Bu Kripto Para Platformu Hacklendi: Paranızı Çekin!

Bu Kripto Para Platformu Hacklendi: Paranızı Çekin!
Bu Kripto Para Platformu Hacklendi: Paranızı Çekin!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler bir kripto para projesi olan Algorand ağında bir cüzdan olan MyAlgo, bir hack saldırısına uğradı. Bu nedenle ekip, kullanıcılara paralarını çekmelerini tavsiye etti. İşte detaylar…

Kripto para cüzdanı hacklendi

Algorand cüzdanı MyAlgo, yakın zamanda tüm kullanıcılarına, bir haftadan uzun bir süre önce meydana gelen bir saldırı nedeniyle MyAlgo’da depolanan Mnemonic cüzdanlarından para çekmelerini tavsiye etti. Saldırının temel nedeni şu anda belirsiz ve şirket herkesi varlıklarını korumak için ihtiyati tedbirler almaya teşvik ediyor. MyAlgo bir tweet’te, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

ÖNEMLİ: Tüm kullanıcılara, MyAlgo’da saklanan Mnemonic cüzdanlarından para çekmelerini şiddetle tavsiye ediyoruz. Son saldırıların temel nedenini hâlâ bilmediğimiz için herkesi varlıklarını korumak için ihtiyati tedbirler almaya davet ediyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Şirket, kullanıcılarını süreci aceleye getirmemelerine ve güvenli bir şekilde para transfer ettiklerinden veya hesapları yeniden açtıklarından emin olmaya çağırıyor. Ayrıca herkesten zaman ayırmasını ve hata yapmaktan kaçınmasını, ayrıca herhangi bir sorusu olduğunda yardım için kendilerine ulaşmasını istediler. Saldırılar bir haftadan uzun bir süre önce gerçekleşti ve o zamandan beri başka bir hareket olmadı. Şirket, hasarın boyutu veya saldırıdan etkilenen kullanıcı sayısı hakkında herhangi bir ayrıntı açıklamadı.

Twitter’daki analistler, tahmini bilançoyu açıkladı

ZachXBT, 27 Şubat’ta bir tweet’te, hack’teki hasarın 9,2 milyon doları aştığından şüphelenildiğini ve kripto borsası ChangeNOW’un yaklaşık 1,5 milyon dolar değerindeki fonu dondurabildiğini belirtti. MyAlgo’ya göre, özellikle bir internet tarayıcısında saklanan anahtarla anımsatıcı cüzdanları olan kullanıcılar istismara karşı hassastı. Anımsatıcı bir cüzdan, özel bir anahtar oluşturmak için genellikle 12 ila 24 kelime kullanır.

Ağın yönetişim organı Algorand Vakfı’nın baş teknoloji sorumlusu John Wood, Twitter’da yaklaşık 25 hesabın açıktan etkilendiğini söyledi.  İstismarın “Algorand protokolüyle veya yazılım geliştirme kitiyle ilgili temel bir sorunun sonucu olmadığını” ekledi. Algorand odaklı geliştirici topluluğu D13.co, 27 Şubat’ta kötü amaçlı yazılım veya işletim sistemi güvenlik açıkları gibi birden çok istismar faktörüne yönelik olasılıkları ortadan kaldıran bir rapor yayınladı.

Rapor, “en olası” senaryoların, etkilenen kullanıcıların seed phrase’lerini kimlik avı saldırıları yoluyla veya MyAlgo’nun web sitesinin “şifrelenmemiş özel anahtarların çalınmasına” yol açacak şekilde ele geçirilmesi olduğunu belirledi. MyAlgo, yetkililerle çalışmaya devam edeceğini ve “saldırının temel nedenini belirlemek için kapsamlı bir soruşturma yürüteceğini” belirtti.

MyAlgo kullanıcılarına tavsiyeler verildi

MyAlgo, kullanıcıların Algorand varlıklarını güvenli bir şekilde saklamasına ve yönetmesine olanak tanıyan, non-custodial (varlıkların gözetim altında olmadığı) bir cüzdandır. Şirket her zaman kullanıcı güvenliğinin son derece önemli olduğunu savunduğunu söylüyor. MyAlgo, kullanıcılarına, bilgisayar korsanlığının temel nedenini belirlemek ve bu tür olayların gelecekte meydana gelmemesini sağlamak için yorulmadan çalıştıklarına dair güvence verdi.

Bu 2 Altcoin İçin Son Dakika: Dev Markalarla İşbirliği!

Tüm MyAlgo kullanıcılarının şirketin tavsiyelerine uyması ve MyAlgo’da saklanan Mnemonic cüzdanlarından para çekmesi önemlidir. Kullanıcıların, şifrelerini değiştirmek ve herhangi bir şüpheli etkinlik için hesaplarını takip etmek gibi ek önlemler almaları da önerilmekte.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Kripto Para Platformu Hacklendi: Paranızı Çekin!