Ünlü Kripto Para Şirketi, Coinlerini Sattı! İşte Detayı

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
239 görüntülenme
Ünlü Kripto Para Şirketi, Coinlerini Sattı! İşte Detayı

Ünlü bir kripto para şirketi olan Marathon Digital, Şubat ayında ne kadar Bitcoin sattığını açıkladı. Bilindiği gibi Marathon Digital, en büyük madencilik şirketlerinden biri olmasının yanı sıra, halka açık bir şirkettir. İşte detaylar…

Marathon Digital, kripto para satışını açıkladı

Halka açık en büyük Bitcoin madencilerinden biri olan Marathon Digital (MARA), Şubat ayında çıkardığı 683 Bitcoin’den 650’sini sattı. Şirket, yaptığı açıklamaya göre işletme giderlerini ödemeye yardımcı olmak ve genel kurumsal amaçlar için Bitcoin sattığını söyledi. Marathon, Ocak ayında 1.500 Bitcoin sattı ve bu, ilk kez varlıklarının herhangi birini boşalttığı anlamına geliyordu. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Fred Thiel, Şubat satışlarına rağmen, Marathon’un Bitcoin varlıklarını 31 Ocak 2023 itibarıyla 8.090 Bitcoin’den 28 Şubat itibarıyla 191.2 milyon dolar değerinde olan 8.260 Bitcoin’e çıkardığını söyledi.

Bu Gelişmeyle Bitcoin ve Ether Sert Satış Gördü!

Satış hamlesi, Marathon’un stratejisini, geçen yıl çıkarılan Bitcoin’in bir kısmını satmaya başlayan Riot Platformları (RIOT) dahil olmak üzere bazı akranlarıyla aynı çizgiye getiriyor. Ocak ayından önce Marathon, şirketin Mayıs 2022’de bir noktada satıcı olabileceğini belirtmesine rağmen, çıkardığı Bitcoin’i elinde tutmaya devam eden az sayıda madenci arasındaydı. Operasyonlara dönersek, Marathon, bir ay önce 11 EH/sn’den Şubat ayının sonunda saniyede 14 exahash (EH/s) kurulu bilgi işlem gücüne sahip olduğunu ve 2023’ün ortalarına doğru 23 EH/s’ye ulaşmayı planladığını söyledi. Açıklamaya göre şirket, ayı 219.7 milyon dolarlık nakit ile kapattı.

Riot kazanç raporu iptal edildi

Bu haftanın başlarında, madenci kazanç raporunu iptal etti ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) teknik muhasebe meselelerini işaret eden bir soruşturmanın ardından denetlenmiş 2021 sonuçlarının bazı kısımlarını ve şu anda denetlenmemiş 2022’den üç aylık raporları yeniden beyan etmesi gerekeceğini söyledi. Perşembe günü Riot Platforms ayrıca, muhasebe firması tarafından şirketin Bitcoin varlıklarıyla ilgili değer düşüklüğü hesaplamaları hakkında gündeme getirdiği sorunlar nedeniyle SEC ile 10-K başvurularını erteleyeceğini söyledi. Riot hisseleri Perşembe günü mesai sonrası işlemlerde yüzde 2,4 düştü.

Favori Altcoin Yeni Ortaklık Duyurdu

Riot özellikle, daha önce yayınlanan 2022, 2021 ve 2020 mali tablolarının “maddi hatalar içerdiğini ve bunlara güvenilmemesi gerektiğini” söyledi. Marathon’un hisseleri Perşembe günü mesai sonrası ticarette çok az değişti ve 2023’te yüzde 80’den fazla yüksek kaldı. Kriptokoin.com verilerine göre Bitcoin son 24 saatte 4.6 oranında düşüş yaşadı. 22.376 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Coin, 7 günlük süreçte yüzde 6.6’lık bir düşüş yaşıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance CEO'sundan Düşen Bitcoin Fiyatı İçin Tahmin!
Binance CEO’sundan Düşen Bitcoin Fiyatı İçin Tahmin! Kripto para piyasası, hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) değerinde yüzde 5’lik bir düşüş yaşadığı için darbe aldı. Piyasa değerine göre en büyük iki kripto para birimindeki bu düşüş eğilimi, birçok kişinin BTC ve ETH’nin ne...
Aslı Dinçer 3 hafta önce