Bu 2 Kripto Para Şirketi Tehlikede: Tasfiye ve Fon Arayışı Var!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 7 Aralık 2022
2.523 görüntülenme
Kripto Para Şirketi Tehlikede: Fon Arayışı Var

Yeni raporlar, kripto para altyapı şirketi Blockstream ve Londra merkezli erken aşama kripto girişimi Koinly’nin fon arayışında olduğunu söylüyor.

Koinly, kripto para piyasasının olumsuz koşulları gerekçesiyle kadrosunu %14 küçültüyor

Londra merkezli erken aşama kripto girişimi, piyasası koşulları nedeniyle %14’lük kesinti yapacağını açıkladı. İş gücünün küçülmesi, girişimin işe alım çılgınlığının hemen ardından geliyor. Bununla birlikte, piyasanın çok aylı olumsuz koşulları, Koinly gibi pek çok şirketi ve girişimi sekteye uğrattı. Koinly, bunun öncesinde, çalışan sayısında yaklaşık %225’lik artış kaydetmişti. Şimdi, şirket çapında bir genelgede, Kurucu ve CEO Robin Singh, işten çıkarmaların, FTX’in çöküşüyle ​​birleşen, yoğunlaşan ayı piyasasına yanıt olarak yapıldığını açıklıyor:

Kripto kışında yol alırken mümkün olduğunca zayıf olmamızı sağlamak için önlemler alıyoruz. Değişim işin kaçınılmaz bir parçası olsa da, Koinly’de birkaç meslektaşımızı bırakmak zorunda kaldığımız için üzücü bir hafta geçirdik.

Start-up yöneticisi ayrıca, yatırımcıların kripto kayıplarını vergi beyannamelerinde beyan etmemelerinden de şikayet etti. Tam olarak ifadesiyle;

Bir kripto vergi şirketi olarak, bizi gerçek kripto gerilemesinden daha çok inciten şey, kripto yatırımcılarının kripto kayıplarını beyan etme konusundaki farkındalık eksikliğidir. Çoğunlukla bu yıl çok fazla kayıp olduğu için vergi beyannamelerinde kripto para bildiren daha az insan görüyoruz. Bununla birlikte, yatırımcılar genellikle vergi beyannamelerinde zarar beyan etmenin uzun vadede kendilerine fayda sağlayacağının farkında değiller çünkü zararlar gelecek yıllarda kazançları dengelemek için kullanılabilir.

Blockstream’in değeri 1 milyar doların altında indi

FTX iflasının ardından aynı duruma düşen şirketlerden Blockstream’de daha düşük değerlemeyle yeni bir sermaye arıyor. Kripto altyapı şirketi, Terra ve FTX gibi yüksek profilli çöküşlerin ardından zor durumda kaldı. Gelen yıldaki 3.2 milyar dolarlık piyasa değerinin 1 milyar dolara düştüğünü gördü. Bloomberg’den gelen bir rapora göre, Blockstream şimdi 1 milyar doların altında bir değere sahip olabilir. Bu da değeri 1 milyar dolar değerin üzerinde olan şirketlere verilen “unicorn” statüsünü tehlikeye atıyor.

Crunchbase’in verilerine göre, Blockstream bugüne kadar toplam 299 milyon dolar topladı. Yakın zamanda güneş enerjisi ve pille çalışan madencilik tesisi başlatmak için Block ile ortaklık kurdu. Ayrıca yıllar içinde SponDoolies-Tech ve Adamant Capital dahil olmak üzere bir dizi satın alma gerçekleştirdi.

Blockstream’in CEO’su Adam Back, talep ettikleri yeni fonun, madencilerine ev sahipliği yapma kapasitesini genişletmek için kullanılacağını söyledi. Finansman turunun boyutu veya değerlemesi hakkında ayrıntı vermedi. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Temasek destekli Amber Group’ta fon toplama sürecinde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Theblock

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 4 Altcoin Yatırım Duyurusu Yaptı
Sıcak Gelişme: Bu 4 Altcoin Ortaklık ve Yatırım Duyurusu Yaptı! Geçen yılın sıcak trendi GameFi sektörü yeni yıla doğru bir dizi yüksek profilli ortaklıkla gündemde. 2023’e sadece haftalar kala tanınan girişim firmaları oyun odaklı altcoin projelerine fon akıtmaya devam ediyor. İşte haftanın en sıcak gelişmeleri… Polygon merkezli...
Buğra Çağlar 7 Aralık 2022