Kripto Para Şirketi, Bu 3 Altcoin’i Coinbase’e Boşaltıyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
2.116 görüntülenme
Kripto Para Şirketi, Bu 3 Altcoin'i Coinbase'e Boşaltıyor!

Kripto para şirketi Voyager Digital, çeşitli coin’leri borsalara aktarıyor. Özellikle Shiba Inu fiyatı, iflas etmiş kripto para birimi kredi kuruluşu Voyager Digital’in Coinbase’e büyük miktarlarda kripto para aktarmaya devam etmesi ve muhtemelen onları nakde çevirmesi nedeniyle önümüzdeki haftalarda ağır satış baskısıyla karşılaşmaya devam edebilir. Voyager şu anda hala 631 milyon dolar değerinde kripto varlığına sahip ve SHIB üçüncü en yüksek coini oluşturuyor. İşte detaylar…

Kripto para şirketinin cüzdanı hareketli

Yakın zamanda, Blockchain istihbarat firması PeckShield, Voyager’ın likiditesini artırmak için Coinbase’e bir kez daha kripto para birimleri gönderdiğine dair bir haber paylaştı. PeckShield Alert, Twitter üzerinden Voyager’ın Coinbase’e 3.7 milyon dolar değerinde 300 trilyon SHIB, 6.6 milyon dolar değerinde 4.000 ETH ve 2 milyon dolar değerinde 5 milyon VGX aktardığını bildirdi. Özellikle, Coinbase’e transferi yapan adres, transferden kısa bir süre önce atıl bir 0x31FC adresinden 68 trilyon Shiba Inu aldı. Bu da yaklaşık 820.000 dolara denk geliyor. Bu adres, bu 68 trilyon SHIB’i iki yıl önce 528 dolar karşılığında almış ve o zamandan beri elinde tutuyordu.

PeckShield ayrıca, Voyager etiketli bir adresin son birkaç saat içinde Coinbase’den yaklaşık 50 milyon dolarlık USDC aldığını açıkladı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi bu, Voyager’ın varlıklarının satışını onaylıyor ve genişletiyor gibi göründüğünü ortaya koyuyor.  Sadece birkaç gün önce, Blockchain izleme şirketleri Arkham ve Lookonchain, Voyager’ın geçen hafta Coinbase’den 100 milyon USDC aldığını bildirdi. Ayrıca Voyager, 14 Şubat’tan bu yana neredeyse her gün Coinbase’e varlık gönderdi.

Shiba Inu’ya gelince, Voyager, 14 Şubat’tan bu yana yaklaşık 28 milyon dolara eşdeğer olan 2.24 trilyon SHIB’i Coinbase’e aktarmıştı. Bugünkü satıştan önce, iflas etmiş kripto şirketinin elinde hala 6.5 trilyon SHIB, yani yaklaşık 81 milyon dolar vardı. Voyager’ın SHIB varlıkları, 172.223 ETH (276 milyon dolar) ve 186 milyon USDC ile üçüncü sırada geliyor.

Bu 5 Altcoin 'Son Dakika Haberleriyle' Tahtadan Sıçradı!

SHIB dump’ı geliyor mu?

Shiba Inu’nun fiyatı Şubat ayının başından bu yana düşüş eğiliminde ve Voyager tarafından büyük bir satış korkusu şu anda hissiyata ağır basıyor gibi görünüyor. Voyager, yaklaşık 77.3 milyon dolar değerindeki tüm Shiba Inu coinlerini satarsa, bu, fiyatın düşmesine neden olabilecek büyük bir satış baskısı olacaktır. Gelişme ayrıca, Shiba Inu’nun layer-2 ağı Shibarium’un beta sürümünü piyasaya sürmek üzere olduğu bir zamanda geliyor. Bu nedenle, bir yandan yukarıya güçlü bir hareket potansiyeli varken, diğer yandan aşağı doğru bir Voyager dump’ı riski var.

Ancak satış olup olmayacağı henüz belli değil. Voyager, önceki destekçiler olan Three Arrows Capital’in 650 milyon dolarlık krediyi geri ödeyememesinin ardından Temmuz 2022’de iflas başvurusunda bulundu. Şu anda BinanceUS, şirketi satın alma hakkı için mücadele ediyor. Voyager, Binance şirketi devralana ve yasal düzenlemeye yeşil ışık yakana kadar Shiba Inu’yu elinde tutarsa, bir satıştan kaçınılabilir. Son zamanlarda, Voyager’ın hesap sahiplerinin BinanceUS tarafından devralınması yönünde oy çokluğuyla anlaştıkları ortaya çıktı.

Kripto borsası, Aralık 2022’de 1.02 milyar dolarlık bir teklif sundu. Ancak, satın almanın önünde düzenleyici rüzgarlar var. Hem ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) hem de Teksas eyaletindeki yerel makamlar endişelerini dile getirdi. Şu anda, SHIB 0.00001194 dolardan işlem görüyor ve 1 günlük grafikte kilit desteği 0.000012 dolardan tutmaya çalışıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Bitcoinist

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Amazon Bu Altcoin ile Ortaklık Kurdu: Fiyat Pik Yaptı!
Amazon Bu Altcoin ile Ortaklık Kurdu: Fiyat Pik Yaptı! Amazon Web Services (AWS), popüler bir altcoin ile stratejik partnerlik kurdu. Bu gelişme, söz konusu altcoin’in fiyatında sıçramaya sebep oldu. Kripto para, 10 dakika içerisinde yüzde 10’a yakın değer kazandı. İşte detaylar… Amazon ve altcoin projesi ortak...
Aslı Dinçer 3 hafta önce