Milyonlarca Dolarlık Kripto Para Tutan Şirket, ‘Satabiliriz’ Dedi!

Milyonlarca Dolarlık Kripto Para Tutan Şirket, 'Satabiliriz' Dedi!
Milyonlarca Dolarlık Kripto Para Tutan Şirket, 'Satabiliriz' Dedi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meitu’nun kıdemli yatırımcı ilişkileri yöneticisi Kang Yicong, Hong Kong’un “Sing Tao Daily” gazetesine verdiği son röportajda şirketin bu yılki kayda değer performans dönüşüne ışık tuttu. Özellikle kripto para hamleleri ile dikkat çeken Meitu’nun bu varlıklarla neler yapacağı da belli oldu. İşte detaylar…

Meitu, kripto para birimlerini satabilir

Geçtiğimiz yıllarda, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Meitu, kripto para yatırımı yaptı. Peki, şirket bu yatırımını sürdürmeyi düşünüyor mu? Meitu’nun kıdemli yöneticisi Kang Yicong, buna yönelik açıklama yaptı. Ancak öncelikle, şirketin durumundan bahsetti. Yicong’a göre, şirketin abonelik sistemi, kazançlarını istikrara kavuşturdu. Ayrıca makroekonomik ortamın değişken değişimlerinden izole etmede çok önemli bir rol oynadı. Güzellik ve teknoloji alanlarındaki yenilikçi teklifleriyle tanınan Meitu, bu yıl faaliyetlerinde önemli adımlar attı. Bu olumlu gidişat büyük ölçüde, bir abonelik modelinin stratejik olarak uygulanmasına bağlanıyor. Meitu, abonelik temelli bir yaklaşıma geçti. Böylece, kendisini ekonomik iklimle ilişkili düzensiz dalgalanmalardan izole etmeyi başardı. Bu model, istikrarlı ve tutarlı bir gelir akışı sağladı. Böylece şirketin finansal performansının artmasına katkı sağladı.

Binance Destekli Altcoin’de Yakım Gerçekleşti: İşte Detaylar!

Meitu’nun son dönemdeki başarısının bir yönü, gelişmekte olan yapay zeka (AI) iş alanına girmesidir. Meitu, yapay zekayı ürün ve hizmetlerine sorunsuz bir şekilde entegre etti. Bu da yalnızca abonelik büyümesini sağlamakla kalmadı. Aynı zamanda şirketin karlılığını da önemli ölçüde artırdı. Yicong, Meitu’nun yapay zeka işinin, kârlılığını artırmaya devam edeceğine işaret etti. Aynı zamanda, kârlılığın yanında abonelik sayılarını artıracak bir yörüngede olduğunu vurguladı. Kang Yicong, son zamanlarda ilgiye konu olan kripto para yatırımları konusuna da değindi. Meitu’nun odağını kripto para birimlerinden uzaklaştırmaya karar verdiğini belirtti. Üstelik doğru noktada bu varlıkları elden çıkarmayı düşünebileceğini açıkladı.

2021’de ilk yatırım gelmişti

Meitu’nun 2021’den sonra kripto para alımlarını esasen durdurduğunu belirtmek önemlidir. Bu dönemde kripto para birimlerinin satın alınması stratejik değerlendirmelerle yönlendirildi ve o zamandan beri bu alanda başka hiçbir operasyon gerçekleşmedi. Meitu’nun kripto para birimleri konusundaki tutumu, varlık piyasasının dinamik yapısını yansıtıyor. Şirketin abonelik hizmetlerine yönelmesi ve yapay zeka teknolojisini başarılı bir şekilde entegre etmesi, bu yılki geri dönüşünde etkili olan yenilikçi stratejilere olan bağlılığını örneklemektedir. Meitu, güzellik ve teknoloji dünyasında yeni bir rota çizmeye devam ederken, stratejik seçimleri, sürekli gelişen teknoloji ortamında istikrar, yenilik ve uyarlanabilirliği vurgulayarak gelecekteki yörüngesini şekillendirmeye hazırlanıyor.

Bitcoin Fiyatı Aniden Yükseldi, Milyonlar Tasfiye Oldu: İşte Yaşananlar ve Beklentiler!

Şirketin elinde neler var?

Hong Konglu teknoloji devi Meitu, Nisan 2021’de yaklaşık 100 milyon dolarlık kripto varlığını bildirdikten sonra manşetlere çıktı. Ancak, ayı piyasasının başlamasıyla birlikte, teknoloji firması kripto para birimlerinin değerinin neredeyse yarısını kaybetti. 2021’in Temmuz ayında yapılan bir borsa başvurusunda Meitu, yaklaşık 940 Bitcoin ve 31.000 Ether’den oluşan kripto varlıklarını bildirdi. Bunlar, sırasıyla 49.5 milyon dolar ve 50.5 milyon dolar karşılığında satın alınmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Milyonlarca Dolarlık Kripto Para Tutan Şirket, ‘Satabiliriz’ Dedi!