Kripto Para Şirketi, ABD’nin Ünlü Bankası ile Ortaklık Kurdu!

Emre Borsan
Emre Borsan 4 hafta önce
652 görüntülenme
Kripto Para Şirketi, ABD’nin Ünlü Bankası ile Ortaklık Kurdu!

Kripto para şirketi Circle, banka ortaklıklarını genişletirken Citizens Trust Bank USDC rezervlerinde 65 milyon dolar tutacak.

Kripto para şirketinin yeni ortaklığı

Kripto para şirketi Circle 24 Şubat tarihinde resmi sitesi üzerinden yayınladığı açıklamada, azınlık ve topluluk bankalarına USDC cinsinden sermaye tahsis etme taahhüdünün bir parçası olarak Citizen Trust Bank ile 65 milyon dolar değerinde ortaklık kuracağını duyurdu. Ortaklık kapsamında Citizens Trust Bank rezervlerinde 65 milyon dolar değerinde USDC tutulacağını belirtti.

Ek olarak, Circle geçen Kasım ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kayıtlı bir fondaki USDC rezervlerinin bir kısmını yönetmek için Blackrock ile birlikte çalıştığını duyurmuştur. Citizens Trust Bank başkanı ve CEO’su Cynthia N. Day, ‘Circle’ın büyüyen USDC rezervlerinin bir kısmını koruma fırsatı, bilançomuzu güçlendirdiğimiz ve hızla büyüyen yeni pazarların önemli bir parçası olduğumuz anlamına geliyor’ dedi.

Kripto Para Şirketi, ABD’nin Ünlü Bankası ile Ortaklık Kurdu!

Circle ayrıca Cuma günü finansal okuryazarlık girişimlerini geliştirmek için Citizens Trust Bank ile iş birliği yapacağını duyurdu.

Şirket, bu yaz için planlanan bir lansman etkinliği ve Circle’dan 100.000 dolarlık bir hibe ile Atlanta’nın tarihi HBCU’ları ve yerel okulları aracılığıyla programlamayı topluluğa genişletme planları geliştirdiğini belirtti. 24 Şubat 2023 itibarıyla, Circle’ın stablecoin’i USDC’nin toplam değeri 42,66 milyar dolardır ve piyasa değeri açısından ABD dolarına sabitlenmiş en büyük ikinci kripto para varlığıdır. Kriptokoin.com verilerine göre kaydedilen ölçümlere göre, dolaşımdaki USDC coin sayısı son 30 gün içinde %2,7 azaldı.

Bu girişim diğer kuruluşlarıda olumlu etkiler

Bu girişim, diğer kuruluşların azınlık bankalarıyla iş birliği yapma çabalarını takip etmektedir. 23 Şubat Perşembe günü Visa, ekonomik eşitsizlikle mücadele etmek ve Amerika Birleşik Devletleri genelinde azınlık liderliğindeki bankalara ve beyaz olmayan topluluklara genişletilmiş erişim ve fırsatlar sunmak için çok yıllı bir program başlattı.

Kripto Para Şirketi, ABD’nin Ünlü Bankası ile Ortaklık Kurdu!

Bu Azınlık Mevduat Kurumlarını Hızlandırma programı, MDI’lerle yapılan mevduatlar yoluyla 100 milyon dolara kadar Visa ile desteklenecektir. Ekim ayında Bank of America, MDI’lerdeki mevcut 100 milyon dolarlık mevduatını ikiye katlayarak MDI’lara 100 milyon dolarlık düşük maliyetli mevduat eklediğini duyurdu.

Banka o dönemde, bu düşük maliyetli mevduatlarla, MDI’lerin borç verme kapasitelerini ve diğer bankacılık hizmetlerini azınlık ve düşük ila orta gelirli topluluklarda genişletebileceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Hedge Fonu Efsanesi, Bu Kripto Parayı Eleştirdi: Etkili Değil!
Hedge Fonu Efsanesi, Bu Kripto Parayı Eleştirdi: Etkili Değil! Bridgewater Associates’in kurucusu ve hedge fonu efsanesi Ray Dalio, BTC ve diğer kripto para birimlerini eleştirdi. Kriptokoin.com olarak efsanenin yorumlarını sizler için derledik. BTC ve diğer kripto paraları eleştirdi Bridgewater Associates’in kurucusu ve eş baş yatırım sorumlusu...
Emre Borsan 4 hafta önce