Kripto Para Tüccarının Evinde Silahlı Soygun

Zeynep Yüce
Zeynep Yüce 31 Ocak 2018
1 görüntülenme

Zanlıların evine zorla girdiği İngiliz kripto para tüccarı silah ile tehdit edildi, dijital para transferine zorlandı. Polis Moulsford, Oxfordshire’daki aile evine giren 4 silahlı zanlıyı arıyor.

Thames Polisi olayı ve 4 zanlıyı görmüş olabilecek şahitlere ulaşmaya çalıştıklarını söyledi; bölgesel kaynaklar zanlıların hedefinin fiziksel mülk yerine dijital para deposu olduğunu belirtti. Olayın bölgede yaşanan ilk silahlı Bitcoin soygunu olduğu söyleniyor.

Polis baskının hedefli olduğunu düşünüyor iki komisyoncuya soyguncular tarafından nasıl ulaşıldığı araştırılıyor. The Times’ın verdiği bilgiye göre bazı müşterileri Aston’a ismi ile hitap ettiğinden soyguncular iki komisyoncunun kişisel bilgilerine ulaşmış olabilir.

Polis departmanının açıklamasında şöyle denildi:
“Thames Valley Polisi pazartesi gerçekleşen soygunu araştırıyor. Ciddi bir yaralanma yok. Henüz kimse tutuklanmadı.”
Aston’ın dijital ticaret firması Haziran 2017’de, Aston Digital Currencies Ltd. ismi ile kurulmuştu.

Son Değil

Bu olay Bitcoin’i kapsayan ilk silahlı soygun değil. Benzer bir olay Canada’nın Ottawa kentinde 23 Ocak’ta rapor edilmişti; 3 silahlı soyguncu bir Bitcoin finans kurumunun 4 çalışanını alıkoymuş ve çalışanlardan birini yutdışına para transferi yapmaya zorlamıştı fakat bir başka çalışanın polisi aramasıyla herhangi bir transfer yapılamadan zanlılar kaçmıştı.

Bir şüpheli bölge polisi tarafından Bitcoin hırsızlığı ile suçlanırken diğer iki zanlı aranıyor. Tutuklanan zanlı zorla alıkoyma ve silahlı soygun ile suçlanıyor.

Sektörün büyümesi ile işlenecek suçların sonu gelmeyecek gibi görünüyor. The Daily Beast’in raporuda Vancouver, New York City, İstanbul ve Kiev’de de Bitcoin soygunlarının olduğu belirtiliyor.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Maduro Petro’nun Whitepaper’ını İmzaladı Venezuela’nın başkanı Nicolas Maduro ülkenin ulusal petrol-destekli kriptoparası Petro’nun ön satışının yapılacağını duyurdu. Buna ek olarak, Petro’nun whitepaper’ını sundu ve imzaladı, yeni paranın madenciliği için Petro Container’ın açılışını yaptı. Petro’nun Ön Satışı Salı günü bakanlar kurulu toplantısında,...
Egehan Karışman 31 Ocak 2018