Kripto Para Şirketi, Coinbase’e Dava Açtı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 hafta önce
123 görüntülenme
Kripto Para Şirketi, Coinbase’e Dava Açtı!

Kripto borsası Coinbase, ticari marka ihlali iddiasıyla ilgili olarak kripto para birimi Nano’nun (NANO) arkasındaki şirket olan NanoLabs tarafından sunulan yasal bir şikayette sanık olarak adlandırıldı. İşte detaylar…

Kripto para şirketi Nano, Coinbase’e dava açtı

Yakın zamanda, ilginç bir gelişme yaşandı. 24 Şubat’ta California Kuzey Bölge Mahkemesi’ne yapılan başvuruda NanoLabs, Coinbase’in Nano Bitcoin vadeli işlem sözleşmesinin ve Nano Ether vadeli işlem sözleşmesi ürünlerinin kendilerine ait ticari marka haklarını ihlal ettiğini iddia etti. Ayrıca, ihlalin Nano Labs’in ekonomik zararına yol açtığı ve marka kimliğini zayıflattığı, bunun da “gerçek hasar ve onarılamaz zarar” ile sonuçlandığı iddia ediliyor.

Analist Açıkladı: Bu Hafta O 4 Altcoin İzlenmeye Değer!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Colin LeMahieu, Nano kripto para birimini 2014 yılında kurdu. Orijinal adı RaiBlocks olan paranın adı 31 Ocak 2018’de Nano olarak değiştirildi. Coinbase, Nano markalı tekliflerini yıllar sonra piyasaya sürdü ve geçen Haziran’da Nano Bitcoin vadeli işlem sözleşmesini ve geçen Ağustos’ta Nano Ether vadeli işlem sözleşmesini tanıttı. Şikayette NanoLabs, Coinbase tarafından başlatılan tekliflerin, kripto para birimi Nano ile “aynı veya çok benzer” olan Bitcoin ve ETH’ye dayalı “türev ürünler” olduğunu söyledi.

Coinbase, gelişmelere aşinaydı

Ayrıca Coinbase’in “kripto para birimine yatırım yapmak ve kripto para birimini kullanmak isteyenler” olarak NanoLabs ile aynı türdeki tüketicileri hedeflediğini ve Coinbase ürünlerinin ticari markalarının “kafa karıştırıcı derecede benzer olduğunu” savundu.  Bunun dışında, Coinbase’in 2018’de başlayarak iki şirket arasındaki yazışmalar nedeniyle ürünlerini piyasaya sürmeden önce Nano kripto para birimi hakkında tam bilgiye sahip olduğunu ve daha sonra Coinbase’in NanoLab’ın Nano’yu listeleme başvurusunu reddettiğini iddia ediyor. NanoLabs ekibi, aşağıdakileri söylüyor:

Dolayısıyla, 17 Ekim 2018’den bu yana, Coinbase’deki departmanlardaki çeşitli departman başkanları ve direktörlerin yanı sıra ortaklar, Nano kripto para birimine aşinaydı.

Kripto Şirketi Coinbase'e 9 Altcoin Gönderiyor

NanoLabs ayrıca Coinbase’in “Nano Bitcoin” hizmetini Coinbase borsasında sunmanın yalnızca tüketici kafa karışıklığını daha da artıracağını bilmesi gerektiğini” savundu.  NanoLabs, mahkemeden Coinbase’in “Nano” kelimesini ve benzer nitelikteki tüm ilgili ticari markaları ve alan adlarını kullanmalarını durdurmasını istiyor. NanoLabs ayrıca en az 5 milyon dolarlık tazminat, Coinbase’den düzeltici reklam, Nano ticari markasını ihlal eden tüm materyallerin imhası ve Coinbase’in Nano ticari markalarını kullanarak elde ettiği tüm kârlara el konulmasını istiyor. Bunun dışında proje, jürili yargılama talep etti.  Bilindiği gibi Coinbase, Nano türev ürünlerini geçtiğimiz yıl piyasaya sürmüştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoin’leri Etkileyecek 12 Gelişme!
İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoin’leri Etkileyecek 12 Gelişme! Analiz, aylık kapanışın haftanın olumlu bir sonunu yansıtabileceğini umduğundan, Bitcoin fiyat hareketi bıçak sırtında gözükmektedir. Kriptokoin.com olarak bu hafta kripto paraları etkileyecek gelişmeleri sizler için derledik. Bitcoin baskı yapmaya devam ediyor Bitcoin aylık kapanış başka bir haftanın fiyat...
Emre Borsan 4 hafta önce