Dev Kripto Para Şirketine Toplu Dava Şoku!

207 görüntülenme
Dev Kripto Para Şirketine Toplu Dava Şoku!

Kripto para şirketi Digital Currency Group (DCG) ve kurucusu Barry Silbert, yan kuruluşları Genesis’in geçen hafta iflas etmesinin ardından dava edildi.

Kripto para şirketi, toplu dava ile karşı karşıya

Silver Golub & Teitell LLP (SGT), DCG’nin bulunduğu Connecticut Bölge Mahkemesinde menkul kıymetler davası açtı. Hukuk firması, şikayetin DCG ve Silbert’i sorumlu tutmayı amaçladığını söyledi. Ayrıca, yanlış beyanda bulunduklarını iddia eden Winklevoss ikizlerinin şikayetini yineleyerek, düpedüz dolandırıcılıktan dava ediliyorlar. Mahkeme belgesinde aşağıdaki ifadeler yer aldı:

Şikayet ayrıca, Genesis Global’in, Borsa Yasası Bölüm 10(b)’yi ihlal ederek Genesis Global Capital’in mali durumunu kasten yanlış beyan eden yanlış ve yanıltıcı beyanda bulunarak olası ve mevcut dijital varlık borç verenlerini dolandırmak için bir plan aracılığıyla menkul kıymetler dolandırıcılığı işlediğini iddia etmektedir.

Bu 6 Altcoin İçin Unlock Alarmı: İşte Olacaklar!

Şikayete göre dolandırıcılık planı, olası kripto kredi platformlarını Genesis Global Capital’e kripto varlıkları ödünç vermeye teşvik etmek ve mevcut borç verenlerin kripto varlıklarını kullanmalarını önlemek için gerçekleştirildi. Genesis, kurumsal müşterilerin yanı sıra şu anda iflas etmiş Three Arrow Capital (3AC) koruma fonu da dahil olmak üzere çok sayıda müşteriye milyarlarca kripto destekli kredi işledi.

Gemini, davanın bir parçası mı?

3AC’ye yaklaşık 1,1 milyar dolar kaybettiler, ancak DCG ve Barry Silbert bu kaybı 1,1 milyar dolarlık bir senet yoluyla üstlendiklerini iddia ederek Genesis’in beş ay daha faaliyetine devam etmesine izin verdi. FTX’in iflası, Genesis’te 150 milyon dolarlık bir zarara daha yol açtı; bu, Kasım ayında askıya alınan operasyonlarla birlikte şirketleri büyük bir olumsuzluğa sürükledi. 

Uzmanlar Belirledi: Şubat'ta Bu 4 Altcoin Alınır!

Bundan sonra, 3AC’nin kayıplarını fiilen karşılamak yerine, bu senedin on yıl içinde ödenmesi gerektiği ve Genesis’in iflasına yol açan yaklaşık 2 milyar dolarlık bir açık olduğu ortaya çıktı. 1 milyar dolara yakın kısmı Winklevoss ikizleri tarafından işletilen Gemini Earn’e borçlu. İflas ilan edildikten Winklevoss ikizleri, DCG’yi dava açmakla tehdit etti. Şu anda bu toplu davanın bir parçası olup olmadıkları belli değil.

Genesis’in iflas süreci bitebilir

Diğer yandan, Genesis’in iflas süreci iyi gidiyor gibi duruyor. En son açıklamalara göre borsanın, iflas eden diğer kripto para şirketlerine kıyasla sağlam daha çok varlığı var. Bu da iflas sürecinin Mayıs ayında sonlanıp, şirketin eskisi gibi operasyonlarına devam edebileceğine dair umutları artırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Trustnodes

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ünlü Bitcoin Balinası: O Altcoin Patlamaya Hazır!
Ünlü Bitcoin Balinası: O Altcoin Patlamaya Hazır! Geniş çapta takip edilen kripto para analisti Kaleo, popüler bir altcoin projesine dikkat çekti. Aynı zamanda bir Bitcoin balinası olduğu önceki tweet’lerinden bilinen Kaleo’ya göre Lido (LDO), BTC ve ABD doları karşısında yükselmeye devam edecek. Bu nedenle...
Aslı Dinçer 2 ay önce