Bu Kripto Para Platformuna Saldırı! İşte Detaylar

Bu Kripto Para Platformuna Saldırı! İşte Detaylar
Bu Kripto Para Platformuna Saldırı! İşte Detaylar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün erken saatlerde, bir kripto para platformu olan ParaSpace bir hack saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Ancak 2.900 ETH (yaklaşık 5 milyon dolar) değerinde BAYC NFT’yi kurtarabildi. Platform bunu, şüpheli bir işlemi fark ettikten ve tüm protokolü durdurduktan sonra başardı.

Kripto para platformu ParaSpace, NFT hacker’ının hedefi oldu

Birçok önemli NFT borç verme platformundan biri olan ParaSpace, kısa bir süre önce, kendilerine neredeyse 2.900 ETH değerinde varlığa mal olan bir hacker saldırısı olduğu ortaya çıkan şüpheli bir işlem fark etti ve tüm protokolü durdurdu. Platform, Twitter’dan yaptığı açıklamada, protokolünü durdurarak ve tüm operasyonları askıya alarak durumu kontrol altına almak için hızlı ve etkili bir şekilde hareket ettiklerini doğruladı. Bu süreçte, bazı kısıtlamalar getirildi ve tasfiye, para yatırma veya çekme dahil hiçbir işleme izin verilmedi. Bu bağlamda ParaSpace, şu açıklamayı yaptı:

Şüpheli bir işlem fark ettik ve güvenlik önlemi olarak tüm ParaSpace protokolünü duraklattık. Şu anda, sözleşmelerimizle hiçbir işlem (para çekme, para yatırma, tasfiye) gerçekleştirilemez. Şu anda araştırmaya devam ediyoruz ve daha fazla bilgiye ulaştığımızda size bir güncelleme sağlayacağız.

Bu arada soruşturmalar devam ediyor. Ancak failin kimliği hakkında herhangi bir sonuca varılmadı. ParaSpace ekibi olayları araştırmaya devam ederken, konuyla ilgili henüz yeni bir gelişme paylaşılmadı.

BlockSec, saldırıyı fark etti ve uyardı

Blockchain güvenlik platformu BlockSec, saldırıya karşı anında harekete geçerek önemli miktarda varlığı kurtardığı için övgü alıyor. BlockSec heyecanlanan meraklılar arasında yer aldı ve hatta konu hakkında yorum yaptı.

ParaSpace NFT’ye yapılan bir saldırıyı engelledik ve 2.900 ETH’yi kurtardık. Lütfen en kısa sürede bizimle iletişime geçin. 45 dakika önce mesaj attık ama yanıt alamadık.

ParaSpace ekini BlockSec’in uyarısından sonra geçti BlockSec ile bağlantı kurdu ve saldırının nasıl gerçekleştirildiğini tespit etti. Bunu ardından bahsedilen önlemler alınarak 2.900 ETH değerindeki NFT kurtarıldı. Bu arada 50-150 ETH civarında bir kayıp yaşandığı tahmin ediliyor. ParaSpace, bu zararın kullanıcılara yansıtılmayacağını kendisinin üstleneceğini açıkladı.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, büyük NFT platformlarının benzer saldırılardan muzdarip ve bunlardan bir çoğu kayıplarla sonuçlandı. Bu durum göz önüne alındığında, ParaSpace’in saldırıyla başa çıkma eylemleri övgüye değer. Bu arada, bir NFT Marketplace devi olan OpenSea, özellikle hack saldırılarının kurbanı olan bir platform. Ünlüler ve NFT koleksiyoncuları gibi bireysel yatırımcılar da bu tür olayların kurbanı oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Kripto Para Platformuna Saldırı! İşte Detaylar