kredi firması Genesis Global Capital ve diğer kripto firmaları ABD’deki menkul kıymet düzenleyicileri tarafından soruşturma altında. Alabama Menkul Kıymetler Komisyonu direktörü Joseph Borg; Alabama’nın ve diğer birkaç eyaletin, Genesis ve diğer kripto şirketlerinin menkul kıymetler yasalarını ihlal edip etmedikleri de dahil olmak üzere, Genesis’in yatırımcılarla iddia edilen bağlarına ilişkin soruşturmalara katıldığını doğruladı.

Analistler: 2 Altcoin Hazır

Başka hangi şirketlerin araştırıldığı henüz belli değil. Borg, soruşturmanın Genesis ve diğer kripto şirketlerinin yatırımcıları uygun kayıt olmadan kriptoyla ilgili menkul kıymetler konusunda etkileyip etkilemediğine odaklandığını belirtti. Soruşturma, Genesis krizinin bir başka bölümü olarak karşımıza çıkıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere şirket, daha önce bir FTX ticaret hesabında yaklaşık 175 milyon dolar değerinde fon olduğunu açıkladı.

İflas söylentileri yalanlandı

16 Kasım’da Genesis, FTX’in 11 Kasım’daki çöküşünün ardından çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldığını duyurmuştu. Buna gerekçe olarak ise “benzeri görülmemiş piyasa kargaşasını” göstermişti. Firmanın, borç verme birimi için para toplamakta güçlük çektiği bildiriliyor. Ancak Genesis, 1 milyar dolarlık bir açık nedeniyle “yakın” iflas edeceği yönündeki spekülasyonları yalanladı. Şirket, geçtiğimiz günlerde, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Yakında iflas başvurusunda bulunma planımız yok. Amacımız mevcut durumu herhangi bir iflas başvurusuna ihtiyaç duymadan uzlaşma ile çözmektir. Genesis, alacaklılarla yapıcı görüşmeler yapmaya devam ediyor.

'İflas Edebiliriz' Diyen Genesis'in Elinde Bu Altcoinler Var!

Genesis, potansiyel bir iflas dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm olası seçenekleri araştırmak için yeniden yapılandırma danışmanları tuttu. Bir yatırım bankası olan Moelis & Company, seçenekleri araştırmak için firma tarafından işe alındı. Duruma aşina olan kişiler ise herhangi bir mali kararın alınmadığını belirtti. Şirketin iflas etmekten kurtulma olasılığının mevcudiyetini vurguladı.

Genesis ilgi odağı olmuştu

Genesis, FTX’in kardeş şirketi Grayscale Investments ve ana şirketi Digital Currency Group ile birlikte iflasının bir sonucu olarak sektörde bir bulaşma endişesi nedeniyle ilgi odağı oldu. Grayscale’in 18 Kasım’da attığı bir tweet, Coinbase finans müdürü Alesia Haas ve Coinbase Custody CEO’su Aaron Schnarch’tan gelen bir mektuba atıfta bulundu. Yatırımcılara Grayscale’in dijital varlık ürünlerinin temelindeki tüm kripto varlıkların Coinbase’in gözetiminde saklandığına dair güvence verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sıcak Gelişme: Bu Kripto Para Platformları Soruşturma Altında!