Batan Kripto Para Şirketi, Bu 4 Altcoin’i Satabilir!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
4.667 görüntülenme
Batan Kripto Para Şirketi, Bu 4 Altcoin'i Satabilir!

Kripto para piyasası Federal Reserve’in faiz kararının ardından riskli varlıklara fon akışıyla yükselişe geçti. Bu da elindeki varlıkları satmak isteyen yatırımcılara bir fırsat veriyor. Bu doğrultuda, iflas eden kripto para şirketi Voyager’ın elindeki 4 altcoin projesinin tokenlerini satabileceğine yönelik işaretler var.

Kripto para şirketi elindeki tokenleri borsalara aktardı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere kripto para borsası FTX, geçen yıl dramatik bir çöküş yaşadı. Kendisiyle birlikte bir çok kripto para şirketini de zor durumda bıraktı veya iflasa sürükledi. Bunlardan birisi de Voyager’di. FTX, 446 milyon dolarlık fonu geri almak için bir kripto borç veren Voyager’a dava açtı. Raporlara göre, fon, Kasım 2022’de iflasa sürüklenmeden önce FTX tarafından tahsis edildi. Ancak, on-chain veri izleyicileri, Voyager tarafından yapılan ve birkaç altcoin için fiyat düşüşüne yol açabilecek bazı işlemler tespit etti.

Kripto para

On-chain veri izleyici PeckShieldAlert tarafından sağlanan verilere göre Voyager, son 24 saat içinde yaklaşık 10 milyon dolar değerinde kripto parayı farklı kripto borsalarına aktardı. Borsalara token aktarımı genellikle bir satışı akla getirir. Veriler, Voyager’ın 270 milyar Shiba Inu (SHIB) (yaklaşık 3,2 milyon dolar değerinde) ve 4,9 milyon Voyager Token (VGX) (yaklaşık 2,1 milyon dolar değerinde) taşıdığını gösteriyor. Ayrıca PeckShieldAlert, yaklaşık 3,05 bin Ethereum (ETH) (yaklaşık 3 milyon dolar değerinde) ve 221 bin Chainlink (LINK) (yaklaşık 1,5 milyon dolar değerinde) kripto kredi kuruluşu tarafından taşındığını kaydetti.

Söz konusu tokenler Coinbase, Binance US ve Kraken gibi farklı kripto borsalarına gitti. Ancak, VGX tokenleri hariç aktarılan tüm kriptolar basın zamanında yeşil renkte işlem görüyor. Uzmanlara göre bu, Voyager’ın listelenen altcoin projelerini satmayı planladığını gösteriyor.

Kripto para

Voyager’ın hamlesi altcoin fiyatlarını etkiler mi?

Ancak, aynı cüzdan şu anda 6,8 trilyondan fazla SHIB’i elinde tutuyor. Bu arada adres, SHIB tokenlerinin (yaklaşık 82 milyon dolar değerinde) en büyük 18. holder’ı. SHIB fiyatı son 30 gün içinde %48 arttış kaydetti. SHIB, basın zamanında, günlük bazda %5,32 artışla 0,00001246 dolardan el değiştiriyor. Bu arada SHIB’in 24 saatlik işlem hacmi %115 artarak 549 milyon dolara ulaştı. Lider altcoin Ethereum (ETH) ise basın zamanında günlük bazda %3,1 kazançla 1.674 dolardan işlem görüyordu. ETH’nin son 24 saatlik işlem hacmi ise %43 artışla 10,7 milyar dolara çıktı.

Son SHIB fiyatındaki koşuya bakıldığında, Voyager’ın fonları canlandırmak için kümülatif SHIB holdingini hareket ettirmesi bekleniyor. Uzmanlara göre bu, SHIB ve diğer tokenler için fiyat düşüşüne yol açabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dikkat: Bu 6 Kripto Para Şirketi Küçülmeye Gidiyor!
Dikkat: Bu 6 Kripto Para Şirketi Küçülmeye Gidiyor! Kripto para piyasası 2022’de oldukça zor bir yıl geçirdi. Piyasadaki büyük oyuncular dahil iflaslara, dramatik çöküşlere tanık oldu. Her ne kadar piyasa 2023’e pozitif başlasa da geçen yılın serpintileri devam ediyor. Bu nedenle kripto para şirketleri de...
Vural Erkan 2 ay önce